İnceleme Xiaomi Yi Action Kamera Hakkında Herşey ==VIDEO==

SetMeFree

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Alpay
Cihazım
mi4 LTE
Konular
12
Bana yı smart camera tanıtımı lazım bir tane aldım uygulaması cince, İng. Olan uygulama indirdim oda hata veriyor bazen.
Sağlam çalışan uygulama yada turkce yaması var mi ?

MI 4LTE cihazımdan gönderildi

Gönüldaş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gönüldaş
Cihazım
GM Discovery
Meslek
Grafiker
Konular
5
Bilgilendirme için teşekkürler arkadaşım

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bana yı smart camera tanıtımı lazım bir tane aldım uygulaması cince, İng. Olan uygulama indirdim oda hata veriyor bazen.
Sağlam çalışan uygulama yada turkce yaması var mi ?

MI 4LTE cihazımdan gönderildi
Ne bizim sitede ne de başka sitelerde ben görmedim.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Yi aksiyon kamesarı almaya değer mi? Ben ürün daha ilk tanıtıldığında çok heyecanlanmıştım. Açıkçası ortaya çıkan ürün, hakkını da verdi. Ancak beklentileri yaralayan bir takım gelişmeler de, ürün satışa çıktıktan sonra ortaya çıktı. Bunların neler olduğuna ilişkin fikirlerimi kısaca aşağıda belirttim...

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Xiaomi’nin Gopro’ya rakip olarak ürettiği aksiyon kamerası olan MiYi, 40 metreye kadar su geçirmiyor, 64 gb hafızası var. Fiyatı ise 64 dolar.

Elbette bu fiyat sadece Çinliler için geçerli. Yurtdışı satışı ise 110$ civarı gibi görünüyor. Elbette burada büyük bir sıkıntı daha var; Cihaz, Travel Edition paketi ile, yani yanında monopod ve askı aksesuarı ile geliyor. Ne var ki bu tür kameralar için en önemli aksesuarlar olan su geçirmez kap, vida, mount, hafıza kartı vs gibi diğer tüm aksesuarlar için ayrıca para ödemeniz gerekiyor.

Ürünün, 1080p 60fps formatında kayıt yapabiliyor olması ve 64gb hafıza kartı destekliyor oluşu, ambarella çip ve Sony Cmos sensör kullanması, ürünün sahip olduğu görüntü kalitesini ortaya koysada, gece çekimlerinde bolca gri tonlamalı, vasat bir görüntü kalitesi var. Gün ışığındaki çekimlerde ise son derece başarılı bir iş çıkartıyor.

MiYi kamerayı RC için kullanıcaklar için kötü haber Gopro Gimbal’a uygun olmaması. Sebebi ise ölçülerinin uygun olmaması; yüksekliği 1mm, genişliği 1mm daha fazla. Gimbal modifiye edilebilir. ilave olarak fpv için uygunluğu da muamma. HDMI girişinin, kameranın yanında değil tam lensin arkasında kapaklı halde olması ise bir diğer pürüz olarak göze çarpıyor.

SJ500 Plus’ın fiyatı ve kalite problemleri göz önüne alındığında, Yi action cam olarak umut vaad eden güzel bir alternatif. Elbetteki gopro kalitesine ulaşması kolay değil ancak alternatifleri olması piyasa da rekabeti kızıştırır bu da tüketiciye olumlu yansır.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Xiaomi’nin aksiyon kamerasının en büyük handikapının, yanındaki aksesuar kitinin zayıf oluşu ve çoğu aksesuarın ekstra satılması olduğunu söyledik. Zira bu, MiYi’nin fiyatını da otomatik olarak yükseltmiş oluyor. Nasıl mı?

Ürün, 'da 70 dolara alınabiliyor. Kutunun içinde aparatlar yok ama satan site bunu da alabileceğiniz paketler hazırlamış. Yedek bataryasından, suction cup'ına kadar alsanız 135 dolar diyor ki aynı paketi SJ4000 ile alsanız 141 dolar yapıyor. neticede 70 dolara kamera ve 18 dolara aparatları aldığınızda 88 dolara geliyor ki SJ4000 wifi ile hemen hemen aynı fiyatı bulmuş oluyor.
Şuanda tek eksik su geçirmez kap ki onunda ön satışı var anca gereğinden çok pahalı. Zaten Xiaomi’nin altında 1/4 inçlik klasik fotoğraf makinası vidası var. Onu kullanarak kask, bisiklet, motosiklete rahatça monte edebiliyorsunuz.

Sonuç olarak Xiaomi’nin aksiyon kamerası Yi, Youtube’deki videolardan da anlaşılacağı gibi görüntü kalitesi olarak SJ4000’e diz çöktürüyor. Ancak aksesuar konusundaki sıkıntı fiyatı da etkilediğinden, bu konunun Xiaomi tarafından yeniden ele alınması gerekiyor gibi görünüyor.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Burada bazı noktaları düzeltme gerekiyor.
1.si kamera su geçirmez değil. Kamerayı 40m'ye kadar su geçirmez yapan şey üstteki yazıda da belirtilmiş olan su geçirmez kaplar. Hatta bunların 60m olanları bile var.
2.si ise, yeni güncelleme sonrası (yeni dediğime bakmayın uzun zaman oldu aslında, kamera çıktıktan sonra manasına yeni kelimesini kullanıyorum) 2K kayıt yapma seçeneği de geldi.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Üst Alt