Yardım Xiaomi Sim Etkinleştirme Servisi

ahmedo38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
33
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Masik 11
Telefon Modeli
Mi 9
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar şu Sim Etkinleştirme Servisinden bıktım yeni rom yüklesem veya cihazı yeniden başlatsam kendi kendine mesaj gönderiyor haberim olmadan 35 liralık fatura 50 lira olmuş bunun kökten çözümü yok mu?

Ekli dosyalar

• IMG_20200327_140610.jpg
    IMG_20200327_140610.jpg
    259,4 KB · Görüntüleme: 42

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Merhaba arkadaşlar şu Sim Etkinleştirme Servisinden bıktım yeni rom yüklesem veya cihazı yeniden başlatsam kendi kendine mesaj gönderiyor haberim olmadan 35 liralık fatura 50 lira olmuş bunun kökten çözümü yok mu?
Aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz hocam.

SIM Kart Etkinleştirilemedi hatası alıyorum?
Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Konu ile ilgili forumda onlarca konu var, lütfen forum ara kısmını kullanalım

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rom kurulum esnasında bu iki kısmı kapatın..

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

ahmedo38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
33
Konu ile ilgili forumda onlarca konu var, lütfen forum ara kısmını kullanalım

Rom kurulum esnasında bu iki kısmı kapatın..

Bulut u kapatmak mi gerekli

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
ekte verdiğim dosyayı her rom yüklemesinden sonra twrpden flashlamanız durumunda sorununuz çözülecektir.
Dosyanın yaptığı işlem şudur . Rom yüklendikten sonra bunu flashladığınızda xiaomi sim etkinleştirme hizmeti adlı uygulamayı sistemden siler ve asla mesaj atmaz. Diğer yöntemler geçicidir . Kalıcı olarak çözüm budur

Ekli dosyalar

• Debloater_Xiaomisim.zip
    126,5 KB · Görüntüleme: 36
Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bulut u kapatmak mi gerekli

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben bu yöntemle KALICI çözümü buldum Yes~~

Bugüne kadar hiç yurt dışı SMS ücreti vermedim. Kurulumdan sonra isterseniz bulut hizmetini aça bilirsiniz...

Ayrıca konumda pil tasarruf modu altında yer alan"yetkilendirme iptal" kısmından da kapatın...

Son düzenleme:
Oyla:

ahmedo38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
33
ekte verdiğim dosyayı her rom yüklemesinden sonra twrpden flashlamanız durumunda sorununuz çözülecektir.
Dosyanın yaptığı işlem şudur . Rom yüklendikten sonra bunu flashladığınızda xiaomi sim etkinleştirme hizmeti adlı uygulamayı sistemden siler ve asla mesaj atmaz. Diğer yöntemler geçicidir . Kalıcı olarak çözüm budur
işin rast gelsin kardeşim ama bir işe yaramadı kurulum sonrası yine etkinleştirme açıktı

Ben bu yöntemle KALICI çözümü buldum Yes~~

Bugüne kadar hiç yurt dışı SMS ücreti vermedim. Kurulumdan sonra isterseniz bulut hizmetini aça bilirsiniz...

Ayrıca konumda pil tasarruf modu altında yer alan"yetkilendirme iptal" kısmından da kapatın...

bu kısımda sim etkinleştirme iptalini bulamadım tıklayınca miuimix rom indirme sayfası açılıyor

Son düzenleme:
Oyla:

bilarman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Ekli dosya görüntülenemiyor. Rica etsem yeniden yüklermisiniz...

Oyla:

Mahmut Yazgan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Redmi 7A
Konular
0
Tekrar atabilir misiniz dosya açılımıyor çünkü

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC