Rehber Xiaomi Telefonlarda Pil Ömrünü Daha Da Uzatmak

rivermental

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi A1
Konular
13
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim Mi A1 cihazımda kendim uyguladığım çok yararı olan yöntemi sizlerle paylaşmak istedim.
Bildiğiniz gibi veya çoğu kişinin bilmediği gibi arka planda uygulamalar sürekli veri alışverişi yapıyor veya arka planda açık duruyor,
bunun önüne geçmek için yaptığım ayarları paylaşıyorum fotoğraflarda görüldüğü gibi Ayarlar/Uygulamalar ve bildirimler/Uygulama bilgileri kısmında yüklü olan uygulamalar çıkıyor kapatmak istediğimiz uygulamaya girip Veri kullanımı kısmından Arka plan verisini kapatalım , ikinci olarak da Pil kısmından Arka plan etkinliğini kapatalım.
Arka planda kullanmadığınız veya işinize yaramayacak uygulamaları bu yöntemle kapatın bataryaya çok faydası oluyor.
Örneğin WhatsApp uygulaması arka plan verisini kapattığınızda bildirim veya mesaj almazsınız bu yüzden her uygulamayı kapatmayın.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana iyi forumlar herkese . . :)

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
ellerinize sağlık hocam

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mstfoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
2
bu özellik android 8 de var mı acaba? insanlar böyle bir özellik var iken boşu boşuna greenify indiriyor ona yanıyorum ben. böyle bir şey var iken greenify indirirseniz telefonunuz daha çok ram tüketir.

rivermental

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi A1
Konular
13
bu özellik android 8 de var mı acaba? insanlar böyle bir özellik var iken boşu boşuna greenify indiriyor ona yanıyorum ben. böyle bir şey var iken greenify indirirseniz telefonunuz daha çok ram tüketir.
Temizlik antivirüs greenify hepsi kalabalık hiçbirini kullanmıyorum tavsiye etmiyorum evet android 8de de mevcut yalnız watsap Messenger gibi uygulamalarda arka plani kapatmayın bildirim gelmeyebilir

Üst Alt