İnceleme Xiaomi Yeelight Bedside Gece Lambası

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

İncelemeye başlamadan önce bu ürünü bizim için tedarik eden sitesine teşekkür etmek istiyorum. Eğer bu ürünü satın almak isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Öncelikle en basit haliyle ürünün ne işe yaradığını gösterelim...

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Temel Özellikler

● Modern ve minimalist tasarım oldukça şık
● 16 Milyon ışık rengi
● Ayarlanabilir parlaklık
● 1700K-6500K arasında değiştirilebilen ışık sıcaklığı
● Yüksek kaliteli Osram ampül
● Dokunmatik kontrol

Teknik Özellikler

● Voltaj: 10W
● Giriş gücü : 12V 1A
● Giriş: 100-240V, 50-60HZ, 0.5A
● Ampül Ömrü : 20000 saat
● Android 4.3 üzeri sürüm kullanan tüm Android cihazlar, IOS 7.1, iPod touch 5
● 300 Lümen
● Ağırlık : 1298 gr.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

İzlenimler

Öncelikle ürünün dizaynından bahsetmek istiyorum. Her şeyden önce inanılmaz şık ve kaliteli görünen bir lamba. Uzunca bir süre baş ucunda komodin üzerine koymak için bir abajur almak için mağazaları gezdikten sonra her ne kadar bana pahalı gibi gelse de bu ürünü almaya karar verdim. Aslında fiyat olarak ülkemizde satılan kaliteli diğer abajurlardan daha pahalı değil hatta çok daha ucuz ancak ister istemez Çin'den geliyor, daha ucuz olmalı diye düşünmüştüm. Fakat böyle bir lambanın daha ucuz olma ihtimali yoktur herhalde :) Ürünü elinize aldığınızda verdiği ilk his son derece kaliteli bir izlenim uyandırıyor. Alt bölümü gümüş rengi yapılmış ve üst kısım tamamen aydınlatma amaçlı kullanılıyor. Üst bölümün kapalıyken beyaz renkli olduğunu da belirtmek isterim. En üst kısımda ise biri açma/kapatma diğeri de ışık modları arasında geçiş yapmayı sağlayan 2 adet buton ve varlığı hissedilmeyen dokunmatik çember yer alıyor. Yani son derece sade ve her ortama uyum sağlayabilecek bir tasarım tercih edilmiş.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Lambanın kullanımı ise son derece kolay. Prize taktıktan sonra üzerinde yer alan büyük tuşa basarak lambayı açıyoruz. Küçük tuşa basıldığında ise 3 mod arasında geçiş yapılabiliyor. Bu modlar parlak beyaz, son ayarlanan ışık rengi ve parlaklığı ve renk değişimi. Lambanın en büyük farklılığı ise üzerindeki dokunmatik panel. Panel çerçevesinde parmağınızı gezdirdiğinizde ışık seviyesi değişiyor. Parmağınızı saat yönünde döndürdüğünüzde ışık artıyor, ters yönde ise azalıyor. Özellikle gece kitap okumayı seviyorsanız yattığınız yerden kalkmadan hatta bakmadan ışığı kısmak çok büyük rahatlık. Mi band kullandığım için ışığı kapatma gibi bir derdim de yok... Bu özellikten birazdan bahsedeceğim. Dokunmatik panel üzerine tek parmağınızı koyduktan sonra bir başka parmağınızı panel üzerinde gezdirdiğinizde ise ışık rengi değişiyor. Yani başka her hangi bir akıllı cihaz kullanmadan da son derece verimli bir şekilde kullanılabiliyor.

Ancak akıllı bir telefona yeelight uygulamasını yükleyerek kullanırsanız pek çok ek özelliğe kavuşuyorsunuz. Uygulamayı indirebilirsiniz.

Bluetooth bağlantımızı açıp uygulama tanıtım ekranını geçtikten sonra Login yazan yere tıklayarak Mi Hesabımızla giriş yapıyoruz.

Yetkilendirme tamamlandıktan sonra login yazan yer add device olarak değişiyor. Buraya tıkladığmızda Lambanızı (ve varsa diğer yeelight ürünlerinizi) listede görebilir ve seçebilirsiniz.

Cihaza bağlandığınızda ekranın en altında Switch, Hue, White, Flow, Scene ve snap olmak üzere 6 uygulama seçeneği göreceksiniz. Bunlardan birincisi olan switch lambayı açıp kapatmanızı sağlıyor. İkincisi olan Hue seçeneği ile lambanızın rengini ve parlaklığını ayarlayabilirsiniz. Ekran üzerinde parmak sağa-sola kaydırarak rengi, yukarı-aşağı kaydırarak ise parlaklık seviyesi ayarlanabiliyor.

Üçüncü seçenek olan white ise lambanın en yüksek parlaklık seviyesinde beyaz renkli olarak yanmasını sağlayabilirsiniz. Bu ekranda iken parmağınızı sağa sola kaydırarak renk sıcaklığını, yukarı aşağı kaydırarak ise parlaklık seviyesini ayarlayabilirsiniz.

Dördüncü seçenek olan flow ise lamba renklerinin otomatik olarak değişmesini sağlıyor. Burada settings yazan yere tıklayarak gösterilecek renkleri de ayarlayabilirsiniz.

Beşinci seçenek ise scene... Daha önce tanımlanmış olan ışık profillerinden birini seçmenize olanak sağlıyor. Varsayılan olarak tanımlanan 4 profil mevcut. Bunlar Ev, film, Randevu ve Doğum Günü.

Altıncı seçenek ise en fantastik özelliklerden birini sunuyor. Bu seçenek ile kameranız açılıyor ve lambanızın rengi ortadaki yuvarlak ile aynı renk oluyor.Örneğin bu resimde ben mavi yaptım.

Bunların dışında ayarlar menüsünde de oldukça güzel özellikler var. İlk açılış ekranından cihazı hemen açıp kapatabilir, uyku zamanlayıcısı ayarlayabilir veya uyanma ışığı düzenleyebilirsiniz.

Üc noktaya tıklayarak ise genel ayarlara ulaşılabilir. Bu ayarların içinde benim en çok hoşuma giden ise Mi Band uyumluluğu. Bu seçeneği aktif ettiğinizde Mi Band uykuya daldığınızı tespit ettiğinde lambayı da otomatik olarak kapatabiliyor. Yani kitap okurken kitabınızı kapatıp direk yatabilirsiniz. Lambayı kapatmakla uğraşmanıza hiç gerek yok :) Bir diğer güzel özellik ise ana ekranınıza lamba kontrolleri için kısayollar eklenebilmesi.

Yeelight :
Diğer Yi Ürünleri :
Alternatif Ürün : (İndirim Kodu : $28.99 / XYSTRIP )

Son düzenleme:

f.oksuz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
LeMax2 6/128
Konular
15
Güzel şık bir ürün. Değişik özellikleri var ve teknoloji kullanılmış. Kalite konusunda sorun olmaz diye de düşünüyorum.
Fiyatı yüksek geldi bana. Çin den aldığımız her ürünü ucuz alıyoruz/alacağız diye bir kural da yok.
Bazı ürünleri Türkiye den almak daha karlı oluyor (genelde çok düşük meblağlı ürünler)
Zaman içinde fiyatı daha uygun olursa alınabilir bence.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Elinize sağlık hocam.
İlk çıktığından beri aklımda olan bir lamba. Fiyat pahalı geldiği için Yeelight'ın renkli Wifi ampulü ile kendimi avutuyorum :D

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Elinize sağlık hocam.
İlk çıktığından beri aklımda olan bir lamba. Fiyat pahalı geldiği için Yeelight'ın renkli Wifi ampulü ile kendimi avutuyorum :D

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Diğer ürünlerle kıyaslandığında evet hocam pahalı ama tekzen, koçtaş flan gezip de oradaki lambaların fiyatlarını görünce bu bedava gibi geldi :D Hem çok şık hem de çok işlevli özellikle Mi Band 'la uyumlu çaışlması gerçekten çok işe yarıyor.

Tek sorun ben bir tane almıştım dolayısıyla sadece tek başucunda var. Acilen bir tane daha almam lazım :)

Ametal82

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nail
Cihazım
Samsung note
Konular
0
Merhabalar.
Ürün yalnızca bir gece lambası kadar mi ışık veriyor yoksa bir odayi ampul kadar olmasa da oturulacak yeterlilikte ışıtabiliyor mu?

hbsv8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5S
Konular
1
Philips Ambilight teknolojisine benziyor. Ambilight'ta ucuz sayılmaz yani.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Merhabalar.
Ürün yalnızca bir gece lambası kadar mi ışık veriyor yoksa bir odayi ampul kadar olmasa da oturulacak yeterlilikte ışıtabiliyor mu?

Verdiği ışık gece lambasından çok daha fazla. Şöyle söyleyeyim; televizyon izlemek için yeterli ancak kitap okuyamazsınız hocam.

coravan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
Mi5s 4 / 128
Meslek
sağlık
Konular