Rehber Xioami Çin bölgesini Türkiye yapma Tema uygulaması (ÇÖZÜM)

Ozr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozgur
Cihazım
Mi Note 10 lite
Konular
7
Hocam bende eu beta yüklü idi global stable döndüm yüklemeyi komut ekranı ile yaptım bende de çin oldu ve hiçbir şekilde değiştiremiyorum yeniden eu yükleyip hesapdan mı çıkacağım yardımcı olursan sevinirim

rahim55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rahim
Cihazım
xaomi mi5
Konular
5
Miui tabanlı custom rom yükleyip tekrar global stabil ya da beta roma dönünce bölgemiz Çin oluyor ve bunu hesaptan değiştiremiyoruz. Ayrıca tema uygulaması çince olduğu için tema yüklenmiyor. Bunun çözümünü kendimce buldum ve yararlanmak isteyen arkadaşlarla da paylaşmak istedim.

Öncelikle custom romdan global roma geçiş yapacaksak cihazdan ayarlardan mi hesabımızla çıkış yapıp hesapla cihazın bağlantısını kesiyoruz.

Yükleyeceğimiz global romun tgz uzantılı flashtool dan yüklenecek rom dosyasını indiriyoruz ve bootloader ekranından romun temiz bir şekilde kuruyoruz. Twrp den zip uzantılı dosya ile denediğimde bölge seçeneği gelmedi. Bu sebeple Flashtool ile rom dosyasını cihaza yüklememiz şart.

Twrp ve magisk yükleyecekseniz flashtool ile yükleme yaparken alttan bl kilidi açık kalsın seçeneğini seçmeyi unutmayın

Ve en son cihaz açılırken cihazda mi hesabı olmadığı için bize dil ve bölgeyi soruyor. Daha sonraki seçeneklerde mi hesabınızla tekrar cihaza giriş yapıyorsunuz ve bölge Türkiye olup tema uygulaması sorunu çözülüyor.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ustam merabalar.. çin bölgesi sorunu bende yaşıyorum da....bir detaya aklım takıldı açıklık getirirseniz pek makbule geçer, konu gecen senede kalmış ama ben yazayım yinede.... yukarıda demişsiniz ki ''bootloader ekranından romun temiz bir şekilde kuruyoruz. '' yani tgz uzantılı bir dosyayı Flashtool ile normal şekilde flaşlayın diyorsunuz doğru mu anlamışım...

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
ustam merabalar.. çin bölgesi sorunu bende yaşıyorum da....bir detaya aklım takıldı açıklık getirirseniz pek makbule geçer, konu gecen senede kalmış ama ben yazayım yinede.... yukarıda demişsiniz ki ''bootloader ekranından romun temiz bir şekilde kuruyoruz. '' yani tgz uzantılı bir dosyayı Flashtool ile normal şekilde flaşlayın diyorsunuz doğru mu anlamışım...
Hocam evet fastboot rom kurarsanız bölge sorunu kalkıyor :)

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
Miui tabanlı custom rom yükleyip tekrar global stabil ya da beta roma dönünce bölgemiz Çin oluyor ve bunu hesaptan değiştiremiyoruz. Ayrıca tema uygulaması çince olduğu için tema yüklenmiyor. Bunun çözümünü kendimce buldum ve yararlanmak isteyen arkadaşlarla da paylaşmak istedim.

Öncelikle custom romdan global roma geçiş yapacaksak cihazdan ayarlardan mi hesabımızla çıkış yapıp hesapla cihazın bağlantısını kesiyoruz.

Yükleyeceğimiz global romun tgz uzantılı flashtool dan yüklenecek rom dosyasını indiriyoruz ve bootloader ekranından romun temiz bir şekilde kuruyoruz. Twrp den zip uzantılı dosya ile denediğimde bölge seçeneği gelmedi. Bu sebeple Flashtool ile rom dosyasını cihaza yüklememiz şart.

Twrp ve magisk yükleyecekseniz flashtool ile yükleme yaparken alttan bl kilidi açık kalsın seçeneğini seçmeyi unutmayın

Ve en son cihaz açılırken cihazda mi hesabı olmadığı için bize dil ve bölgeyi soruyor. Daha sonraki seçeneklerde mi hesabınızla tekrar cihaza giriş yapıyorsunuz ve bölge Türkiye olup tema uygulaması sorunu çözülüyor.

Hocam ellerinize sağlık çok faydalı bir konu bugün benimde başıma geldi bölge Çin'de takıldı kaldı bir arkadaşımın tavsiyesiyle miui region fix dosyasını twrp üzerinden flaşladığın zaman diller geri geliyor.

rahim55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rahim
Cihazım
xaomi mi5
Konular
5
Hocam ellerinize sağlık çok faydalı bir konu bugün benimde başıma geldi bölge Çin'de takıldı kaldı bir arkadaşımın tavsiyesiyle miui region fix dosyasını twrp üzerinden flaşladığın zaman diller geri geliyor.
sizin telefon hangi modeldi usta..yada miui region fix hepsi için geçerli mi

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
sizin telefon hangi modeldi usta..yada miui region fix hepsi için geçerli mi
Benim cihazım mi note 10 benimde ilk defa böyle bir şey geldi başıma pek incelemedim ama siz yinede bir araştırın

vtechno

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Redmi Note8
Konular
6

Hoca tesekkr ederim. Bende bulidproplar falan ugrasiyordum. Yaptim oldu tesekkr ederim.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eroksmt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kısmet
Cihazım
Mi 8 se
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
ayni sorun bendede var mı 8 se bölge Türkiye olduğu halde

Üst Alt