Yardım Xiaomi robot süpürge harita kayıt sorunu

cihat1423

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihat1423
Cihazım
İphone 7 plus
Konular
1
Merhaba arkadaşlar,
Xiaomi robot Vacuum mop süpürge aldım 3 hazirandan geldi kullanmaya başladım herşey çok güzel silmesi süpürmesi ama haritalama özelliği evi ne kadarda taratsam aklında tutmuyor sadece ilk gün şarj istasyonun da olduğu oturma odasını süpürdü ve onu hiç unutmuyor hafızada hep o kalıyor onun haricinde hangi odaya giderse gitsin taratıp haritayı gösteriyor ama şarj istasyonuna gidip şarj olduktan sonra sildirmiş olduğum herhangi bir alan için tekrardan komut verdiğimde veya silme işlemine başlattığımda harita silinip sadece ilk gün sildirdiğim oturma odası haritası çıkıyor kayıt özelliği yoksa o odanın haritası neden silinmiyor bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim tşk

Çözüm
Merhaba bende xiaominin dream f9 kullanıyorum.Bir türlü haritayı kaydetme işlemini yapamadım.Tam olarak 1 defa süpürdü evi.Ama yinede yüzde kısmında hiçbir değişiklik yok.Şarj ünitesinin yerini bir kaç defa değiştirdim o yüzdenmi acaba?Ne yapmam gerekiyor.

Merhaba; robot süpürgenizi fabrika ayarlarına getirip tekrar kurulum yapın evinizi sıfırdan temizletin haritayı hafızasına alacaktır.
Fabrika yarlarına döndürülmesi için yapılması gerekenler.
Robot süpürgeniz kapağını açın üzerindeki home tuşuna ve reset butonuna ''iğne yada kürdan yardımı ile'' basın robot süpürgeniz size sesli komut olarak İngilizce yada Çince fabrika ayarları geri yükleniyor mesajını duyuncaya kadar basılı tutun.

zfrtmz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer
Cihazım
Mi Vacuum Mop P
Konular
0
Bende de Xiaomi’nin Mi Vacuum Mop Pro modeli var. Mart ayında aldım ilk 3 ay çok güzel çalışıyordu. Daha sonra harita silme sorunu çıktı. İlk temizliği yapıp haritayı çıkarıyorum daha sonra bir odaya göndermek istediğimde harita siliniyor. Üstte kendi kendini denetliyor yazıyor. Yeniden harita çıkarıyor. Bi de öyle deneyim dedim tam 90 dakika bütün evi süpürmesini bekledim. Süpürme bitti yeni harita bulundu dedi onu kaydettim. Daha sonra tekrar bir odaya göndermek istediğimde yine haritayı siliyor kendi kendini denetliyor yazıyor. Uygulamayı sildim yeni hesapla kayıt oldum cihazı 10larca kez sıfırladım sonuç aynı. Yazılımsal olduğunu düşünüyorum. İlk üç ayı saymazsak pişman oldum diyebilirim 5 aydır düzeltilmedi.

Oyla:

emreapaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
f2pro
Konular
0
Bende de Xiaomi’nin Mi Vacuum Mop Pro modeli var. Mart ayında aldım ilk 3 ay çok güzel çalışıyordu. Daha sonra harita silme sorunu çıktı. İlk temizliği yapıp haritayı çıkarıyorum daha sonra bir odaya göndermek istediğimde harita siliniyor. Üstte kendi kendini denetliyor yazıyor. Yeniden harita çıkarıyor. Bi de öyle deneyim dedim tam 90 dakika bütün evi süpürmesini bekledim. Süpürme bitti yeni harita bulundu dedi onu kaydettim. Daha sonra tekrar bir odaya göndermek istediğimde yine haritayı siliyor kendi kendini denetliyor yazıyor. Uygulamayı sildim yeni hesapla kayıt oldum cihazı 10larca kez sıfırladım sonuç aynı. Yazılımsal olduğunu düşünüyorum. İlk üç ayı saymazsak pişman oldum diyebilirim 5 aydır düzeltilmedi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ilk vifi ile eşleştirdikten sonra kenarları süpür seçeneği ile haritalama yapıyor. bu işlemi yapmazsanız işlem uzun sürüyor ve aklında da kalmıyor. bu şekilde yaptıysanız ve hala hata varsa garantiye yollayın derim

Oyla:

ysuf1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
mi pro 2+ globa
Konular
0
Harita oluşturamadıysanız (mi pro 2+) Reset yapıp fabrika ayarlarına dönün

uygulamadan eski haritaları silip

cihazı uygulamadan kaldırın Cihaz şarj standındıyken tüm ayarları baştan yapın wifi bağlantısı yapın uygulama başında odaları seçmenizi isteyen bir bölüm var ben orayı atladım.

** Uygulamadan harita kayıt özelliğini aktif edin ** Süpürme özelliğini standart ses dilini TR Biz Su haznesini çıkardık halı tanıma özelliğini iptal ettik (çok pil harcamaması ve kısa sürede harita oluşturması için ) temizlenmesini istediğiniz bölgede önüne takılabilecek şeyleri kaldırın evin bütün kapılarını açın karanlık olan odaların ışığını açın

***Cihazı uygulamadan temizliğe başlatın kesinlikle şarj standına ve cihaza bir daha dokunmayın önüne geçmeyin uygulamadan yönlendirme yapmayın bazı yerlere girmedi diye endişelenmeyin ikinci üçüncü defa aynı yere döndüğü oluyor heryere giriyor bir yere takılırsa veya sıkışırsa oradan çıkamazsa cihazı çıkarıp şarj standına geri koyunp takılma alanını düzeltin ve tüm bu işlemleri baştan yapın*** Bizim evde evi ilk dolaşmasında hiçbir müdahale olmadan şarj standına temizlik bitti diye döndü ve harita oluştu.Oda isimlerini aradık. Biz şarj edip aynı şartlarda ikinci defa evi temizlettik (şarjı az ise evi tam dolaşması için gerekli şarj seviyesine gelinceye kadar şarj olmasını bekleyin) Kullanma kılavuzunda üç defa üst üste temizlik yapınca harita oluşur diyor. Birinci çalıştırmada Şarj yetmezse %15 te kendi standa dönüyor %80 olunca otomatik kendi temizlemeye devam edip harita oluşturuyor. Bunlara rağmen harita oluşmuyorsa bir hata yapmışsınızdır. Bu işlemleri tekrara edin.

Oyla:

ilkergoren

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ilkergoren
Cihazım
g925f
Konular
0
Merhaba arkadaşlar,
Xiaomi robot Vacuum mop süpürge aldım 3 hazirandan geldi kullanmaya başladım herşey çok güzel silmesi süpürmesi ama haritalama özelliği evi ne kadarda taratsam aklında tutmuyor sadece ilk gün şarj istasyonun da olduğu oturma odasını süpürdü ve onu hiç unutmuyor hafızada hep o kalıyor onun haricinde hangi odaya giderse gitsin taratıp haritayı gösteriyor ama şarj istasyonuna gidip şarj olduktan sonra sildirmiş olduğum herhangi bir alan için tekrardan komut verdiğimde veya silme işlemine başlattığımda harita silinip sadece ilk gün sildirdiğim oturma odası haritası çıkıyor kayıt özelliği yoksa o odanın haritası neden silinmiyor bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim tşk
cihazın menusunden kayıtlı haritayı sılınız.haritayı sılın altında cihaz duzeyı ayarlama var yapınız.bu işlemlerden sonra tekrardan evi harıtalandırma yapıp kullanabilirsiniz

Oyla:

Melanj

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 8pro
Konular
0
Arkadaşlar merhaba bende mi robot mop esential modeli var evi kaç defa temizletsem de bir türlü haritayı kayıt etmiyor her defasında yeniden ekranda haritalama yaptığını gösteriyor ama bir türlü kaydetmiyor. Uygulamanın özelliklerinde de bunla ilgili birşey bulamadım. İzlediğim videolar da deneysel özellikler kısmından harita modunu aktiflestirip yapıyor herkes ama bende o seçenek yok lütfen yardım eder misiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mesela bakın hiç harita yok ve menüde deneysel özellikler diye bir seçenekte yok

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-12-21-18-01-32-845_com.xiaomi.smarthome.jpg
    Screenshot_2022-12-21-18-01-32-845_com.xiaomi.smarthome.jpg
    229,8 KB · Görüntüleme: 2
  • Screenshot_2022-12-21-18-01-37-292_com.xiaomi.smarthome.jpg
    Screenshot_2022-12-21-18-01-37-292_com.xiaomi.smarthome.jpg
    283,2 KB · Görüntüleme: 2
Oyla:
Üst Alt