Sohbet Xiaomi'nin Unuttuğu Telefon

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Sizce de güncellemeler olsun haberler olsun Mi 5S cihazı güçlü donanımına rağmen yazılım tarafından ve optimize tarafından diğer Mi modellerine göre çok geride kalmıyor mu ? Sitesinde bile mi 4s gibi cihazlardan çok sonra gözüküyor bu telefon...

Venain

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seyit Ali
Cihazım
Mi9T
Konular
8
Xiaomi'nin güncelleme politikasını anlamak biraz güç. MIUI 9 çıkacak diye verilen brifingler yazılan özellikler ve birçok süslemeler nedense bana MIUI 8 tadını vermiş değil.

Haftalık gelen beta güncellemeler de pek ahım şahım özellikleri içerisinde barındıran güncellemeler değil. Mi5 kullanıyorum benim cihazımda aynı şekilde.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Cihaz arttıkça yazılımlar çorba gibi olmaya başladı. Ummadık modele güncelleme geliyorken beklenilen modellere güncelleme gelmeyebiliyor.
Cihazlar artmaya başladıkçada sanırım bu böyle devam edip sürer.
Tabi yazılım güncellemeleri için ekstra çalışan vs alırlarsa o ayrı

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Xiaomi hatasını düzeltecek gibi Mi 5S'i daha üstlere çekmişler.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

kral1213

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
9
o resim sürekli değişiyor bende ama sanırım xiaomi de zamanla samsung gibi olmaya başladı :(

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Biz Xiaomi'yi zaten android son sürümünü verdiği için değil Miui arayüzünü sürekli güncel tuttuğu için seviyorduk. Öyle ki mi4 de olsa mi3 de olsa elinde miui 9 kullanıyorsan mutlusundur. Senin için android sürümü pek de önemli değildir çünkü miui arayüzü seni her şekilde tatmin etmeye odaklı inceliklerle yapılmıştı. Uzun uzun güncelleme alan telefonları oldu, burada biraz İphone stratejisi izlediğini düşünüyorum ben. Cihaz azdı ve güncellemeleri sağlam bir şekilde verebiliyordu. Şimdi biraz bu iş Samsung'a dönmeye başladı. Sürekli bir yeni model çıkarma peşinde -bu modeller de artık fazla bir şey ekleyemediği için insanlar açısından merak uyandırmıyor- Xiaomi bu aralar o fiyat performans ürünü cihazlarını terk edip, parayla kalite alınır mantığına getirmeye çalışıyor sanırım. Miui 8 arayüzünü beklerken iyiydik ancak Miui 9 da o heyecanı kimse alamadı. Bana kalırsa artık Xiaomi, ürün politikasını değiştirmeye başladı.

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
mi note 3 en başta diye sizi aldatmasın, cihaz çıkalı aylar oldu daha 1 global güncelleme aldı global beta hiç çıkmadı. note 4 kadar değeri yok demekki.

FireSwords

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
3
Mi 5s yazılım desteği olarak gayet iyi durumda, global ekibin tembelliği yüzünden global stabil romlar geç geliyor olabilir, ancak XDA'da biraz gezinecek olursanız AOSP ROM desteğinin diğer Xiaomi cihazların çoğundan çok daha iyi durumda olduğunu görürsünüz, neredeyse hiç hata yok.

Üst Alt