Rehber XiaomiTool v2 ile Tüm Xiaomi Cihazlara Zahmetsiz Bootloader Unlock, TWRP, EU Rom, Global Rom ve Magisk Root Yükleme En Detaylı Resimli Anlatım

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Arkadaşlar şimdi ben pc me win7 home basic 32 bit i kurdum. Sonra bu programıda yükledim ve program gerekli sürücüleri kendi yükledi. Bugün aslında kilit açmaya başvurmaya düşünüyorum. Ama aklıma takılan yerler var. Misal kilit açıldı ama olduki telefonu garantiye yollamam gerekti. Bu programla tekrar kilitli kapatabiliyor muyuz? Ayrıca birkaç sayfa öncesinde gördüm bazı arkadaşlar boot ekranda kaldı gibi yorumlar yapmışlar. Ne kadar risk vardır? Telefonum Mi6 global kararlı rom var. Garantinin bitimine yaklaşık 8 ay kaldı.

Tekrar kilitlemek mümkün ancak bunun fark edilmesi de mümkün. Açıkçası yazılımsal müdahalenin garanti kapsamını etkilemesi bence baştan aşağı saçmalık. Sonuç olarak teknik anlamda garanti kapsamını sona erdirdiği söyleniyor.

Bootloader kilidini açarken her şeyi doğru yaptığınızda herhangi bir problem olmayacaktır. Keza bir kaç gün önce ben sorunsuz şekilde bu yazılım ile işlemi tamamladım.

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27
Tekrar kilitlemek mümkün ancak bunun fark edilmesi de mümkün. Açıkçası yazılımsal müdahalenin garanti kapsamını etkilemesi bence baştan aşağı saçmalık. Sonuç olarak teknik anlamda garanti kapsamını sona erdirdiği söyleniyor.

Bootloader kilidini açarken her şeyi doğru yaptığınızda herhangi bir problem olmayacaktır. Keza bir kaç gün önce ben sorunsuz şekilde bu yazılım ile işlemi tamamladım.
Evet hocam çok haklısın garanti olayı tam bir saçmalık. Kilidi açacaksam zaten sizin dediğiniz yolla yapacağım. İnşallah bir sorunla karşılaşmam. Bu arada rom olarak eu stabili düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

losmagandos

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
Saçmalık aslında şurada, sen bootloaderı açarken zaten bunu yapan Xiaomi ama servis dışı kalıyor cihaz :D bu sadece bizde mi böyle acaba yurt dışında nasıl bu işler bilen var mı ? Şöyle bir ayrım yapılabilirdi bence de mesela Xiaomi'nin yayınladığı romlar dışında farklı bir rom attığında garanti kapsamı dışı kalma gibi

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27
Evet hocam zaten xiaomi kilit açmaya izin veriyor. Sen neden garanti dışı bırakıyorsun cihazı :) bu arada eu rom deneme şansınız oldu mu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada oem i işaretledim sonra mi kilit açma kısmından cihazı ve hesabı kaydettirdim. Ama şimdi baktım oem kilit açma tiki kalkmış. Böyle mi oluyor.

Son düzenleme:

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27
arkadaşlar bu programla kiliti açtım ve eu romu yükledim. işlem başarılı oldu ve gülen yüz çıktı. ama 3 dakikadır mi logosunda ve alttaki 3 nokta dönüp duruyor. acaba yanlış birşey mi yaptım?

biroltopall

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birol
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
23
arkadaşlar bu programla kiliti açtım ve eu romu yükledim. işlem başarılı oldu ve gülen yüz çıktı. ama 3 dakikadır mi logosunda ve alttaki 3 nokta dönüp duruyor. acaba yanlış birşey mi yaptım?
Sonuç nedir hocam ne oldu

Ben bootloader kilidini kaldırıp eu rom yüklemek istiyorum normalde belirli bi süre falan verir ben o işlemleri hiç başlamadım acaba program sayesinde süre beklemeden bootloader kilidini açabilir miyim

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

Ben bootloader kilidini kaldırıp eu rom yüklemek istiyorum normalde belirli bi süre falan verir ben o işlemleri hiç başlamadım acaba program sayesinde süre beklemeden bootloader kilidini açabilir miyim
Süre beklemeden olacağına pek bir ihtimal vermiyorum ama denemekten bir şey olmaz

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27

Hocam sonuç şuanda eu stabil kullanmaktayım. :) evet konu açmıştım zaten sorun yaşadığımda sağolsun değerli forum üyelerimiz, üstatlar sayesinde problem çözüldü.
Direk açamazsınız büyük ihtimal bende ilk defa başvurma bulunmuştum 3 gün süre vermişti. Bu programla kilidi açıp eu stabile geçtim.

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
Hocam sonuç şuanda eu stabil kullanmaktayım. :) evet konu açmıştım zaten sorun yaşadığımda sağolsun değerli forum üyelerimiz, üstatlar sayesinde problem çözüldü.
Direk açamazsınız büyük ihtimal bende ilk defa başvurma bulunmuştum 3 gün süre vermişti. Bu programla kilidi açıp eu stabile geçtim.
Eu Beta candır hocam yn~~

rexex2002

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
menderes
Cihazım
xiaomi
Konular
0
Bootloader kilidim açık ama eu rom yukleyemedim bir türlü hep hata veriyor.global betadan geçerken ayrı bir işlem mi yapmam lazim

Üst Alt