Yardım Xiaomi Telefonu Satmadan Önce

elebasi7102

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
redmi note 8
Meslek
657
Konular
3
Merhaba arkadaşlar. Redmi note 3 telefonumu birine satıp Redmi Note 8 e geçmeyi düşünüyorum. Satarken neler yapılması gerekiyor telefonda? Mi hesabını alacağım telefonda tekrar kullanıcam. Ayrıntılı bilgi bulamadım.

andacm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
HTC10
Konular
5
Mi hesabıyla ilgili değil ama Tavsiyem telefonu sattığın ve ikinci el alacaksan yeni telefonu aldığın tarihi gösterir belge düzenleyip karşılıklı imzalayarak daha öncesinde çıkacak sıkıntılarla ilgili kanuni sorumluluktan kurtulmuş olursunuz.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
İlk olarak MiCloud cihazımı bul özelliğini kapatmalısınız.
Sonra cihazın hesaplar kısmına girin Google hesabınızı kaldırın.
Son olarak Mi hesabınızı kaldırın ve telefona reset atın. (Not : İmei atılmışsa cihaza ayarlardan cihazı resetlemeyin. İmei uçar.)

elebasi7102

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
redmi note 8
Meslek
657
Konular
3
İlk olarak MiCloud cihazım bul özelliğini kapatmalısınız.
Sonra cihazın hesaplar kısmına girin Google hesabınızı kaldırın.
Son olarak Mi hesabınızı kaldırın ve telefona reset atın. (Not : İmei atılmışsa cihaza ayarlardan cihazı reserlemeyin. İmei uçar.)
Peki Hocam telefona format atınca Mi hesabını açılışta sadece şifre soruyor hatırladığım kadarıyla. Yeni telefona Mi hesap numarasını kendimiz girebiliyor muyuz.

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
Peki Hocam telefona format atınca Mi hesabını açılışta sadece şifre soruyor hatırladığım kadarıyla. Yeni telefona Mi hesap numarasını kendimiz girebiliyor muyuz.
Cihazımı bul özelliği açık ise reset atılmadan önceki mi hesabının şifresini sorar. Cihazımı bul özelliğini kapatınca şifre sormaz. Mevcut Mi hesabınızı girip devam edebilirsiniz.
Alacağınız cihaz sıfır ise sorun yok. Ama ikinci el ise kesinlikle alacağınız cihazın cihazımı bul özelliğinin kapalı olduğundan emin olun.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Açılışta sadece şifre istiyorsa demek ki cihazımı bul özelliği aktif ve cihazda açık olan mi hesap şifresini istiyor. Ama her hangi bir mihesabı ve cihazımı bul özelliği aktif değilse şifre istemez. Direk sizden Mi hesabınızı girmenizi ister

elebasi7102

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
redmi note 8
Meslek
657
Konular
3
Anladım Hocam. Teşekkürler.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
1- Cihazı bul özelilğini kapatın
2- Mi Cloud hesabından çıkış yapın, çıkış yaparken size önemli bir şey sorar, orada BİLGİLERİ SAKLA 'yı tercih edini seçin.
3- Google Pla, Mail Uygulamaları, Tarayıcı vb. tüm yerlerden gmail ve var ise diğer mail hesaplarınızdan da çıkış yapın/kapatın.
4- Telefonu kapatıp açın ve her yeri kontrol edin(Google Play, Rehber gibi)
5- Eğer TWRP kullanıyorsanız yani BL Kilidi açık ise yukarıdaki maddeleri yapmanın dışında TWRP içerisinden Format Data yaparak sistemi yeniden başlatın.

Ayrıca;
Gibi bazı yerleri okumanızda fayda var.

Üst Alt