xioami mi max parmakizi okuyucu sorunu

mesut_um

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
xioami mimax
Konular
2
arkadaşlar mrb.xioami mi max telefonumun ben ikinci sahibiyim.ilk sahibi güncelleme sonrası parmakizi okuyucunun çalışmadığı söyledi.ayarlar bölümünde dahi parmakizi okuyucu yok.telefon bunun dışında çok iyi çalışmakta en son yazılımı mıuı global kararlı 8.1.0.6 (MBCMIDI) yüklü.bir önceki sürümünü yükledim yinede düzelmedi.yine parmak izi okuyucu yoktu. yardımlarınızı bekliyorum.

gunebakanweb

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
3
Aynı telefon aynı sürümde parmak izi çalışıyor. Sizin sorun donanımsal olabilir. Kapağı açıp ana Karta bağlanan soket kontrol edebilir. Eğer sensör arızalı ise yenisini alıp takabilirsiniz. Yeni Orijinal Parmak Izi Sensörü Ev Dön Anahtar Menü Düğmesi Flex Kablo Için Xiaomi Max Mi Max Yedek Parçalar Kalite Güvencesi

(from AliExpress Android)

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mesut_um

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
xioami mimax
Konular
2
cevap verdiğiniz için teşekkkür ederim.ama güncellemeden sonra olmuş parmakizi okuyucu çalışmamış ayarlarda dahi yokmuş.sizin söylediğinizde bir ihtimal olabilir.peki yazılımsal olma ihtimali yok mu acaba bilginiz var mıydı

browneyes45

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
Konular
10
cevap verdiğiniz için teşekkkür ederim.ama güncellemeden sonra olmuş parmakizi okuyucu çalışmamış ayarlarda dahi yokmuş.sizin söylediğinizde bir ihtimal olabilir.peki yazılımsal olma ihtimali yok mu acaba bilginiz var mıydı
hocam ilk kurulum sirasinda parmak izi ekle diye bir secenek var kurulum ekranina gelerek kontrol edin

mesut_um

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
xioami mimax
Konular
2
sağolun.ben güncellemeyi telefon üzerinden güncelleyici programı ile yaptım.herhalde sizin bahsettiğiniz başka bir program vasıtasıyla rom yükleme olması gerek.ben bu tele yabancıyım.eğer program vasıtası ile yapılacaksa hangi programı kullanmak gerekir.

browneyes45

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
Konular
10
oncelikle bootloader kilidi acik mi ? eger acik degilse mi hesabi uzerinden kilit acmak icin basvuru yapmalisiniz acik sa miflash uygulamasi yada adb penceresinden twrp yukleyerek rom kurabilirsiniz

mesut_um

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
xioami mimax
Konular
2
hiçbir bilgim yok bir araştırmam lazım bu konuyu tekrar teşekkürler sağolun cevap yazdığınız için

browneyes45

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
Konular
10
hiçbir bilgim yok bir araştırmam lazım bu konuyu tekrar teşekkürler sağolun cevap yazdığınız için
Bazi romlarda gelistirici seceneklerinde telefon kilidinin durumu hakkinda bilgi bulunabiliyor bi kontrol edin isterseniz

mesut_um

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
xioami mimax
Konular
2
ok bir bakayım

Üst Alt