Yardım Xiaomi sim kartı etkinleştirilemedi diyor

BurhanAb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Redmi note 8
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Son sürüm
Telefon Modeli
Redmi Note 13
Bootloader Kilidi
Kapalı
Xiaomi sim kartı etkinleştirilemedi diyor

weepanimuwatcher

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
zort
Cihazım
aristotle
Konular
21
benim mi 13 pro'da da oluyor mi hesabı ile alakalı, kafaya takma bence o bildirimi kapat kullan,sorun çıkmaz

Oyla:

iLK3R!

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
113
Konu açmadan önce forumda Sim Kart Etkinleştirilmedi olarak aratırsanız bu konu ile alakalı bir çok mesaja ve konuya denk geleceksiniz. Bazı kullanıcılar bunları bir şekilde çözüm olmuş ben bir tanesini alıntılayarak ekledim. Vodafone da bu etkinleştirme konusunda bir problem var(kendim için söylüyorum.)

Eğer etkinleştirmeyi kullanmayıp bu bildirimin nasıl kapatacağınızı gösteren konu burada yer almaktadır.
Daha fazlası için S.S.S kısmına bakabilirsiniz.

SIM Kart Etkinleştirilemedi hatası alıyorum?
Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır.
Simkartlar mobil ağlar bölümünde numaranızı +905xxxxxxx şeklinde girip

1. Telefon tarayıcısından id.mi.com ve i.mi.com adreslerine giriş yapın. Fakat bu tarayıcıyı kapatmayın. Home tuşuna basarak çıkabilirsiniz.
  2. Ayarlar -> Mi hesabı -> mi cloud> cihazı bul seçeneğini aktif edin. Sim etkinleştirme uyarısı çıkacak onaylayıp tarayıcımızdan i.mi.com sayfasını açarak find device girin.
  3. Etkinleştirme ilk adımda yapılamayacaktır fakat find device özelliği aktif olacaktır. Bu özellik aktifken i.mi.com’dan find device’a tekrar girin ve cihazınızı bulmasını bekleyin.
  4. Cihazınızın konumunu bulduktan sonra !!tarayıcı kapatmadan!! tekrar Ayarlar ->Mi hesabı ->Mi cloud’a gidin ve cihazı bul özelliğini kapatın ve tekrar açın.
Aynı hatayı aldım bunları ve sim etkinleştirme konumda uyguladığım yöntemle çözdüm

Oyla:

BurhanAb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Redmi note 8
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cahilliğime verin

Oyla:

iLK3R!

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
113
Oyla:

BurhanAb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Redmi note 8
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
farklı soru için farklı konu açmak lazım dimi

Oyla:

iLK3R!

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
113
farklı soru için farklı konu açmak lazım dimi
Sorduğunuz sorunun temeli aynı olduğundan farklı bir soru göremiyorum burada fark nerede hocam ?

Ve daha fazlası için tıkalayın;

Oyla:
Üst Alt