Rehber XiaomiTool v2 ile Tüm Xiaomi Cihazlara Zahmetsiz Bootloader Unlock, TWRP, EU Rom, Global Rom ve Magisk Root Yükleme En Detaylı Resimli Anlatım

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Aynen hocam ilk defa yapıyorum.Bu şekilde telefonda ilk defa alıyorum açıkçası . Peki güncelleme falan yapmayın diyorlar bu süre içerisinde .Güncellemeden kasıt emui güncellemesi mi yoksa program güncellemeri dahil hiçbir güncellemeyi yapmamam mı gerekiyor acaba?
Hocam kastedilen MIUI guncellemleri onun haricinde uygulama güncellemelerinde sıkıntı olmaz bu süre içinde format atma, hat çıkarıp takma, güncelleme gibi işlemleri mecbur kalmadiginiz sürece yapmayın yoksa süre uzayayabilir

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Aynen hocam ilk defa yapıyorum.Bu şekilde telefonda ilk defa alıyorum açıkçası . Peki güncelleme falan yapmayın diyorlar bu süre içerisinde .Güncellemeden kasıt emui güncellemesi mi yoksa program güncellemeri dahil hiçbir güncellemeyi yapmamam mı gerekiyor acaba?
Hocam birsey daha hatırlatayım aklıma gelmişken kilit açıldıktan sonra eğer rom atma gibi işlemler yapacaksanız xiaomitool v2 ile atmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum çünkü genelde cihaz işlem sırasında hata verip telefon kapanıp kalıyor daha sonra bir sürü uğraş dur bu sıkıntıyı yaşayan çok kimse var mağdur olmanızı istemediğim için hatırlatayım dedim

antonow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mertergeç
Cihazım
mi 10t pro
Konular
1
malesef olmadı hocam.168 saat sonra açılacak diyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam birsey daha hatırlatayım aklıma gelmişken kilit açıldıktan sonra eğer rom atma gibi işlemler yapacaksanız xiaomitool v2 ile atmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum çünkü genelde cihaz işlem sırasında hata verip telefon kapanıp kalıyor daha sonra bir sürü uğraş dur bu sıkıntıyı yaşayan çok kimse var mağdur olmanızı istemediğim için hatırlatayım dedim
hocam yardımlarınız ıcın çok teşekkür ederim.Rom atmayı düşünmüyorum olay sadece anladığınız malum sebep.Ama ilerde sıkıldığımda rom atma durumu olabilir tabikide.Tekrardan beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim:)

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
malesef olmadı hocam.168 saat sonra açılacak diyor.
Hocam bu işlem zaten başlı başına güvenlik sorunu olduğu için Xiaomi bubacigi kapatmıştır diye tahmin ediyorum zaten konu altında yapamayanlar olmuş

antonow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mertergeç
Cihazım
mi 10t pro
Konular
1
Hocam bu işlem zaten başlı başına güvenlik sorunu olduğu için Xiaomi bubacigi kapatmıştır diye tahmin ediyorum zaten konu altında yapamayanlar olmuş
Aynen hocam en güzeli beklemek.Fakat ben şunu farkettim ilk kilidi iptal etmek için başvuru yaptığımda 117 saat verdi.Sonrasında ise kaç saat kalmış diye bakmak istediğimde direk 168 saate çıktı.Birde telefonda numaram görünmüyor.Onunla alakalı olabilirmi acaba.

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Aynen hocam en güzeli beklemek.Fakat ben şunu farkettim ilk kilidi iptal etmek için başvuru yaptığımda 117 saat verdi.Sonrasında ise kaç saat kalmış diye bakmak istediğimde direk 168 saate çıktı.Birde telefonda numaram görünmüyor.Onunla alakalı olabilirmi acaba.
Hocam telefon no gözükmemesi telefon no eklemediyseniz ondan dolayı olabilir kilit uzamasi da dediğim gibi dikkat edilmesi gereken konular var arama yapın konuyu bulursunuz zaten

antonow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mertergeç
Cihazım
mi 10t pro
Konular
1
Hocam telefon no gözükmemesi telefon no eklemediyseniz ondan dolayı olabilir kilit uzamasi da dediğim gibi dikkat edilmesi gereken konular var arama yapın konuyu bulursunuz zaten
numara ekledim hocam.Hatta mi accounta girdiğim zaman numaram görünüyor.Hatta üzerindeki numara üzerinden siteye giriş yapıyorum.Fakat nedense hem sürekli sim kart etkinleştirilmedi uyarısı geliyor ki ben o uyarıları kapattım ,hem de ayarlardan sim kart kısmına girdiğimde iki hat kısmında da numara yok diyor.

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
numara ekledim hocam.Hatta mi accounta girdiğim zaman numaram görünüyor.Hatta üzerindeki numara üzerinden siteye giriş yapıyorum.Fakat nedense hem sürekli sim kart etkinleştirilmedi uyarısı geliyor ki ben o uyarıları kapattım ,hem de ayarlardan sim kart kısmına girdiğimde iki hat kısmında da numara yok diyor.
Hocam ayarlar sim kart ayalarinda bi şekilde kırmızı ile işaretledim yere dikkat edin oradan ekleyebilirsiniz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
eğer mi hesabınız da gözükmüyorsa kurtarma telefonu doğrulama dan yapın
kurtarma telefonu eklediğinizde gözükecektir

antonow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mertergeç
Cihazım
mi 10t pro
Konular
1
Hocam ayarlar sim kart ayalarinda bi şekilde kırmızı ile işaretledim yere dikkat edin oradan ekleyebilirsiniz
eğer mi hesabınız da gözükmüyorsa kurtarma telefonu doğrulama dan yapın
kurtarma telefonu eklediğinizde gözükecektir
Hocam bu ikisinde de görünüyor fakat resimde attığım yerde sim kart boş görünüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt