Soru Xiaomi telefonun BL kilidini açıp TWRP veya Custom ROM kurarsam garanti dışı kalır mı?

Exinie

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
2
Xiaomi Redmi Note 8 Pro almayı düşünüyorum ama aklımda bir soru var, sanırım bu forumda görmüştüm Xiaomi cihazların BL kilidini açıp TWRP kurmak falan garanti dışı yapmıyormuş, bu bilgi doğru mu? Var ise nasıl bir sistem var, Knox sayacı gibi bir sistem var ise yapmayacağım. :D

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Delta garantide sorun olmuyor ama diğer garantiler sorun yapıyor. Fakat bu işlemler sonrasında garanti zamanı gelirse orjinal rom yükleyip bootloader kilitlerseniz anlayamazlar

Exinie

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
2
Delta garantide sorun olmuyor ama diğer garantiler sorun yapıyor. Fakat bu işlemler sonrasında garanti zamanı gelirse orjinal rom yükleyip bootloader kilitlerseniz anlayamazlar

Demek ki Knox gibi bir sistem yokmuş, ben Xiaomi'den böyle bir şey beklerdim açıkçası. Teşekkürler bu mesajı en iyi cevap olarak işaretleyin lütfen nedense bende öyle bir seçenek yok. :)

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Hocam yetkili hesapla server üzerinden kilidin daha önce açılıp açılmadığı görünmüyor mu? Ben mi yanlış biliyorum acaba

Exinie

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Mi Note 10
Konular
2
Hocam yetkili hesapla server üzerinden kilidin daha önce açılıp açılmadığı görünmüyor mu? Ben mi yanlış biliyorum acaba

Evet öyle bir şey duymuştum uzaktan kilit açılıyor sanırım Mi Account ayarlarından, bu işlemi kendim yapamaz mıyım. :(

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Bu seviyeye erişimim yok fakat elbette izin alınıp açıldığından bu görünebilir.
Servislerde yetkili hesap olduğu için server üzerinden görebiliyorlarmış. Yani yanlış bilgi vermek istemem ama bu şekilde bir yazı okumuştum.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Servislerde yetkili hesap olduğu için server üzerinden görebiliyorlarmış. Yani yanlış bilgi vermek istemem ama bu şekilde bir yazı okumuştum.
Yetkili hesapların seviyeleri var, seviyelere göre yapabilecek veya yapamayacakları şeyler var. Xiaomi den izin alınıp açılan bir şeyin daha önce açılıp açılmadığını elbette izni veren sistem logundan görebilirler.

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Yetkili hesapların seviyeleri var, seviyelere göre yapabilecek veya yapamayacakları şeyler var. Xiaomi den izin alınıp açılan bir şeyin daha önce açılıp açılmadığını elbette izni veren sistem logundan görebilirler.
Bu şekilde seviye mantığı olduğunu bilmiyordum hocam, teşekkürler :)

Üst Alt