Soru Xiaomi Verge Lite, ios kullanıcıları için sorular

aomeroglu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
iphone X
Konular
1
Arkdaşlar merhaba,

Bir iphone X kullanıcısı olarak kısa bir zaman önce apple watch 3 alacaktım, sonra aklımı samsung active watch 2 modeli çeldi ancak o model içinde ios ile olan uyumsuzluğu ve fiyatının yüksek olmasından dolayı almamaya karar verdim.

Sonuç olarak F/P olarak araştırmış olduğum Xiaomi Verge Lite modeline karar vermek üzereyim, saat beni uzun vadede üzse bile 600 TL'lik fiyatı ile 1500 TL bandı üzerindeki modeller kadar pişman etmez diye düşünüyorum. Kullanan arkadaşlara bir kaç sorum olacaktı, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Xiaomi Verge Lite modelinde bildirim ve telefon görüşmelerinde bildirim sesi var mı ?
Titreşimi kuvvetli mi ?
Standart saat kordonu takılabiliyor mu ?
Xiaomi GTR modelinde biraz takılmalar oluyordu, bu modelin akıcılığı nasıl ?
Telefon ve Saat aynı wifi de ise birbirlerini görebiliyorlar mı ? Sonuçta bluetooth bir yere kadar bağlantı kuruyor, wifinin kapsama alanı daha geniş
IOS kullanıcıları bildirim almada, saate bakmak istediklerinde ekranın geç gelmesi gibi sorunlar yaşıyor mu ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

aomeroglu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
iphone X
Konular
1
Öncelikle bu saat ile ilgili detaylı bilgi maalesef yok. Dün satın aldım, verge modelinden farkları aşağıdaki gibidir:

Bu 4 madde Verge modelinde var
1. Telefon görüşmesi yok
2. Wi-fi yok
3. Always on display yok yani saat kararıp Verge modelindeki gibi silik bir saat görüntüsü olmuyor, saat en fazla 15 sn açık kalıyor sonra kapanıyor.
4. Bildirimlerde ses gelmiyor

Genel olarak performansı iyi saat arayüzleri akıcı güzel ama ios'da kısıtlı. Bir kaç video gördüm ios için, deneyip farklı kadranlar yüklemeye çalışacağım.
Kordon güzel ama kordon kemer bağlantı plastiği kalitesiz.
Ekran çok canlı
Spotify kontrolü oluyor
Bluetooth 5.0 var bağlantı gayet güzel
Menü ingilizce ama İOS uygulaması Türkçe

Ben N11'den 500 TL'ye aldım, bu fiyatlara rakibi yok

Oyla:

Gego

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Okan
Cihazım
Verge lite
Konular
1
Öncelikle bu saat ile ilgili detaylı bilgi maalesef yok. Dün satın aldım, verge modelinden farkları aşağıdaki gibidir:

Bu 4 madde Verge modelinde var
1. Telefon görüşmesi yok
2. Wi-fi yok
3. Always on display yok yani saat kararıp Verge modelindeki gibi silik bir saat görüntüsü olmuyor, saat en fazla 15 sn açık kalıyor sonra kapanıyor.
4. Bildirimlerde ses gelmiyor

Genel olarak performansı iyi saat arayüzleri akıcı güzel ama ios'da kısıtlı. Bir kaç video gördüm ios için, deneyip farklı kadranlar yüklemeye çalışacağım.
Kordon güzel ama kordon kemer bağlantı plastiği kalitesiz.
Ekran çok canlı
Spotify kontrolü oluyor
Bluetooth 5.0 var bağlantı gayet güzel
Menü ingilizce ama İOS uygulaması Türkçe

Ben N11'den 500 TL'ye aldım, bu fiyatlara rakibi yok

Hocam memnun musun? benim kuponumla birlikte 433'e geliyor alayım mı?

Oyla:

aomeroglu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
iphone X
Konular
1
Hocam memnun musun? benim kuponumla birlikte 433'e geliyor alayım mı?

Gayet memnunum hocam, F/P oranı çok iyi. Herkesin beklentisi farklıdır ama bana göre gayet iyi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

433’e bu özelliklerde bu ekran kalitesinde bulman çok zor. Kolda çok hafif bu arada.

Oyla:

Gego

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Okan
Cihazım
Verge lite
Konular
1
Gayet memnunum hocam, F/P oranı çok iyi. Herkesin beklentisi farklıdır ama bana göre gayet iyi.

433’e bu özelliklerde bu ekran kalitesinde bulman çok zor. Kolda çok hafif bu arada.
Çok teşekkür ederim. Bir de şarjı nasıl sence? Hocam bildirimler nasıl? Telefona geldiğinde saatte titreşim mi devreye giriyor?

Oyla:

ibo4fun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim kese
Cihazım
Xiaomi Note pro
Meslek
Moto Kurye (MNG)
Konular
9
Verge şuan 800 civarı
verge lite 600 tl arada +200 TL fark var.
Verge modeli: telefon etmek (mikrofon+Haparlor)+mesaj yazmak+512 ram+4gb hafıza (2-2.5gb size veriyor) var.
Lite da bunlar yok...
yurtdışında çeşitli mod romlar ile oyun hesap makinesi sesli asistan yapılıyor Verge...
bilgilerinize

Oyla:

Gego

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Okan
Cihazım
Verge lite
Konular
1
Verge lite aldım. Ancak whatsapp/ mail bildirimlerinde türkçe karakter ?? Şeklinde görünüyor. Bunu düzeltme imkanım var mı?

Oyla:

mmtctn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
İphone xr
Konular
0
Herkese hayırlı günler.iphone kullanıcısıyım.mevcut verge lite saatime online ekran arayüzü yükleyemiyorum.çok araştırdım çok video izledim ama bi yol bulamadım.yardımcı olabilecek var mı.şimdiden teşekkürler

Oyla:

Onore

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Mi band 4
Konular
0
Arkadaşlar dün elime geçti cihaz. Şarjı %99'da kalıyor %100 olmuyor. Benzeri sıkıntı yaşayan var mı?

Verge lite aldım. Ancak whatsapp/ mail bildirimlerinde türkçe karakter ?? Şeklinde görünüyor. Bunu düzeltme imkanım var mı?

Xiaomi'nin vereceği güncellemeyle düzeliyor onlar hocam. Amazfit Bip ve Mi band 4 kullandım. İkisinde de bi süre sonra gelen güncellemelerle Türkçe karakter sıkıntısı çözüldü. Sizin şarjınızda %100 olmama gibi bi sıkıntı var mı acaba? %99'da kalıyor benim cihaz..

Oyla:
Üst Alt