Yardım Xiaomi telefonum yazılım yükledim açılmıyor

Mete0078

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mete0078
Cihazım
Redmi 10 2022
Konular
13
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Şuan 12.5.7.0
Telefon Modeli
Redmi 10 2022
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar benim telefonum miui 13.0.2 turkiye romu idi ben bunu düşürmek istedim ve 12.5.2 tayvan romu indirip mi flash tool da flash attım ama telefon brick lenmişti pc telefonu tanıyor ama telefon hiç bir şekilde açılmıyordu sonra yabancı bir forum sitesinde çin romu yükleyince düzeldiği hakkında bir yazı vardı bende sp flash tool da çin 12.5.2 flash lamaya çalıştım ama hata veriyordu bende sp flash tool aşağıda dosya tikleri vardı bende yazılım düşürmeyi engelleyen isimlerin yanlarındaki tikleri kaldırdım ve bu şekilde denedim işlem bitti ama telefonu açtığımda mi yazısı geliyor altta üç nokta oluyor kapanıyor sonra recovery moda geliyor ve fastboota girebiliyor galiba telefona twrp yüklemediğim için recovery moda giriyor. Telefonun sürüm düşürmeden önce miui 13.0.2 turkiye idi eğer mi flash tool da miui 13.0.2 turkiye romu flash lasam düzelirmi? Lütfen hızlı cevap vermeye çalışın şimdiden yardımlarınız için teşekkür ler Bu arada çin romunu denedik den sonra mi flash tool da 12.5.7 turkiye romunu flash ladım ondada aynı recovery ve fastboota giriyor ama açılmıyor. Yani telefonda şuan 12.5.7 turkiye romu var

Saytz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Redmi 9C
Konular
21
Muhtemelen cihazınız ARB(Anti-Rollback) e yakalanmış, bu yüzden sürüm düşürdüğünüzde bricklenmiş. Custom recovery flashlayıp recovery rom atmayı deneyin.

Oyla:

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Arkadaşlar benim telefonum miui 13.0.2 turkiye romu idi ben bunu düşürmek istedim ve 12.5.2 tayvan romu indirip mi flash tool da flash attım ama telefon brick lenmişti pc telefonu tanıyor ama telefon hiç bir şekilde açılmıyordu sonra yabancı bir forum sitesinde çin romu yükleyince düzeldiği hakkında bir yazı vardı bende sp flash tool da çin 12.5.2 flash lamaya çalıştım ama hata veriyordu bende sp flash tool aşağıda dosya tikleri vardı bende yazılım düşürmeyi engelleyen isimlerin yanlarındaki tikleri kaldırdım ve bu şekilde denedim işlem bitti ama telefonu açtığımda mi yazısı geliyor altta üç nokta oluyor kapanıyor sonra recovery moda geliyor ve fastboota girebiliyor galiba telefona twrp yüklemediğim için recovery moda giriyor. Telefonun sürüm düşürmeden önce miui 13.0.2 turkiye idi eğer mi flash tool da miui 13.0.2 turkiye romu flash lasam düzelirmi? Lütfen hızlı cevap vermeye çalışın şimdiden yardımlarınız için teşekkür ler Bu arada çin romunu denedik den sonra mi flash tool da 12.5.7 turkiye romunu flash ladım ondada aynı recovery ve fastboota giriyor ama açılmıyor. Yani telefonda şuan 12.5.7 turkiye romu var
Bence hiç uğraşmasaydın sürüm düşürmeye onun yerine beta programına katılıp en azından beta rom daha stabil

Oyla:

Mete0078

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mete0078
Cihazım
Redmi 10 2022
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhtemelen cihazınız ARB(Anti-Rollback) e yakalanmış, bu yüzden sürüm düşürdüğünüzde bricklenmiş. Custom recovery flashlayıp recovery rom atmayı deneyin.
Nasıl yapıcaz hocam bu konuyla alakalı bir yazı yada bir video varmı ?

Oyla:

bazzrulz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahir
Cihazım
xiaomi mi 9 se
Meslek
Broker/Owner
Konular
30
Hocam telefonu telefoncuya götürecem zaten telefoncu da yapamazsa denerim
Her telefoncu bu işlemlerden anlamayabilir tavsiyem işi bilen birine götürmeniz,.. ayrıca flash tool üzerinden telefonunuzun modeline uygun fastboot romunu flashlamaniz gerekiyor işlemleri doğru yaptığınız sürece tekrar mi flash üzerinden yüklemek sorunu çözecektir.

Oyla:

Mete0078

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mete0078
Cihazım
Redmi 10 2022
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her telefoncu bu işlemlerden anlamayabilir tavsiyem işi bilen birine götürmeniz,.. ayrıca flash tool üzerinden telefonunuzun modeline uygun fastboot romunu flashlamaniz gerekiyor işlemleri doğru yaptığınız sürece tekrar mi flash üzerinden yüklemek sorunu çözecektir.
Hocam 13.0.2 yi flash lamayı düşünüyorum zaten rom düşürmeden önce o vardı 13.0.2 global mı türkiye mi atayım hocam? Yoksa daha farklı bir versiyon romu atayım?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefona twrp flashlayıp twrpden recovery rom yükleyin.
Hocam youtube da bir videoda twrp yüklerken usb hata ayıklamayı açın diyodu ben onu açmamıştım şuan da açamıyorum twrp yüklerken bir sıkıntı çıkarmı?

Oyla:

Mete0078

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mete0078
Cihazım
Redmi 10 2022
Konular
13
Hocam telefonu düşürmek istediğim zaman burda altta yazdığı gibi 13.0.2 turkiye romu idi yani bunu kursam daha sağlıklı olur değilmi? Zaten 13.0.2 çalışıyordu

Oyla:
Üst Alt