Çözüldü xiaomitool v2 hatası

KGBeast

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
akın
Cihazım
mi9t
Konular
18
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.1.4
Telefon Modeli
Mİ9T
Bootloader Kilidi
Açık
merhaba mi9t cihazıma xiaomitoolv2 üzerinden global romu flashlamaya çalışınca bu hatayı alıyorum cihazım çalışıyordu şimdi de brick oldu hata verip duruyor çözümü bilen var mıdır?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    94,1 KB · Görüntüleme: 27
Çözüm
Basit işlemi de açıklarsanız aynı sorunu yaşayan kişilere yardımcı olmuş olursunuz hocam :)
unutmuşum :) indirdiğiniz rom dosyasını zipten çıkarın ardından ismini rom olarak değiştirin (basit bir isim olmalı) daha sonra bu dosyayı C diskine atın ondan sonra mi flash ile flashlayın. burdan sonraki anlatacağım kısım ise crclist hatası ve rollback error alanlar içindir. rom dosyasına girin ve flashall.bat dosyasını not defteriyle açın ve flash crclist ve altında sparcecrclist yazılı olan 2 satırın da başına REM yazıp bir boşluk bırakın ve kaydedip flashlayın eğer tekrar hata alırsanız bu iki satırı da tamamen silip kaydedin bu şekilde rom dosyanız sorunsuz flashlanacaktır. :)

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
merhaba mi9t cihazıma xiaomitoolv2 üzerinden global romu flashlamaya çalışınca bu hatayı alıyorum cihazım çalışıyordu şimdi de brick oldu hata verip duruyor çözümü bilen var mıdır?
v2 tool kullanmadan manuel yapmanız daha sağlıklı olacaktır.Ancak eğer cihaz brick olduysa hızlıca bir temiz kurulum çözüm olmayacak gibi duruyor.

Oyla:

KGBeast

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
akın
Cihazım
mi9t
Konular
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyla:

KGBeast

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
akın
Cihazım
mi9t
Konular
18
Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
hocam dediğiniz programı kurdum driverları yüklerken hata veriyor ayrıca cihaz fastboota girip duruyor kapanmıyor yardımcı olur musunuz
Aldığınız hataya ilişkin biraz daha detay verebilirseniz tabii ki yardımcı olurum hocam :)

Driver yüklenirken nasıl bir hata alıyorsunuz?

Cihazın fastbootta kalması zaten istediğimiz bir durum bu nedenle sorun yok. Fastboota girmese sıkıntı olurdu.

Oyla:

KGBeast

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
akın
Cihazım
mi9t
Konular
18
Aldığınız hataya ilişkin biraz daha detay verebilirseniz tabii ki yardımcı olurum hocam :)

Driver yüklenirken nasıl bir hata alıyorsunuz?

Cihazın fastbootta kalması zaten istediğimiz bir durum bu nedenle sorun yok. Fastboota girmese sıkıntı olurdu.
hocam yanıtınız için sağolun driver sorununu çözdüm rollback hatasını tekrar aldım ancak basit bir işlemle onu da halledip cihazımı flashladım teşekkür ederim konu kilit :)

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
hocam yanıtınız için sağolun driver sorununu çözdüm rollback hatasını tekrar aldım ancak basit bir işlemle onu da halledip cihazımı flashladım teşekkür ederim konu kilit :)
Basit işlemi de açıklarsanız aynı sorunu yaşayan kişilere yardımcı olmuş olursunuz hocam :)

Oyla:

KGBeast

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
akın
Cihazım
mi9t
Konular
18
unutmuşum :) indirdiğiniz rom dosyasını zipten çıkarın ardından ismini rom olarak değiştirin (basit bir isim olmalı) daha sonra bu dosyayı C diskine atın ondan sonra mi flash ile flashlayın. burdan sonraki anlatacağım kısım ise crclist hatası ve rollback error alanlar içindir. rom dosyasına girin ve flashall.bat dosyasını not defteriyle açın ve flash crclist ve altında sparcecrclist yazılı olan 2 satırın da başına REM yazıp bir boşluk bırakın ve kaydedip flashlayın eğer tekrar hata alırsanız bu iki satırı da tamamen silip kaydedin bu şekilde rom dosyanız sorunsuz flashlanacaktır. :)

Oyla: Çözüm
Üst Alt