İnceleme Xiaomi'nin leica kamera ile öne çıkması

Leponlepon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi 8SE
Konular
10
Merhaba öncelikle iyi forumlar, ben uzun süredir xiaomi kullanmaktayım. Şuan sahip olduğum cihaz xiaomi 13T Pro, burada yazacaklarım eleştiridir.

Xiaomi serilerinin çoğunda kamera ile öne çıkmaya başladı, kocaman kocaman kamera koymaya başladılar fakat kameraların büyüklüğü kamera yazılımından malesef küçük kalıyor.

Örnek vermek gerekirse, kamera modları arasından geçiş yaparken halen takılma, renk değişikliği meydana geliyor. İnstagram ile tamamen uyumlu değil ve ön kamerasının kalitesi berbat.

Xiaomi'nin leica ile işbirliği yapıp kamera konusunda inanılmaz bir hizmet getirdik dercesine leica ile öne çıkmalarını anlamıyorum ve saçma buluyorum.

Yazılım konusunda ne kadar iyi olsada halen iPhone gibi tamamen akıcı değil, arada nadirde olsa takılmalar meydana gelebiliyor.

Bunları okuduktan sonra kullanma kardeşim gibi yorumlar yapacağınızı düşünüyorum. Ben kullanmasına kullanmam ama Böyle büyük bir firmanın telefon arkasına koca koca kamera yerleştirip birde bakın biz çok iyi birşey yaptık dercesine sunmalarını saçma buluyorum.

Bir kere lansmanda yaptınız tamam, sonraki cihazlar da övmenin bunun üzerinden piar yapmanın daha ne anlamı var anlamış değilim.

İyi forumlar herkese saygılar sevgiler

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Haklısınız, sorun sizin T serisi kullanıyor olmanız... Xiaomi 13, 13 Pro, 13 Ultra, 14 ve 14 Ultrada bu sorunlar yok. Sizin cihazınızın kamerası çok iyi. Esasında yazılım da çok kötü sayılmaz ama cihazın temel donanımı kamerayı ve yazılımı kaldırabilecek seviyede değil. Çok iyi bir yazılımla bu eksiği belki bir nebze kapatabilirler ama T serisine ağırlık vermediler ve vermeyecekler. Bu cihazlar ilk tanıtıldığında da yazmıştım ama "ekonomik amiral gemisi bu cihazlar" denilerek topa tutulmuştum :D Aslında hala da 13T ve 13T Pro önerenler var. Ya 13T hiç kullanmadılar ya da Mi serisi cihaz nedir bilmiyorlar. Akıl alır gibi değil... Bence "Xiaomi 13T serisi cihazlarla kullanıcıları kandırmıştır." cümlesi yanlış olmayacaktır.

Sizi de haksız çıkartmayayım - Bunları okuduktan sonra kullanma kardeşim gibi yorumlar yapacağınızı düşünüyorum demişsiniz- bu saatten sonra sizin ve diğer 13T kullanıcıları için en mantıklısı cihazı elden çıkartıp tekrar yan serilerden bir Xiaomi cihaz almamak olacaktır.

Üst Alt