Rehber XiaoMiTool - Rom/Root/twrp/recovery/edl/bootloader-Oto Yükleyici

tarathiel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bahri
Cihazım
note 4x
Konular
0

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
Rom kurmak işinden pek anlamam. Eskiden samsung note 3 ve samsung s4 mini cihazıma odin üzerinden rom kurmuşluğum var sadece. Şuan da Mi Note 3 kullanıyorum. Global yazılıma sinir olmuş durumdayım. 1 güncelleme gelmedi 2 yüz tanıma özelliğinin olmaması 3 kilit ekranı resimlerinin otomatik değişmemesi (huawei telefonlar gibi) 4 3. Parti temalar vs. Mi Note 3 cihazımın bt kilidi açık. Başka hiç bir işlem yapmadım. Bu uygulanayı kullanarak direk mi note 3 cihazıma eu rom ve root yapabilirmiyim? Mi note 3 ile test eden oldumu uygulamayı acaba?

Skyman71

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sertan
Cihazım
mi 6x
Meslek
Pazarlama ve satış
Konular
1
Arkadaşlar 28.04.2019 pazar günü 360 saat bekleme süresi dolan üzerinde orijinal çin stable romu olan mi6x cihazıma bu program ile yakın zamanda bilgisayarıma zip dosyası olarak indirdiğim xiaomi eu 9.4.25 beta romu sorunsuz biçimde yükledim, birkaç küçük tecrübemi paylaşayım
1) win10 da sürücü imza zorlamasını mutlaka kalıcı olarak kapatmak gerekiyor (araştırıp nette buldum)
2) minimal adb and fastboot dosyalarını mutlaka bilgisayarımıza kurmalıyız yoksa program telefon ile sağlıklı iletişim kuramıyor
3) program o kadar akıllıca yazılmış ki bağlanan cihazın modelini algılayıp ona göre uygun olan twrp'yi (3.3.0-0 wayne) kendisi indirip yükledi
4) xiaomi eu sitesinden cihazınıza atmak istediğiniz romun zip dosyasını bilgisayarınızın herhangi bir yerine indirip program yüklenebilecek romları listelediğinde listenin en altındaki Show advanced options seçerek select yapıp çıkacak yeni listeden Other recovery file.zip seçip select yapınca telefonunuza yüklemek istediğiniz romun yolunu gösterip seçmelisiniz
5) bu programı kullanırken dikkat edilmesi gereken bir noktada rom sürümü düşürmesi yapacaksak (benim cihazımda arb4 etkin) cihazınızın rom düşürmesine uygun olup olmadığını mutlaka araştırın
6) custom romların yüklenebilmesi için mutlaka cihaz unlock olmalı
!!!!! en önemli nokta programa göstereceğiniz zipli romun mutlaka ama mutlaka cihazınıza uygun olan (global stabil haftalık) romlardan biri olması!!!!!

Üst Alt