Xperia Pro Miui v5

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
MIUI v5 (Son Stabil Sürüm 3.8.16)

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Arkadaşlar maalesef cihazlarımızda 512 mb RAM olması sebebiyle yeni MIUI romlar çok ciddi sorunlar veriyor. Sık sık takılmalar, durup dururken telefonun yeniden başlaması, ana sayfanın kendini yenilemesi vs. Açıkçası pek kullanılacak gibi değil. 

Elbette SWAP alanı yaratarak, ZRAM kullanarak bu sorunları minimum'a indirmek mümkün olsa da yine de telefon pek çok sorun çıkartacaktır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından en son kullanılabilir MIUI versiyonu olan 3.8.16 kullanmanızı tavsiye ediyor ve aşağıda bu versiyonu paylaşıyorum. 
(Aynı sürümün ZDuneX25 tarafından hazırlanmış bir Port'u da mevcut ama maxworks tarafından hazırlanan bu versiyon daha stabil.) 

Bu cihaz için yapılan en son v5 sürümü 4.4.4'tür ve konu altında bu sürümü talep eden bir mesaj yazmanız halinde bu sürüm de paylaşılacaktır.

ROM YÜKLEME İŞLEMİ

• Öncelikle romu yükleyebilmek için bootloader kilidinin açık olması gerekmektedir.
  • Daha sonra   rom dosyasını indiripi hafıza kartınızın kök klasörüne atın.
  • Bir sonraki adım olarak ise   bulunan kernelin 2.6.32.60 sürümünü yüklemeniz gerekli.
  • Kerneli yükledikten sonra telefonunuzun bataryasını çıkartın ve 10 saniye bekleyip yeniden takın.
  • Telefonu açın
  • Telefon açılırken arka arkaya ses kısma tuşlarına basın
  • Gelen menüden wipe data/factory reset seçeneğini seçin
  • Advanced seçeneği içerisinden wipe dalvik cache yapın
  • Geri gelerek install zip from SD Card seçeneği ile   dosyasını gösterin
    [*]Açılan menüden cihazınıza ve keyfinize göre seçimleri yaparak ilerleyin.
    [*]Tamamlandıktan sonra reboot device seçeneği ile telefonunuzu baştan başlatın
    [*]Telefonunuz MIUI v5 ile açılacaktır.

NOT : Bootloader kilidi açılması ve kernel yüklenmesi konusunda bilgi sahibi değilseniz forum-androidsitem.net adresinde bulunan kendi cihazınıza ait bölümden bilgi edinebilirsiniz.

Üst Alt