Yardım XİOAMİ Mi4

Yasin TOSUN

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Xioami Mi4
Konular
1
Herkese İyi Forumlar ,
Arkadaşlar yeni aldığım Mi4 için belkide çok basit bir sorun ama bulamadım . yardım rica ediyorum . sorunum şu ; Facebook dan video izlerken ekran bir süre sonra kapanıyor yani aklınca zaman aşımına uğruyıp video izlediğini algılamıyor sanırım . bunun için ne yapabilirim ?

muratxiaomi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
13
aynı sorun bede var bilen bir bir arkadaş varsa bir de whatshap ta bazen iletilerin geldiğini bildirmiyor tesadüfen whatshap ı açıtığım yada ileti göndermek istediğimide hepsi birden geliyor

Oyla:

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
Hayirli formlar ustadlar benim birkac sirum olacak
1. Mi4 miui v7 de tus kilidi sesini degistirebiliyormuyuz miui v6 da daha guzeldi simdiki ses hic hosuma gitmiyor
2.Ram telefonu kapatip actigimda 2.2 iken birkac uygulamadan sonra 1.4 e kadar dusuyor uygulamalari otomatik durdurma gibi bir yontem varmi.
3.bende samsung kulaklik var kullandigimda sanatcinin sesi banyodaymis gibi geliyor.kulaklikta bulunan ses tusuna bastigimda bir nebze duzeliyir.baska kulakligim olmadigi icin deneyemedim sizim mi4 de bile bir sorunla karsilasan oldumu.
4.birde arkadaslar mi4 kilif bulamiyorum bu rabber kiliflardan istiyorum semerste var ama oraya gitmem biraz problem tavsiye edeceginiz bur yer varmi.

Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hayirli formlar ustadlar benim birkac sirum olacak
1. Mi4 miui v7 de tus kilidi sesini degistirebiliyormuyuz miui v6 da daha guzeldi simdiki ses hic hosuma gitmiyor
2.Ram telefonu kapatip actigimda 2.2 iken birkac uygulamadan sonra 1.4 e kadar dusuyor uygulamalari otomatik durdurma gibi bir yontem varmi.
3.bende samsung kulaklik var kullandigimda sanatcinin sesi banyodaymis gibi geliyor.kulaklikta bulunan ses tusuna bastigimda bir nebze duzeliyir.baska kulakligim olmadigi icin deneyemedim sizim mi4 de bile bir sorunla karsilasan oldumu.
4.birde arkadaslar mi4 kilif bulamiyorum bu rabber kiliflardan istiyorum semerste var ama oraya gitmem biraz problem tavsiye edeceginiz bur yer varmi.

Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim.

1. Hocam cihazınızı rootladıktan sonra sistem dosyalarının içerisinden değiştirebilirsiniz. Eğer yapmayı düşünüyorsanız yeniden yazın ayrıntılı bir şekilde yazayım.

2. RAM miktarının bir süre kullanımdan sonra düşmesi son derece normal hocam. Kullanımınızda bir sıkıntı yaratmadığı sürece -ki yaratmayacağından eminim- sorun olmayacaktır. Eğer ki yine de boş ram miktarı daha fazla olsun derseniz araçlar/otomatik başlatma altından uygulamaları kapatın. Bir diğer seçenek ise super clean kısayolunu aktif etmek olabilir ya da gelişitrici seçenekleri altından arka planda çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz ancak söylediğim gibi daha fazla boş ram hiç bir işinize yaramayacak tam tersine uygulamalardan ve cihazınızdan aldığınız verimi düşürmüş olacaksınız.

3. Açıkçası orijinal Xiaomi kulaklıklar dışında başka bir kulaklıktan pek verim alamadım. Pek çok farklı marka denedim ama Xiaomi kulaklıklarla dinlemek gerçekten çok daha keyifli oluyor. Tavsiyem sizin de bir adet Xiaomi kulaklık edinmeniz yönünde.

4. Sitemizin alışveriş bölümünde de Mi4 kılıfarı ücretsiz kargo seçeneği ile satılmakta. Bir göz atabilirsiniz.

Oyla:

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
Cok tesekkur ederim hocam cok aydinlatici yazmissiniz biraz global romda kullanip sonra root etmeyi dusunuyorum.kilifa gelince sitede oldugunu bilmiyordum hemen bakacagim.

Tekrardan tesekkur ederim.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Cok tesekkur ederim hocam cok aydinlatici yazmissiniz biraz global romda kullanip sonra root etmeyi dusunuyorum.kilifa gelince sitede oldugunu bilmiyordum hemen bakacagim.

Tekrardan tesekkur ederim.

Rica ederim hocam :)

Oyla:

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
Kilifa baktim hocam ama ben kapaksiz istiyorum sanirim turkiyede yok kiliftan olmadi kapakliyami yonelsek...?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre