Yardım Xiomi redmi 5+ kendi kendine bootloader açmış ve telefon açılmıyor

crlM

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Can
Cihazım
iPhone 5
Konular
2
Merhabalar ben xiaomi redmi5 plus. Olay ise başlıktan anlaşılmak ile beraber şöyle gelişti. Gece podcast açtığım telefon aşırı sıcak ve kapalı bir haldeydi. Telefonu açmaya çalıştığımda ise mi logosu geliyor altta da unlocked yazıyor ve ne kadar beklersem bekleyim bir değişim olmuyor. Telefona ekstra dışarıdan hiç bir yazılımsal müdahalem olmadı.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Merhabalar ben xiaomi redmi5 plus. Olay ise başlıktan anlaşılmak ile beraber şöyle gelişti. Gece podcast açtığım telefon aşırı sıcak ve kapalı bir haldeydi. Telefonu açmaya çalıştığımda ise mi logosu geliyor altta da unlocked yazıyor ve ne kadar beklersem bekleyim bir değişim olmuyor. Telefona ekstra dışarıdan hiç bir yazılımsal müdahalem olmadı.
Cihazı komple kapatın ses açmaya basılı tutarak açın ekran geldiğinde power tuşunu bırakın ama ses açmaya basılı tutun karşınıza bir menü gelecek ses açma tuşunu bırakın.
Gelen seçeneklerde stock recovery ise;
Wipe data yapın ses kısma ile yukarı aşağı iner power tuşu ile onaylar.

Twrp gelirse Wipe >data soruya yes yazın

Telefon sıfırlanacak sorununuz çözülecektir ama uygulama ve data kaybınız olacak telefon hafızası komple silinecek.
Umarım işinize yarar

Ekli dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    12,1 KB · Görüntüleme: 3
  • images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    26,5 KB · Görüntüleme: 3

crlM

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Can
Cihazım
iPhone 5
Konular
2
Hocam denedim bu yöntemi ama yine fark etmedi mi logosunda kalıyor. Ne kadar beklersem bekleyim bir şey değişmedi.

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Açıkçası telefon çok sıcaksa yazılımsal değil donanımsaldır hocam bi telefoncuya gösterin

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hocam denedim bu yöntemi ama yine fark etmedi mi logosunda kalıyor. Ne kadar beklersem bekleyim bir şey değişmedi.
Hocam muhtemelen cihazın garantisi de yoktur. Fastboot rom yüklemeyi deneyebilirsiniz.

crlM

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Can
Cihazım
iPhone 5
Konular
2
Hocam muhtemelen cihazın garantisi de yoktur. Fastboot rom yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Hocam Fastboot rom yüklemeye çalıştığımda miflash hata veriyor. Üstte belirttiğiniz yöntem(ses arttırma+ güç tuşu) ile bir ekran açılmıyor mi logosu tekrarlanıyor. Telefonun ısınma sorunu da batarya kaynaklı olup çözüldü.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazı komple kapatın ses açmaya basılı tutarak açın ekran geldiğinde power tuşunu bırakın ama ses açmaya basılı tutun karşınıza bir menü gelecek ses açma tuşunu bırakın.
Gelen seçeneklerde stock recovery ise;
Wipe data yapın ses kısma ile yukarı aşağı iner power tuşu ile onaylar.

Twrp gelirse Wipe >data soruya yes yazın

Telefon sıfırlanacak sorununuz çözülecektir ama uygulama ve data kaybınız olacak telefon hafızası komple silinecek.
Umarım işinize yarar
Hocam Fastboot rom yüklemeye çalıştığımda miflash hata veriyor. Üstte belirttiğiniz yöntem(ses arttırma+ güç tuşu) ile bir ekran açılmıyor mi logosu tekrarlanıyor. Telefonun ısınma sorunu da batarya kaynaklı olup çözüldü.

Son düzenleme:
Üst Alt