Yardım Xiaomi resmi note7 imel klonlandı

Kenan 3413

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kenan
Cihazım
Note10 Pro
Konular
6
2,5yıl önce imel atım bu güne kadar sorunu yoktu bu akşam bana mesaj geldi cihazın imel'li başka bir cihaza klonlanmış ne yapmam lazım (not:telefon rootlu dur ) askerim dışarıyada çıkamıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_20210801_234217.jpg
    IMG_20210801_234217.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 34

ozantankus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
deep2kTV
Cihazım
Redmi Note 7PRO
Meslek
Ağ işletmenliği BT
Konular
2
imei attırdıysanız buyuk ıhtımal attırdıgınız yer sızın ımeınızı baska birine kullandı.Çok çok çok çok zor ihtimal sizin imeinizi rastgele biri kendi telefonuna işledi.Eger o telefona kullandığınız imei'nin ait olduğu cihaz elinizde faturasıyla birlikte duruyorsa biyerlere başvurabiliyordunuz.ama hiç uğraşmanıza gerek yok.Evinizde başka kullanmadıgınız eskı telefon varsa onun ımeısını attırın.

Oyla:

Kenan 3413

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kenan
Cihazım
Note10 Pro
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
imei attırdıysanız buyuk ıhtımal attırdıgınız yer sızın ımeınızı baska birine kullandı.Çok çok çok çok zor ihtimal sizin imeinizi rastgele biri kendi telefonuna işledi.Eger o telefona kullandığınız imei'nin ait olduğu cihaz elinizde faturasıyla birlikte duruyorsa biyerlere başvurabiliyordunuz.ama hiç uğraşmanıza gerek yok.Evinizde başka kullanmadıgınız eskı telefon varsa onun ımeısını attırın.
Maalesef cihaz faturası bende değil cihazıda atım zaten artık lazım olmaz diye peki imel işlemini evde bilgisayardan da kendi başımıza yapa bilirmiyiz bu konu hakkında bir bilginiz varmı hocam. Şimdi gidip gene 200tl verecgim gene imel başka telefona atar

Oyla:

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
Maalesef cihaz faturası bende değil cihazıda atım zaten artık lazım olmaz diye peki imel işlemini evde bilgisayardan da kendi başımıza yapa bilirmiyiz bu konu hakkında bir bilginiz varmı hocam. Şimdi gidip gene 200tl verecgim gene imel başka telefona atar
evet bilgisayar dan işlem yapılabiliyor ve seri çıkarma diye birşey var sizin telefonun imei numarasını biryere yazıp sonra başka bir cihaza yazdı diye birşey yok yapılabilir evet ama işlemi yapan kişi klonladı diye birşeyden kesin konuşmak mümkün degildir örnek olarak anlatayım
misal bir telefon aldık
imei numarası 00000001 diyelim bu bendeki imei numarası sizde benim cihazın aynısından aldınız onunda imei numarası 0000002 diyelim elinde bir cihaz varsa aynı bant dan çıkan çogu cihazın imei numarasını tahmin etmek zor degil rastgele imei numarası yazmanın zararı nedir veya elinizde olmayan bir telefonun imei numarasını yazmak artık o telefon çalıntı mı ? yoksa bir suç da mı kullanıldı vs vs bilmek çok zor

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Garantili cihaz ise BTK'ya şikayet ederek bu IMEI'yi sadece sizin kullanabileceğiniz hâle getirebilirsiniz. Tekrardan IMEI klonlanamaz.

Yurtdışı cihazı ise yeni IMEI tamiri yaparsınız. 200₺ tutmaz, 50-100₺ arası tutar en fazla.

Oyla:

ozantankus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
deep2kTV
Cihazım
Redmi Note 7PRO
Meslek
Ağ işletmenliği BT
Konular
2
Dostum ben benim telefonu (yaklasık 1.bucuk yıl olacak) 80 tl yemi ne imei attırmıştım.şimdi illa bi artış vardır veya aynıdır bilemem.Facebookdan değişik gruplar falan var.uzaktan baglanıp atıyorlar.Ben uğraşmak istemedim adama attırdım imei'yi.Hatta imeisiz telefon bile satıyorlar facede deli gibi :D bundan sonra orjinal almam zaten.Lg g3'den beri telefon tamir etmeyi beceriyoruz öğrendik artık :D garantiye ihtiyaç yok.Bu arada Bu note 7'yi sayısız yere düşürmüşümdür.Telefon hala canavar gibi.Gram sorun yok.Deli gibi de yazılım kerneller vs yüklüyorum editliyorum.Telefon alırsamda xiaomiden zor vazgeçerim gibi gozukuyor.

Oyla:

mibunny67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
6
2,5yıl önce imel atım bu güne kadar sorunu yoktu bu akşam bana mesaj geldi cihazın imel'li başka bir cihaza klonlanmış ne yapmam lazım (not:telefon rootlu dur ) askerim dışarıyada çıkamıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim
Geçmiş olsun. Facebook gruplarında bu işlerden anlayanlar var. Hernangi bir grup olur. Çözülemeyecek bir sorun değil fakat bir an önce gönderi hazırlarsanız iyi olur.

Oyla:
Üst Alt