İnceleme Xiaomi ve MIUI Güncelleme Hakkında

bro55ther

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
m
Cihazım
Samsung
Konular
2
Birkaç ay önce ilk defa Xiaomi Redmi Note 8 Pro cihazını aldım.Birkaç aydır kullanıyorum özellikleri fiyatına göre çok güzel, neredeyse 2018'in amiral gemisi telefonları ile yarışacak seviyede bir cihaz, MIUI arayüzü de hoşuma gitti ve malzeme kalitesi de gayet kaliteli.Baktım cihaz Android 9 sürümünde şu anki en son Android sürümü 10.Yeni cihaz güncelleme
alır bir de bu aralar covid-19 yüzünden ertelenmiştir biraz beklerim gelir yakında dedim.Baktım çinde beta çıkmış sonra baktım bu benim cihazı yüklenebilir mi diye benim cihaz global olduğu için yüklenmiyormuş çok saçma geldi bana farklı farklı global eu ru cn gibi romlar cihaz ile aynı olmadığı sürece yüklenmiyormuş.Daha önce Samsung, LG gibi başka telefonlar da
kullandım onlarda böyle bir sorun yoktu bootloader unlock yapmadan istediğim ülkenin romunu kurabiliyorum.Neyse bende dedim daha bekliyeyim.Daha sonra cn stabil daha da sonra eu ru ve in betaları çıktı.Dedim bu eu benim cihazla uyumludur meğersem eu ve global farklıymış genelde tr cihazları eu oluyor Xiaomi de global diye ayrı bir rom daha varmış.Neyse sonra eu ru ve in stabil çıktı hala global sürümden haber yok.Daha sonra 12 mart günü global stabil beta çıkmış, dedim bunu yükleyim beta tester değilsiniz dedi bende tamam o zaman biz de tester oluruz dedim.Sonra ona da sınırlı sayıda adam alıyorlarmış ve baya uzun süredir kadro doluymuş.Neden istediğim gibi kendi cihazıma bu sürümü yükleyemiyorum.
beta sorunlu derseniz cihaz benim ben razıyım yakında düzeltilir zaten ben de kendi irademle betayı denemek istiyorum yok yüklenmiyor.Yakın zamanda stabil çıkar deniliyor üzerinden 11 gün geçti global beta test başlayalı.Google Android 11 testlerini başlattı yakında Android 11 çıkacak.Hem zaten eu beta testi yaptıktan sonra neden bir daha test yapıyorlar ne farkı var globalin aynı cihaz aynı yazılım belki birkaç küçük fark vardır eu stabil çıkalı baya oldu hala yok global stabil.Mesela Huawei 2018'in orta segmenti Mate 20 Lite'a bile vereli baya oldu Android10u ve bütün cihazlarını güncellediler.Redmi Note 8 Pro 2019un orta segmenti hala yok güncelleme daha kötü eski cihazlara bile global stabil verdiler Redmi Note 8 Pro kaldı.Madem güncellemeleri yetiştiremeceksin o kadar model çıkartma o zaman.İlk ve son Xiaomi telefonum olabilir.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Bu iş Sabır İşi Önce Amiral Mi Modeller dururken neden önce redmi serisinden başlasınlar güncellemeye? Mi serileri yavaş yavaş global android 10 almaya başladı. Birde siz android 10 dan ne bekleyirosunuz? Onu sorun kendinize arada uçurum olmıyacağı kesin ve net 9-10 fark ettirmez. Xiaomi telefonu Miui arayüzüyle gelişiyor. Eu Rom custom romdur. Endonezya Rusya veya Hindistan romları vardır Sizin cihaz için. Onları kurmak içinde Bl kilidinizi açmanız (unlock) lazım. Başka bir yolu yok

bro55ther

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
m
Cihazım
Samsung
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pardon eu yazmışım o xiaomi de eea diye geçiyor Avrupa.Tamam önce amiral gemileri alsın ona lafım yok ama güncelleme süreleri çok yavaş birde eea almış olmasına rağmen globala yok ondan bahsediyorum.Onun dışında bl unlock yapmadan rom (mi,eea,ru,in,id filan) da değişmiyor.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Eski tip geçiş yönetimini denemişsiniz anladığım kadarı ile. O geçiş yönetimi kalktı diye biliyorum. TWRP'den yapmanız gerekiyor. Kullandığınız cihazın işlemcisi Mediatek. Çok kurcalamamanızı tavsiye ediyorum. Orijinal romu ile kullanın. Telefonu kurcalayıp mahvetme ihtimaliniz çok yüksek. Diğer Redmi ve Mi serisi cihazlar SD işlemci kullanıyor. Rom yükleme konusunda sıkıntı çıkmıyor. Android 10'nun 9'dan çokta farkı yok. Her Android yükseltmesinde pil ve performanstan kırpıyorlar. O yüzden bırakın nasılsa kalsın o şekilde.

mesro09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
mi9se
Konular
25
Eski tip geçiş yönetimini denemişsiniz anladığım kadarı ile. O geçiş yönetimi kalktı diye biliyorum. TWRP'den yapmanız gerekiyor. Kullandığınız cihazın işlemcisi Mediatek. Çok kurcalamamanızı tavsiye ediyorum. Orijinal romu ile kullanın. Telefonu kurcalayıp mahvetme ihtimaliniz çok yüksek. Diğer Redmi ve Mi serisi cihazlar SD işlemci kullanıyor. Rom yükleme konusunda sıkıntı çıkmıyor. Android 10'nun 9'dan çokta farkı yok. Her Android yükseltmesinde pil ve performanstan kırpıyorlar. O yüzden bırakın nasılsa kalsın o şekilde.
pil ve performanstan kırpıyorlar derken daha mı az gidiyor pil? genelde iyileşme olur diye bekliyorum ama yanlışım o zaman

bro55ther

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
m
Cihazım
Samsung
Konular
2
pil ve performanstan kırpıyorlar derken daha mı az gidiyor pil? genelde iyileşme olur diye bekliyorum ama yanlışım o zaman

9 yıllık android kullanıcısıyım her sürümde performans ve pil ömrü artıyor terslik olmazsa.

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Çin sürümlerinde google uygulamaları yok mesela. Avrupa sürümünde de xiaomi uygulamaları yok

bro55ther

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
m
Cihazım
Samsung
Konular
2
Bir şey denemedim zaten sıkıntılı cihaz birde zaten yetkili mi account olmadan flashlama yapılmıyormuş yani bozulursa kurtarılma ihtimali çok zor hem mediatklerin çok rom desteği olmuyor snapdragonlar kadar veya exynoslar kadar en çok genelde snapdragonun oluyor.Ben genelde cihazın güncelleme ömrü bitine kadar stok kullanılıyorum cihazın günceleme ömrü biter android sürümü çok eski kalırsa ve güzel bir rom varsa cihazı belki unlock ederim unlock etmiyorum bu cihazda da hiç düşünmüyorum daha güncelleme ömrü bitmediği ve sorunlu olduğu için

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Bundan 2 sene sonra hala aynı cihazı kullanıyorsan. İlk sürüme düşürüp farkı net şekilde görürsün. Hiçbir zaman daha iyi olduğunu görmedim.

9 yıllık android kullanıcısıyım her sürümde performans ve pil ömrü artıyor terslik olmazsa.

Hiçbir Android güncellemesinden ( sürüm yükseltmesi 9'dan 10'a gibi) sonra performans artışı görmedim. Bu güncellemelerin amacı telefonu yavaşlatmak bunun resmi adıda yenilikler var hatalar giderildi. Yersen.

bro55ther

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
m
Cihazım
Samsung
Konular
2
Bundan 2 sene sonra hala aynı cihazı kullanıyorsan. İlk sürüme düşürüp farkı net şekilde görürsün. Hiçbir zaman daha iyi olduğunu görmedim.

Hiçbir Android güncellemesinden ( sürüm yükseltmesi 9'dan 10'a gibi) sonra performans artışı görmedim. Bu güncellemelerin amacı telefonu yavaşlatmak bunun resmi adıda yenilikler var hatalar giderildi. Yersen.
Ben öyle düşünmüyorum siz isterseniz cihazınızı güncellemeden kullanırsınız. Sizin cihazda belki fark olmamıştır. Benim kullandığım cihazlarda fark ettim arayüz ve pil olsun sadece benim gördüğüm kadarı ile değil antutu skorları bile fark etti. Ve sadece IOS da yavaşlatma olduğunu duydum onda da pil değişimi ile düzeliyormuş.

Üst Alt