Çözüldü Xiaomi'nin üvey evladı Mi5s

XİAOMİ'ye tamam mı devam mı?

• DEVAM

Oy: 125 81,2%
  • TAMAM

Oy: 29 18,8%

• Kullanılan toplam oy
    154

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Ha geldi, ha gelecek diye bekle bekle helak olduğumuz miui 9 dan hala ses seda yok, xiaomi üst seviye bütün modellerine verdiği güncellemeyi halen bize vermiyor. Xiaomi'nin güncelleme sitesinde çok altlarda olmak bile canımı sıkıyor. Bu ara model almamızın cefası mı tabi bilemiyorum. Ghost screen sorunu da iyice baş gösterdi herhangi bir uygulamada 1-2 dk kalsam bile izi can sıkıcı derecede ekranda kalıyor. Forum üzerinden verilen orjinal güncelleme olduğu söylenen Miui 9'u da güvenerek yükledim. telefonu sessize alıyorum sesi açılıyor, sesliye alıyorum sesler gelmiyor. Aynı zamanda Mi band 2'de kullanıyorum, Miui 9 dan sonra onda da stabil bir çalışma yok canı isteyince bildirim gösteriyor canı istemeyince ses seda yok. Yani anlaşıldığı üzere Mİ5s den iyice soğudum ama xiaomi'den vazgeçmek istemiyorum o yüzden de para biriktirip Mi6 ya geçip bunların düzeleceğini umut ediyorum.

5 ARALIK 2017 TARİHLİ SON MIUI 9 ALAN VE ALMAYAN TELEFONLARIN LİSTESİ(listeye çin sürümleri ve miui 9 alacağı durulmayan cihazlar dahil değildir)

Ekli dosyalar

• 16c4a854-d5c3-4439-9c86-e3454616cf3f-1.jpg
    16c4a854-d5c3-4439-9c86-e3454616cf3f-1.jpg
    67,5 KB · Görüntüleme: 228

taylan08

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taylan
Cihazım
Mİ5S 64
Meslek
öğrenci
Konular
19
Hocam miui 9 çoğu kişi geldi OTA üzerinden.Gelmeyenler ise dosyayı indirip güncelleyici aracılığıyla yükledi ghost screen konusunda haklısın ama play den uygulamayı indirip kurunca sorun kalmıyor ama şöyle denebilir bu sorun için niye uygulama kurmak zorundayım paramı verdim aldım bu nereden çıktı diyebilirsiniz ancak miui 9 almayan mi5s çok kalmadı bence

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
mi 6 alırken dikkatli ol. cepport mağazasından almanı tavsiye ederim. şuan hiç bir sorunu yok telefonumun.

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Hocam miui 9 çoğu kişi geldi OTA üzerinden.Gelmeyenler ise dosyayı indirip güncelleyici aracılığıyla yükledi ghost screen konusunda haklısın ama play den uygulamayı indirip kurunca sorun kalmıyor ama şöyle denebilir bu sorun için niye uygulama kurmak zorundayım paramı verdim aldım bu nereden çıktı diyebilirsiniz ancak miui 9 almayan mi5s çok kalmadı bence
Ben telefonu 3 ay kadar önce aldım benden beğenip biraz da benim iknam sonucunda 4 arkadaşıma daha aldık şuan ikimizde aşırı miktarda birimizde de biraz Ghost screen mevcut. güncelleme bekle bekle ota ile gelmeyince de aralarından ben kendimi feda edip forumdaki Miui 9 u yükledim diğerine hala ota ile gelmedi. Bu ekran sorunu için de Evo ya göndereceğim de ekran değişimi için muhtemelen para isteyecekler sanki benim hatam gibi bir de parmak izi ile sorun olması ihtimalinden korkuyorum satmaya kalksam böyle nasıl satacağım orası da kuşkulu.
[doublepost=1512480171,1512480056][/doublepost]
mi 6 alırken dikkatli ol. cepport mağazasından almanı tavsiye ederim. şuan hiç bir sorunu yok telefonumun.
Evet diğer satıcılar gibi sadece satış yapmaktan öte çok fazla da yardımcı olduklarını duydum Mİ5S i elden çıkarabilirsem o satıcıyı tercih ederim

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Eski bir 5s kullanıcısı olarak güncelleme konusunda ki şikayetinize katılıyorum hocam. Mi 5X'e geçtim bunda da global rom yok ama çok memnunum. Zaten düzenli olarak EU rom kullanıyorum, tavsiye ederim.

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Eski bir 5s kullanıcısı olarak güncelleme konusunda ki şikayetinize katılıyorum hocam. Mi 5X'e geçtim bunda da global rom yok ama çok memnunum. Zaten düzenli olarak EU rom kullanıyorum, tavsiye ederim.
Mİ5s i elimden uygun fiyat a çıkarabilirsem mantıklı bir tercih 5x ya da garanti dahilinde şu ekran işini halledersem 5s e devam edebilirim hocam

taylan08

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taylan
Cihazım
Mİ5S 64
Meslek
öğrenci
Konular
19
Hocam dediğiniz doğru bencede değiştirmezler ancak ghost screen uygulamasını satın alarak çözüme kavuşabilirsiniz ben o uygulamayı kullanarak çözdüm bu sorunu . Diğer arkadaşlarınızında güncelleme sorununu güncelleyiciden çözebilirsiniz beğenmezseniz tekrar geri dönebilirsiniz.ancak fiyatına göre bundan daha iyi telefon göremiyorum hocam ciddi teknik servislik bir problemi yok telefonun ben 6 ay önce 1229 liraya aldım keşke olmasaydı ghost screen ama yapacak birşey yok malesef.

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Hocam dediğiniz doğru bencede değiştirmezler ancak ghost screen uygulamasını satın alarak çözüme kavuşabilirsiniz ben o uygulamayı kullanarak çözdüm bu sorunu . Diğer arkadaşlarınızında güncelleme sorununu güncelleyiciden çözebilirsiniz beğenmezseniz tekrar geri dönebilirsiniz.ancak fiyatına göre bundan daha iyi telefon göremiyorum hocam ciddi teknik servislik bir problemi yok telefonun ben 6 ay önce 1229 liraya aldım keşke olmasaydı ghost screen ama yapacak birşey yok malesef.
evet cihaz fiyatına göre efsane bir telefon , bu fiyatlarda xioami yine kendine rakip bir firma, işimiz de biraz şanstı hiçbir sorun olmadan yıllarca devam da edilecek bir cihaz da denk gelebilirdi. Bize de bu denk geldi uygulamayı deneyeceğim link i ya da ismi var mı acaba görüntüde bozulma yapıyor mu?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Çok özür dileyerek, sadece merakımdan....Sizde bu Ghost Screen çok mu belli oluyor, acaba bir SS atmanızı rica edebilirmiyim? Teşekkürler

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

taylan08

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taylan
Cihazım
Mİ5S 64
Meslek
öğrenci
Konular
19
evet cihaz fiyatına göre efsane bir telefon , bu fiyatlarda xioami yine kendine rakip bir firma, işimiz de biraz şanstı hiçbir sorun olmadan yıllarca devam da edilecek bir cihaz da denk gelebilirdi. Bize de bu denk geldi uygulamayı deneyeceğim link i ya da ismi var mı acaba görüntüde bozulma yapıyor mu?
Görüntüde bir problem olmuyor hocam ücretli bir uygulama ama hakkını veriyor
Bu uygulayı aktif edin belleğe kitleyin otomatik başlatmaya ekleyin bu uygulama açık olduğu sürece ghost screen oluşmayacak hocam

Üst Alt