Rehber XiaomiTool v2 ile Tüm Xiaomi Cihazlara Zahmetsiz Bootloader Unlock, TWRP, EU Rom, Global Rom ve Magisk Root Yükleme En Detaylı Resimli Anlatım

Latif5334

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
Galaxy s7
Konular
16
BL kapalı ise miui 10'a dönemezsiniz.
Abi sana bir sorum olacak poco f2 var
Android 11'den 10a dönmek için bu program işe yarar mı ? BT kilidi açık sadece android sürüm düşürüp Endonezya rom kurmak istiyorum.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Abi sana bir sorum olacak poco f2 var
Android 11'den 10a dönmek için bu program işe yarar mı ? BT kilidi açık sadece android sürüm düşürüp Endonezya rom kurmak istiyorum.

BL açıksa işe yarar

zimba

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sefa
Cihazım
K20pro
Meslek
Makine Müh.
Konular
5
BL açıksa işe yarar
bl kapalı sürüm dusuremez miyiz hocam elimde mi10T var tr cihaz bl acmak istemiyorum suan otaya dusmeyen manuel rom kurulu 2 haftadir sorun yoktu 2 gundur sebeke surekli gidiyor ramdump klasoru bir suru modem hata loglari ile doldu icinde kernelle alakali seylerde yaziyor garantiye yollamadan bu islemi denemek istiyorum

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
bl kapalı sürüm dusuremez miyiz hocam elimde mi10T var tr cihaz bl acmak istemiyorum suan otaya dusmeyen manuel rom kurulu 2 haftadir sorun yoktu 2 gundur sebeke surekli gidiyor ramdump klasoru bir suru modem hata loglari ile doldu icinde kernelle alakali seylerde yaziyor garantiye yollamadan bu islemi denemek istiyorum

BL açmadan sürüm düşmez, açarsanız garanti dışı kalabilir cihaz, risk almayın....

zimba

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sefa
Cihazım
K20pro
Meslek
Makine Müh.
Konular
5
BL açmadan sürüm düşmez, açarsanız garanti dışı kalabilir cihaz, risk almayın....
sürüm düşürdüm hocam fakat sorun devam etmekte ben modem firmware ile alakali sandim fakat sanirim sorun donanimsal seneke surekli gidip geliyor ramdump klasoru icinde modem loglari ile doluyor surekli

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
sürüm düşürdüm hocam fakat sorun devam etmekte ben modem firmware ile alakali sandim fakat sanirim sorun donanimsal seneke surekli gidip geliyor ramdump klasoru icinde modem loglari ile doluyor surekli

O zaman servise gönderin,geçmiş olsun...

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
24
hocam saol herseyi harfiyen uyguladim 7 gun sure verdi bakalim bekliyoruz

Kabusemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkan
Cihazım
mi 13 ultra
Konular
7
GÜNCELLEME: 12.02.2020

Arkadaşlar programı açıp sağ üstteki Ayarlar (Çark) simgesine tıkladığınızda açılan pencereen "selected region:" açılır penceresinde sırasıyla "Avrupa-Hindistan-Çin-Rus-Global-Diğer" şeklinde konum seçme özelliği vardır buradaki konumu değiştirip programı "Yönetici olarak" yeniden başlatın. Seçtiğiniz konuma ve CİHAZINIZA bağlı olarak yükleyebileceğiniz farklı Stabil ve Beta Romlar açılmaktadır. Şu anda elimdeki Mi Note 10 Pro cihaz ile sizler için hepsinin tek tek ekran görüntüsünü aldım. Dediğim gibi her cihazın kendine ait romlar çıkmaktadır yanlış yükleme olasılığınız yoktur endişe etmeyin. Program çok stabil çalışmaktadır. Hataa official TWRP sürümü olmayan modellere yükleme yapmamaktadır.

XIAOMI MI NOTE 10 PRO AVRUPA SEÇİLİYKEN YÜKLENEBİLECEK ROM VERSİYONLARI

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

XIAOMI MI NOTE 10 PRO HİNDİSTAN SEÇİLİYKEN YÜKLENEBİLECEK ROM VERSİYONLARI

XIAOMI MI NOTE 10 PRO ÇİN SEÇİLİYKEN YÜKLENEBİLECEK ROM VERSİYONLARI

XIAOMI MI NOTE 10 PRO RUSYA SEÇİLİYKEN YÜKLENEBİLECEK ROM VERSİYONLARI

XIAOMI MI NOTE 10 PRO KÜRESEL (GLOBAL) SEÇİLİYKEN YÜKLENEBİLECEK ROM VERSİYONLARI

XIAOMI MI NOTE 10 PRO DİĞER SEÇİLİYKEN YÜKLENEBİLECEK ROM VERSİYONLARI

Arkadaşlar bu programla Bootloader kilidi kapalı iken dahi Xiaomi resmi romlar (Çin Stabil, Çin Beta, Global Stabil ve Global Beta) arasında geçiş yapılabiliyor. Avrupa roma geçebilmek için bootloader kilidinin açılması gerekiyor. Programa Brick olan cihazlar içinde menü eklenmiş fakat benim brick olmuş cihazım olmadığı için deneme şansım olmadı deneyenler bilgi verirse cihazı brick olan arkadaşlar içinde yararlı rehber olacaktır.

Program sürekli güncelleniyor son sürümü kendi sitesinden indirebilirsiniz.

Unlock İşlemleri;
Programı çalıştırın "Agree" butonuna basın.

Program gerekli driver ve yazılımları yükleyecek.

Cihazınız normal açılıyor ise sol taraftakini seçin. Program telefonunuzu arayacak USB hata ayıklama açıksa direk bağlanır.

Kapalı ise uyarı verir. USB hata ayıklamayı açıp "Search again" tuşuna basın.

Cihazın seri numarasını gösteren tablo açılacak. "Select" ile devam edin.

Bu aşamada telefon açılıp fastboot moduna geçecek gerekli tüm sürücüler yüklenecek. daha sonra "recovery" moduna geçecek ve sizden telefonun ses kısma tuşu ile "connect with MIAssistant" seçmenizi isteyecek seçip devam edin.

Karşınıza gelen seçenekler sırasıyla;
Resmi Xiaomi Romları Stabil ve beta
Custom romlar
Root ve twrp
Unlock

Ben unlock modundan devam ediyorum. Telefonunuzun Bootloader kilidi açıksa rom yükleme adımlarından devam edebilirsiniz.

Unlock Bootloader seçip devam edin. Mi hesabınıza giriş yapın.

Uyarı yazısına "Continue" seçip devam edin.

Sorun çıkmazsa kurulumun başarılı olduğuna dair "Gülen yüz" gelecektir kilit açma işlemi tamamlanmıştır.
Hata verirse tekrar deneyin bende ilk denemede hata verdi ikincide oldu.

Rom Yükleme Adımları
Programı tekrar çalıştırıp ;

Gelen uyarıyı onaylayın Cihazınız normal açılıyorsa Rom yüklemek için soldakini seçin.

USB hata ayıklama kapalı ise veya cihaz bilgisayara bağlı değil ise uyarı verecektir.
Cihazı bilgisayara bağlayıp "searh again" tuşuna basın.

Seçim ekranından cihazınızı seçin.

Resmi Rom yüklemek için üstteki menüyü seçin.
Ben Avrupa romu kuracağım için ikinci seçeneği "Custom rom, not official" seçiyorum.

Stabil veya Haftalık güncelleme alan Developer romlar arasından seçiminizi yapıp devam edin.
Ben global developer romu seçip devam ediyorum.

Not: Romu daha önce indirdiyseniz "C:\Xiaomi\XiaomiTool2\res\tmp" klasörüne kopyalayıp "Local file" seçeneğinden ortadaki
"+" ya rom dosyanızı sürükleyip bırakın. Tavsiyem bütün işlemleri programa bırakmanız program zaten seçtiğiniz romu yüklüyor hata yapma olasılığınız olmayacaktır.

Gelen uyarıları "continue" ile onaylayın.

Telefon üzerinden ses kısma tuşu ile "mi assistant" üzerine gelip "Güç açma tuşu (POWER tuşu) ile seçiminizi tamamlayın.

Note: Seçim yapmakta geç kalırsanız "USB hata ayıklama" yı açmanızı isteyen ekran geliyor. Endişelenmeyin. "Tray Again" butonuna basıp devam edin.

Daha sonra cihaza otomatik olarak "TWRP" yüklenecek bu aşamada herhangi bir işlem yapmıyorsunuz program kendi hallediyor.

Cihaz "TWRP" moduna alınıp internetten seçtiğiniz rom inmeye başlayacak.

Tüm aşamalar program tarafından yapılıyor işlemler bitene kadar sabırla bekleyin.

işlem tamamlanınca herhangi bir aksilik olmazsa "Gülen yüz" görünecek.

Hepsi bu kadar. Güle güle kullanın.

Bu yöntemle Mi5, Mi5s, Redmi Note6 Pro, Mi8, Mi6 ve Mia2 cihazlara avrupa rom yükledim. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

EKLEME;

Yoğun olarak gelen sorular üzerine bu resimleride ekleme ihtiyacı duydum umarım faydalı olur. Telefonu bilgisayara tanıttıktan sonra 2. seçenekten devam ederseniz;
CUSTOM ROM YÜKLEME, TWRP YÜKLEME, MAGISK İLE ROT YAPMA işlemlerini program vasıtasıyla halledebilirsiniz. TWRP işlemi kesin sonuç vermektedir.

Şu ana kadar karşılaştığım tek sorun Fastboot moduna alırken telefonun sol üst kısmında "press and key" şeklinde yazı çıkması sonucunda fastboot modundan çıkması sorunudur. Sebebi de USB 3.0 portundan kaynaklanmaktadır her pc de olacak diye birşeyde yoktur. Çözümü ise farklı USB portu kullanmak veya USB 2.0 destekleyen USB çoklayıcı kullanmaktır.

Hocam kolay gelsin ben V2 programından tgz uzantılı dosyayı bir türlü gosteremedim varmıdır çözümü yada nerede hata yapıyorum

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Hocam kolay gelsin ben V2 programından tgz uzantılı dosyayı bir türlü gosteremedim varmıdır çözümü yada nerede hata yapıyorum
Tgz uzantili dosyayi rardan cikartin miflash ile de kurulum yapabilirsiniz.

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Arkadaşlar cihaz brick oldu muhtemelen MIUI da kalıyor uzun süre daha sonra twrp ye atıyor cihaz restart yapılınca bu durum meydana gelmiş cihazda daha önce de global rom varken aynı durum arkadaşın başına geldi yazılımcıya gönderdim arka kapak açarak müdahale etmiş yüksek ihtimalle çünkü arka kapağın sonradan yapıştığı belli şimdi de xiaomi.eu varken yaptı bir tavsiyeniz var mı cihaz resmi note 9 pro bu arada bu programı denedim brick kısmını ancak cihazı gördükten sonra rom için listeden cihaz seçmemiz gerekiyor ancak cihaz listede yok onun için brick kısmını deneyemedim tavsiyesi olan varsa şimdiden çok teşekkür ederim

Üst Alt