Sohbet Xiaomi ROM Dosyası nasıl düzenlenir?

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Arkadaşlar merhaba. Geçen gün açtığım konu ile, 4 kişilik bir ekip olduk. Yalnız biz apk dosyalarını nasıl düzeneleyeceğimizi bulamadık. Bir arkadaşımız APK dosyalarını deodex etti ve ".art" ".oat" ".vdex" gibi dosyalar oluştu. Bu dosyalar ne işe yarar? Ya da ROM oluşturma hakkında güncel bir rehber var mı, oluşturabilir misiniz? Şimdiden ekip adına teşekkür ediyorum.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Detaylı bir konu. Hiç bir bilginiz yoksa bulaşmamanızı tavsiye ederim. Yani ille de başlıcam diyorsanız tavsiyem hazır deodex edilmiş romlarla başlayın. EU-MiRoom gibi. Sadece APK duzenleyin başlangıç olarak.

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Detaylı bir konu. Hiç bir bilginiz yoksa bulaşmamanızı tavsiye ederim. Yani ille de başlıcam diyorsanız tavsiyem hazır deodex edilmiş romlarla başlayın. EU-MiRoom gibi. Sadece APK duzenleyin başlangıç olarak.
Hocam, APK ları deodexledik, bilgimiz var. Deodexledikten sonra oluşan dosyaları nasıl düzenleyeceğiz? Daha sonra nasıl tekrar toplayacağız?

Ökkeş Kökleyen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ökkeş
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Kendi arayüzünüzü oluşturmayacaksanız boşuna uğraşmayın.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Siz bilgi sahibisiniz elbet ama ben şuan sizin ne yaptığınız hakkında bilgi sahibi değilim. Hangi Rom ile çalışıyorsunuz ve deodexlediginiz program nedir?
Orjinal rom biliyorsunuz ki .dat şeklinde. Bunu önce sistem dosyalarını ayiklamanız gerek. Yani içerisinden install, Meta-inf, system, boot.img diye dosyalar çıkacak. Tüm apklar system klasörü içerisinde.
Daha sonra deodex yapacaksınız.Sizin söylediğiniz biçimde dosya ben hiç bir yerde görmedim

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Kendi arayüzünüzü oluşturmayacaksanız boşuna uğraşmayın.
Komple ROM'u düzenleyeceğiz, MIUI gelmeyen telefonlara MIUI sunacağız.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Siz bilgi sahibisiniz elbet ama ben şuan sizin ne yaptığınız hakkında bilgi sahibi değilim. Hangi Rom ile çalışıyorsunuz ve deodexlediginiz program nedir?
Orjinal rom biliyorsunuz ki .dat şeklinde. Bunu önce sistem dosyalarını ayiklamanız gerek. Yani içerisinden install, Meta-inf, system, boot.img diye dosyalar çıkacak. Tüm apklar system klasörü içerisinde.
Daha sonra deodex yapacaksınız.Sizin söylediğiniz biçimde dosya ben hiç bir yerde görmedim
Şuan A2 için MIUI 10 ROM'unu düzenliyoruz ve sistemde varolan tüm uygulamalar deodexledik.

Son düzenleme:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Hocam A2 saf android. O konu hakkında bilgim yok. Ama miui rom diyorsanız o dediğiniz dosyaların deodexle hiç bir alakası yok. Size yardımcı olmak adına madem bilginiz de var Süpers kitchen programını tavsiye ederim. Ama lisans almanız gerek. Ücretsiz sürümü sadece linuxda çalışır. Rom zipini ayıklar deodexler ve tekrar isteğiniz doğrultusunda zipleyerek size teslim eder. Kolay gelsin

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Hocam A2 saf android. O konu hakkında bilgim yok. Ama miui rom diyorsanız o dediğiniz dosyaların deodexle hiç bir alakası yok. Size yardımcı olmak adına madem bilginiz de var Süpers kitchen programını tavsiye ederim. Ama lisans almanız gerek. Ücretsiz sürümü sadece linuxda çalışır. Rom zipini ayıklar deodexler ve tekrar isteğiniz doğrultusunda zipleyerek size teslim eder. Kolay gelsin
Yok hocam, Mi A2 için MIUI var, onu düzenleyeceğiz. Diğer Xiaomi telefonlar için. grtteam hocam, yorumlara bakın.

grtteam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
XZ Premium
Konular
0
Hocam 4 kişiden biri de benim amacımız stock romu deodex hale getirip modifiyeler için tamamen hazır hale getirmek icin ben yaptim. Batchapktool ile sistemi deodex yaptim. Ama lollipop üstü olunca vdex diye dosya çıkmış bunlari ben de yeni gördüm. Kendi cihazımda ise boot.oat ve boot.art diye 2 dosya kalıyordu. Demek ki iş değişmiş neyse konu bu değil. Deodex yaptım apk düzeltmeyi biliyoruz zaten şimdi doğru mu oldu onu anlamaya çalışıyoruz.

LG-H542 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
APK Tool programını kullanmalısınız. APK'ları rar gibi çıkartıp içeriğini, kodlarını vs. düzenleyebilirsiniz. Önceden replika cihazların yazılım düzenlemeleriyle uğraşmıştım. Sistemin genel arayüzünü framework isimli apk barındırıyordu ancak Xiaomi cihazlarda dosyalar ne durumda hiç bilgim yok.

Üst Alt