Duyuru Xiaomi Türkiye Garantili Ürünler

İyi günler arkadaşlar. Kötü ingilizcem ile Xiaomi Global Servisine bir eposta attım. ve bana şöyle bir cevap geldi:

Mesajım:
"Hi. 2 week ago I buy a Xiaomi Redmi Note 5 (Global) from online shopping website "HepsiBurada.com" (Turkey). They say "Xiaomi Turkey Guaranteed" (Official Distributor Guaranteed).

This Distributor name is Evo Bilgi Teknolojileri (EvoBT, Evobt.com).

İs this company officially Xiaomi Turkey Distributor?

Because in my research, Miui Official Turkey Fan Site (miuiturkiye.net) says no official distributor in Turkey.

Please help me."

Cevap: (service.global@xiaomi.com)
"Hi,

Greetings from Xiaomi!

Thank you for showing your faith and interest towards Xiaomi.

I understand that you wish to know about the authorized store in turkey.

We are sorry to inform you that as of now we are not selling our phones in your region and don't have any authorised seller so we won't be able to assure you in this regards. However, we are working on making our phones available in your region and we will forward your request to our team who is working on this. Please visit our website for more information on availability of products: and our Facebook pagehttps:// for more updates.

Xiaomi does not provide any warranty for the International purchase and the products which are purchased from unauthorized seller.

Please write us back in case you need any further assistance, we will be happy to help you.

Thank you for being a valued customer.

Regards,"

Anladığım kadarıyla şu an Xiaomi'nin Türkiye ile satışlar konusunda anlaştığı "Resmi" bir firma yok doğru mudur?

Harsh
Xiaomi Customer Support

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Evet hocam aynen söylediğiniz gibi "bölgenizde satış yapmıyoruz ve yetkili satış kanalımız (bu bölüm bizim distribütör olarak adlandırdığımız firmalar) bulunmuyor" şeklinde cevap verilmiş. Aldığınız cevaba ilişkin bir de ekran görüntüsü paylaşabilirseniz pek arkadaşımızın aklındaki soru işaretlerini gidermiş olursunuz.

ataf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İnsanları kandırıyorlarmış Xiaomi'nin verdiği cevaba göre (resmi bir kanaldan geldiği için doğru kabul ediyorum şu anlık). İthalatçı firmadan farkları yok şu an. HepsiBurada'dan ürünün iadesini talep ediceğim üründe ses sorunu var ama dolar fırladı. Bir yandan da iade etsem böyle bir telefonu alamayacağım aynı fiyata.

İnsanları zor duruma sokuyorlar. HepsiBurada da buna göz yumuyor.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İnsanları kandırıyorlarmış Xiaomi'nin verdiği cevaba göre (resmi bir kanaldan geldiği için doğru kabul ediyorum şu anlık). İthalatçı firmadan farkları yok şu an. HepsiBurada'dan ürünün iadesini talep ediceğim üründe ses sorunu var ama dolar fırladı. Bir yandan da iade etsem böyle bir telefonu alamayacağım aynı fiyata.

İnsanları zor duruma sokuyorlar. HepsiBurada da buna göz yumuyor.
Paylaşım için teşekkürler hocam. Haklısınız... Aslında durum sadece basit bir kandırmaca değil dolandırıcılık gibi görünüyor.

ataf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Paylaşım için teşekkürler hocam. Haklısınız... Aslında durum sadece basit bir kandırmaca değil dolandırıcılık gibi görünüyor.

Böyle olduğunu bilseydim KVK garantili Cepport alırdım. En azından dürüstler. Evobt ne olduğu belirsiz bir firma ve cihazın üzerine Evobt yazmıyor çünkü hakkında çok olumsuz yorum var. Bu yüzden telefonun üzerine Evofone yazıyorlar bence. İçinden de Genpa garanti belgesi çıkıyor ancak Evobt'yi aradım cevap veremiyorlar Genpa hakkında. Genpa'yı aradınız mı diyorlar!!! HepsiBurada olaylardan bi haber zaten. Genpa'ya da henüz ulaşamadım berbat bir operatörleri var.

Xiaomi Türkiye Garantili ürünlerden olay tam olarak netleşesiye kadar uzak durmalısınız bence arkadaşlar.

Gulnare

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
8.0
Cihazım
Mi A1
Konular
7
Biz A101den kvk garantili aldıktan ne oldu. Kvk onarım için Evoya gönderiyormuş.

Gulnare

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
8.0
Cihazım
Mi A1
Konular
7
A101'in sattığı cihazlar da Evo hocam... ataf hocamın mesajında belirttiği cihazlar Cepport cihazları.
Üstat biz KVK diye 100 150 fazla verdik. Ve kvk garanti den sorguladığımda kvk güncesi altında diyor. Ama onarım giden cihaz, üst birim diye Evoya gidiyormuş. Böyle olacağını bilsem bizde cepportdan alırdık. Eşime telefon bakıyorum. dolar uçtu en hesaplı yine xiaomi ama garanti sorun olacak diye korkuyorum.

ataf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Son Gelişmeler:

HepsiBurada'yı aradım. Xiaomi Türkiye Garantili olayının hatalı bir yazım olduğu ürünün İthalatçı garantili olduğu, Xiaomi'nin Türkiye'de resmi kanaldan satışının olmadığını doğruladı müşteri hizmetleri.

Ürünün içinden GEnpa garanti belgesi de çıkması sebebiyle Genpa'yı da aradım. Gönderin inceleyelim demekten başka bildikleri birşey yok. Tüm Xiaomi cihazları bakıyoruz diyorlar. Yurtdışından alınanlar da dahil mi diyorum evet diyorlar. Peki o zaman ücret talep edilecek mi diyorum incelememiz lazım diyorlar. Xiaomi ile resmi anlaşmanız var mı diyorum o konu hakkında bilgi alamazsınız diyorlar.

Evobt ise ayrı bir dünya, Genpa ile anlaşmaları olup olmadığını bile bilmiyorlar. Genpa'yı arayıp sorun diyorlar. Sözde Xiaomi ile anlaşmaları olduklarını söylüyorlar ancak Xiaomi dahil diğer tüm resmi kanallar bunu yalanlıyor.

Sonuç: Xiaomi resmi olarak Türkiye'de bulunmuyor ve çoğu firma cebini doldurmaya çalışıyor. Xiaomi Türkiye Garantili Evofone ve Evobt cihazlarından uzak durun arkadaşlar.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
chatin_62 hocam pek çok konuda sebepleri ve kaynaklarıyla daha önce de açıklamıştı bu durumu... Ne pislik firmaymış bu Evo. Bu kadar insana yalan söyleme, bu kadar kişiyi dolandırma cesaretini nasıl buluyorlar anlamıyorum. Aramızda bunlara dur diyecek hiç mi hukukçu yok. Geçmiş olsun ve teşekkürler. İnşallah bu konunuz daha fazla kişinin dolandırılmasının önüne geçer.

Üst Alt