Haber Xiaomi Sar Değeri

Herkese merhaba.
Bir kaç gün önce Xiaomi Mi Mix 2 satın aldım internet üzerinden. Telefon elime ulaştı. Gerçekten mükemmel ötesi bir telefon. Daha iyisini görmedim (Iphone'un diğer modellerini kullanmış birisiyim)

İnternette telefon hakkında bilgi toplarken sar değerinin yüksek olduğunu öğrendim.

Kafa sar değeri 0,300 küsürlü birşey
Vücut sar değeri 1,770
Vücut sar değeri çok yüksek değil mi? Tehlike arz ediyor mu?
AB'de yasal sınır 2,00'nin altı. Ama ABD'de 1,60. O halde ABD'nin yasal sınırını aşmış mı oluyor. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Herkese merhaba.
Bir kaç gün önce Xiaomi Mi Mix 2 satın aldım internet üzerinden. Telefon elime ulaştı. Gerçekten mükemmel ötesi bir telefon. Daha iyisini görmedim (Iphone'un diğer modellerini kullanmış birisiyim)

İnternette telefon hakkında bilgi toplarken sar değerinin yüksek olduğunu öğrendim.

Kafa sar değeri 0,300 küsürlü birşey
Vücut sar değeri 1,770
Vücut sar değeri çok yüksek değil mi? Tehlike arz ediyor mu?
AB'de yasal sınır 2,00'nin altı. Ama ABD'de 1,60. O halde ABD'nin yasal sınırını aşmış mı oluyor. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Arama butonunu kullanmış miydiniz ?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sezerdn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sezer
Cihazım
Xiaomi Mix 2
Konular
2
Evet arama butonunu kullandım. İnternette de çokça gezindim ama vücut sar değerinin ne olduğunu, ne kadar etki ettiğini öğrenemedim. Genellikle telefonların sar değerleri yazılırken kafa sar değerini yazıyorlar. Benim telefonumun vücut sar değeri 1,770. AB kriterlerine uygun ama ABD kriterlerine değil sanırım. Bunun hakkında aydınlatabilecek varsa çok sevinirim yoksa psikolojim bozuldu. Çok beğendiğim telefonumu satmak zorunda kalabilirim sırf bu yüzden.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Evet arama butonunu kullandım. İnternette de çokça gezindim ama vücut sar değerinin ne olduğunu, ne kadar etki ettiğini öğrenemedim. Genellikle telefonların sar değerleri yazılırken kafa sar değerini yazıyorlar. Benim telefonumun vücut sar değeri 1,770. AB kriterlerine uygun ama ABD kriterlerine değil sanırım. Bunun hakkında aydınlatabilecek varsa çok sevinirim yoksa psikolojim bozuldu. Çok beğendiğim telefonumu satmak zorunda kalabilirim sırf bu yüzden.
Bu cihazlar dünyanın önde gelen markalarından birisi tarafindan üretiliyor bu nedenle öncelikle rahat olun. Niyeyse bu sar değeri konusu telefon konusunda insanların kafasına gereğinden fazla şekilde taktiği bir şey. Örnek vermek gerekirse; evinizde kullandığınız modem ya da mikrodalga fırın vs gibi teknolojik aletlerin de bu şekilde etkisi olduğunu biliyor musunuz.. size haddim olmayarak verebileceğim tek tavsiye cihazınızı güzel güzel kullanın ve telefon görüşmelerinizi mümkün olduğunca kulaklık ile yapın ki mevcut durumu minimum seviyeye çekin.. Rahat olun, kendinizi bu şekilde yormayin hocam..

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sezerdn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sezer
Cihazım
Xiaomi Mix 2
Konular
2
Cevabınız için teşekkür ederim.

Yanlız anlayamadığım şey şu;
Avrupa'da 10 gramlık doku üzerine 2,00
Amerikada ise 1 gramlık doku üzerine 1,60 sar değeri normal kabul ediliyor.

Telefonun yazılım ve yasal bilgileri kısmından baktım, sar değeri uluslararası limitlerin altındadır diyor. Ama benim telefonumun vücut sar değeri 1,770. Yani Amerika'nın değerinden fazlamı olmuş oluyor? Malum AB ve ABD arasında ikiside farklı doku gramları üzerinden değerlendirme yapıyor.

İkinci ve son sorum ise; vücut sar değeri önemli midir ve hangi koşullarda etkilidir? Genellikle telefonların sar değeri yazılırken kafa sar değeri yazılıyor, vücut sar değeri ikinci planda kalıyor anladığım kadarıyla. Birisi beni bu konuda detaylı olarak aydınlatabilirse çok sevineceğim

Üst Alt