Soru Xiaomi resmi olarak Türkiye"ye mi geliyor?

ibrhm365

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
gm 5 plus
Konular
4
arkadaşlar böyle bir haber okudum sizce doğruluğu nedir. malumunuz daha öncede bunun gibi bir çok haber gördük hepsi fos çıktı

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
200
başka hiç bir yerde yok bu haber.
Feptekno kafayı yemiş drunk~~

Oyla:

ibrhm365

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
gm 5 plus
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bizim forumda da var hocam haber

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Bir çok sitede var bu haber. Ne kadar doğru bekleyip görecez.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Biri giriyor diyor diğeri günün yalanı diyor...

İnsan kime inanacağına şaşırıyor.... Biri giriyor diğeri yalan diyor...

Yinede araştırmaya devam edeyim.

Günün Yalanı! Xiaomi Türkiye pazarına giriyor! Araştırmadan gazetecilik olmaz!!!

2:23 pm - Mayıs 25, 2018 Volkan MANAV

Akıllı telefon pazarında son yıllarda dengeler ciddi anlamda değişmeye başladı. Çinli üreticiler her çeyrekte Apple ve Samsung‘un payından çalarken bu noktada en agresif üreticinin Xiaomi olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz haftalarda yapılan Xiaomi Türkiye buluşmasına katılan tek basın organı olarak bugün ortaya atılan Xiaomi Türkiye Pazarına Giriş Yapıyor “masa başı” haberlerine açıklık getirmek istedik. Zira bu durum ciddi anlamda büyük bir soru işareti barındırıyordu. Biz bundan 2 hafta önce Xiaomi Türkiye müdürü ile bizzat tanıştık ve yaptığımız görüşmede böyle bir detaydan hiç bahsedilmedi. Xiaomi Türkiye‘ye girecek olsaydı sizce o görüşmede bundan hiç bahsedilmez miydi?

Xiaomi Türkiye Resmen Geliyor mu?

Yaptığımız bir araştırma ile aslında durumun şöyle bir hal aldığını öğrendik. Dünya üzerinde Xiaomi‘nin 2 büyük distribütörü var. Bunlar C1 ve Dragon isimli şirketler. Bu şirketlerin sahiplerinin Xiaomi‘nin sahibi ile oldukça yakın arkadaşlıkları var. Bu şirketlerden Dragon‘un Türkiye’de Evo Türkiye ile yaptığı bir anlaşma neticesinde Xiaomi Store açılması ile ilgili bir durumları söz konusu olmuş ve bu da bir şekilde basına sızdırılarak haberi yapılmış. Masa başında haber sitelerinden haber koşturan genç yazar kardeşlerimiz de araştırmadan bu haberi yapmışlar ve böyle bir söylenti ortaya çıkmış.

Oppo Neden Gelmedi!

Bundan yıllar önce Oppo‘nun Çinli bir yetkilisi ile yaptığım görüşmede kendilerine Oppo Türkiye pazarına neden giriş yapmıyor diye sorduğumda bunu şöyle açıklamıştı.

Ülkenizdeki 24 ay garanti şartı, servis ile ilgili teminatlar ve özellikle Tüketici Haklarından doğan yasal zorunluluklara bağlı Tüketici Hakem Heyetleri gibi birçok yaptırım bizi bu pazara girmekten uzak tutuyor.

Oppo‘nun giriş yapmadığı bir pazarda Xiaomi gibi bir üretici Türkiye’deki distribütörleri kullanarak ayda 10 binlerce telefon satarken ve hiç başı ağrımazken bu pazara bu dolar kuruyla giriş yapacağını kesinlikle düşünmüyoruz. Yapılan haberlerin de boş ve gereksiz olduğunu sizlere rahatlıkla söyleyebiliriz.

Buradan da bir müjde verelim. Kısa süre içinde ülkemizde Mi Store‘lar göreceğiz. Bunun da duyurusunu ilk biz yapmış olalım…

Evo Türkiye’den açıklama gelirse onu da sorumlu gazetecilik adına sizler ile paylaşacağız…

Kaynak:

Son düzenleme:
Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
200
gearbest den satış olacak ama magaza fakan yok şimdilik.
satilacak telefonların ise garanti vs nasıl olacak belli değil

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
gearbest den satış olacak ama magaza fakan yok şimdilik.
satilacak telefonların ise garanti vs nasıl olacak belli değil
Sarı çizmeli mehmet ağa yani :)

Oyla:

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Sarı çizmeli mehmet ağa yani :)

Aşağıda ki habere göre Genpa diyor. Donanimhaber yazmış.

Dünyanın en büyük dördüncü telefon üreticisi Xiaomi, Türkiye pazarına girmek için gün sayıyor. Fiyat performans ürünleriyle ciddi bir hayran kitlesine sahip Xiaomi, Fransa ve İtalya'da açtığı Mi Store mağazalarından sonra GearBest ortaklığında Türkiye'ye giriş yapacak.

Xiaomi, 6 Haziran'da başlayacak olan Games Week İstanbul Fuarı'nda sahne alacak!

6-10 Haziran tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan Video Oyunları ve Teknolojileri Fuarı Games Week 2018'in sürpriz bir konuğu olacak. E-ticaret sitesi GearBest ile ortak stant açacak olan Xiaomi, Türkiye pazarına adım atacağı ilk cihazı Redmi S2 akıllı cep telefonu modelini tanıtacak. GearBest'in, Xiaomi akıllı telefonlar ve ekosistem ürünler sergisini, 6-10 Haziran tarihleri arasında Gamesweek İstanbul'da gerçekleştireceği ve 6 Hazirantarihinde basın toplantısı düzenleyeceği öğrenildi. Xiaomi'nin Video Oyunları ve Teknolojileri Fuarı'nı seçmesi yakın zamanda tanıtılan oyuncu telefonu Black Shark'ınsergileneceği iddialarını da doğuruyor.

Satışlar GearBest üzerinden olacak

Aşamalı olarak pazara giriş yapacak olan Xiaomi'nin başlangıçta 7 farklı telefon modeliyle tüketicilerin karşısına çıkacağı söylenirken, diğer Xiaomi ürünlerinin de resmi olarak satışa çıkacağı belirtiliyor. Ürünlerin gönderimi direkt olarak Türkiye'den yapılacakken, teknik destek kısmında ise Genpa ile anlaşma sağlanıldığı belirtiliyor.

Kaynak:

Oyla:
Üst Alt