Yardım Xiaomi vacuum mop pro haritalama sorunu

BlackBeard

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Deniz
Cihazım
Vacuum mop pro
Konular
1
Merhabalar, benim vacuum mop pro ile ilgili haritalama sorunum var. Salon, koridor ve mutfağı tek parçaymış gibi algılıyor ve ne yaparsam yapayım bölme seçeneklerinde duvarlar arası çizgi çekmiyor. Ekteki görselde olduğu gibi oda 4/6 ve 2 yi tek parçaymış gibi görüyor.mutfağı bir şekilde ayırdım ama bu seferde oda 3 ten oda 2 ye geçerken oda 6 nın köşesinden yani gerçekte olmayan bir yerden geçmeye çalışıyor. Bu kadar zor olmamalı bu iş ama bir türlü yapamadım. Yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim yoksa yeni aldığım aleti Türk usulü tekmeleyerek düzeltmeye çalışacağım.

Ekli dosyalar

• 27072D76-71D3-48B1-A179-C6C09E63169C.png
    27072D76-71D3-48B1-A179-C6C09E63169C.png
    322,5 KB · Görüntüleme: 63

noflyzone

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noflyzone
Cihazım
Note 9Pro
Konular
2
Yalnız görselde 4/6 ve 2 sağlıklı şekilde ayrılmış olarak görünüyor ?

Bende ilk aldığımda aldığımda benzer şekilde bölme sorunu yaşadım. ancak benimkisinde odalar arasında geçişte problem yoktu sadece temizlik performansı sıkıntılıydı. Haritayı komple silip tekrar kenarları tara dediğimde kusursuz bir harita çıkardı bu defa ve benim manuel çektiğim çizgileri kendisi otomatik yaptı ve oda koridor wc banyo vs hepsini tam olarak ayırdı.

Bence siz de komple silip tekrar bir taratın..

Oyla:

BlackBeard

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Deniz
Cihazım
Vacuum mop pro
Konular
1
Yalnız görselde 4/6 ve 2 sağlıklı şekilde ayrılmış olarak görünüyor ?

Bende ilk aldığımda aldığımda benzer şekilde bölme sorunu yaşadım. ancak benimkisinde odalar arasında geçişte problem yoktu sadece temizlik performansı sıkıntılıydı. Haritayı komple silip tekrar kenarları tara dediğimde kusursuz bir harita çıkardı bu defa ve benim manuel çektiğim çizgileri kendisi otomatik yaptı ve oda koridor wc banyo vs hepsini tam olarak ayırdı.

Bence siz de komple silip tekrar bir taratın..
Dostum aslında olması gerekeni ekte paylaşıyorum. Salonu Koridor duvarı ve mutfaktan bir türlü ayıramıyor. 3 kere harita çıkarsın diye köşeleri temizle seçeceğim ile başlatıyorum. Hatta en son köşeleri algılasın diye tüm eşyaları kaldırdım, sonuç yine hüsran maalesef.

Ekli dosyalar

• 219E6988-4520-4730-A7BA-3AD4979F6993.jpeg
    219E6988-4520-4730-A7BA-3AD4979F6993.jpeg
    160 KB · Görüntüleme: 45
Oyla:

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
Dostum aslında olması gerekeni ekte paylaşıyorum. Salonu Koridor duvarı ve mutfaktan bir türlü ayıramıyor. 3 kere harita çıkarsın diye köşeleri temizle seçeceğim ile başlatıyorum. Hatta en son köşeleri algılasın diye tüm eşyaları kaldırdım, sonuç yine hüsran maalesef.

Merhaba; ürünü fabrika ayarlarına getirip tekrar kurulumunu yapın, ilk haritayı çıkartacağı için köşeleri temizle seçeneğini aktif edip öyle çalıştırın.

Robot süpürgeniz üzerinde 2 adet tuş var Power tuşu ve Home tuşu, üzerinde Ev işareti olan Home tuşuna yaklaşık 20 saniye basılı tutun ingilizce sesli komut duyacaksınız ''Fabrika ayarlarına döndürülecek.'' sesli komut bitince elinizi çekip tekrar basın 15 saniye sonra ''Fabrika ayarları geri yükleniyor.'' sesli komutunu duyacaksınız 5 saniye sonra Fabrika ayarları geri yüklendi komutunu duyacaksınız o zaman elinizi çekin, cihaz kendini kapatıp açacak yaklaşık olarak 1 dakika sürecek bu işlem sonrasında cihazınızı Mi Home ile eşleştirip iyi günlerde kullanabilirsiniz.

Oyla:

BlackBeard

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Deniz
Cihazım
Vacuum mop pro
Konular
1
Merhaba; ürünü fabrika ayarlarına getirip tekrar kurulumunu yapın, ilk haritayı çıkartacağı için köşeleri temizle seçeneğini aktif edip öyle çalıştırın.

Robot süpürgeniz üzerinde 2 adet tuş var Power tuşu ve Home tuşu, üzerinde Ev işareti olan Home tuşuna yaklaşık 20 saniye basılı tutun ingilizce sesli komut duyacaksınız ''Fabrika ayarlarına döndürülecek.'' sesli komut bitince elinizi çekip tekrar basın 15 saniye sonra ''Fabrika ayarları geri yükleniyor.'' sesli komutunu duyacaksınız 5 saniye sonra Fabrika ayarları geri yüklendi komutunu duyacaksınız o zaman elinizi çekin, cihaz kendini kapatıp açacak yaklaşık olarak 1 dakika sürecek bu işlem sonrasında cihazınızı Mi Home ile eşleştirip iyi günlerde kullanabilirsiniz.
Cevap için çok teşekkür ederim, sorunumu ilk haritalamada balkon olan kısma kutu koyarak(orayı algılamasını engellemek amacıyla) çözdüm. Balkonu görmeyince mutfak salon ve koridor kendiliğinden ayrıldı. Tekrardan teşekkürler.

Oyla:

cakkan90

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cihat
Cihazım
Vacuum mop pro
Konular
1
Merhabalar, benim vacuum mop pro ile ilgili haritalama sorunum var. Salon, koridor ve mutfağı tek parçaymış gibi algılıyor ve ne yaparsam yapayım bölme seçeneklerinde duvarlar arası çizgi çekmiyor. Ekteki görselde olduğu gibi oda 4/6 ve 2 yi tek parçaymış gibi görüyor.mutfağı bir şekilde ayırdım ama bu seferde oda 3 ten oda 2 ye geçerken oda 6 nın köşesinden yani gerçekte olmayan bir yerden geçmeye çalışıyor. Bu kadar zor olmamalı bu iş ama bir türlü yapamadım. Yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim yoksa yeni aldığım aleti Türk usulü tekmeleyerek düzeltmeye çalışacağım.
Sanal duvar ile oraları kapatabilirsiniz. Robot olmayan yerden geçmeye çalışmaz. Odaları bölme işlemi sağlıklı bir şekilde yapılmıyor. Benim koridor ile mutfak bir oldu. Ayıramıyorum.

Oyla:

numbernine

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
eda kilinc
Cihazım
vacuum mop pro
Konular
1
Merhaba, bizim makinemiz Vacuum Mop Pro ve üç gün önce satın aldık. Sorunumuz ilk haritalamayı bitirememek. Maalesef haritalama bitmeden şarjı bitiyor ve şarj ünitesine geri dönüş yapıyor. Daha sonra temizliğe başladığımda, haritalama tekrar başlıyor ve yine aynı sorun tekrarlanıyor. Evimizin salon ve mutfak kısmında Wifi biraz daha az çekiyor, bu sorun yaratıyor mu acaba diye düşünüyorum ama emin değilim. Sarji uzun sürsün diye sessiz mod ve kenarları süpür de yaptım ama maalesef olmadı. Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim bir fikriniz var mıdır ? Çok teşekkürler

Oyla:

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
Merhaba, bizim makinemiz Vacuum Mop Pro ve üç gün önce satın aldık. Sorunumuz ilk haritalamayı bitirememek. Maalesef haritalama bitmeden şarjı bitiyor ve şarj ünitesine geri dönüş yapıyor. Daha sonra temizliğe başladığımda, haritalama tekrar başlıyor ve yine aynı sorun tekrarlanıyor. Evimizin salon ve mutfak kısmında Wifi biraz daha az çekiyor, bu sorun yaratıyor mu acaba diye düşünüyorum ama emin değilim. Sarji uzun sürsün diye sessiz mod ve kenarları süpür de yaptım ama maalesef olmadı. Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim bir fikriniz var mıdır ? Çok teşekkürler

Merhaba; süpürgeniz ortalama kaç dk çalışıyor ve şarj standına geri dönüyor.

Oyla:

chime

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
CHIME
Cihazım
MI ROBOT VACUUM
Konular
0
Merhaba Mi Robot Vacuum bendeki haritalamayı sanırım tam yapamadık, kenar süpür gibi bir seçenek seçmedik başta nerede bu seçenek?reset atıp yeniden mi kurmalıyız? şarj ünitesini bile bulamıyor 1 kere değiştirmiştik yerini dar alanlarda sürekli dönüp duruyor hiç neğenmedim umarım sorun düzelir sizin katkılarınızla yoksa iade edeceğim zaten talep oluşturdum 3 gün oldu alalı.

Oyla:

regedit1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
RECEP
Cihazım
Mİ 7
Konular
3
Merhaba, yeni aldığım cihaz 3 kez tam süpürme yaptı ve haritayı oluşturdu ancak salon, hol ve oturma odasını birleştirmiş ve bölemiyorum. Uygulamada önceden bölme varmış sanırım ama şuan mümkün görünmüyor. Çözüm bulabilen var mı?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt