Yardım Xiaomi Redmi Note5 İmei çakma Ve Root işlemi nasıl yapılır ?

ksk35baris

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Xiaomi note
Konular
3
Arkadaşlar merhaba elimde yurtdışında gelmiş xiaomi redmi note 5 var kayıtsız buna eski telefonumun imeisini atıcam ama bunun için önce root atılması grekliymiş sanırım note 5 e en kolay şekilde nasıl root atabilirim ?

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Arkadaşlar merhaba elimde yurtdışında gelmiş xiaomi redmi note 5 var kayıtsız buna eski telefonumun imeisini atıcam ama bunun için önce root atılması grekliymiş sanırım note 5 e en kolay şekilde nasıl root atabilirim ?
Cihazda bootlader kilidi açık değilse onu açın öncelikle sonra twrp recovery kurup supersu veya magisk dosyasını twrp recovery üzerinden kuracaksınız forumda konuları mevcut.

ksk35baris

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Xiaomi note
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazda bootlader kilidi açık değilse onu açın öncelikle sonra twrp recovery kurup supersu veya magisk dosyasını twrp recovery üzerinden kuracaksınız.

boatlader kilidi açık olup olmadığını nereden kontrol edebilirim ve magiski telefona kurdum twrp yide kurdum ama twrpden ne yapıcaz onu çözemedim

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
boatlader kilidi açık olup olmadığını nereden kontrol edebilirim ve magiski telefona kurdum twrp yide kurdum ama twrpden ne yapıcaz onu çözemedim
Ayarlardan MIUI sürümüne 5-6 kez arka arkaya dokunun siz artık geliştiricisinlz yazınızı göreceksiniz sonra tekrar ayarlar, ek ayarlar, geliştirici seçeneklerinden MI kilit açma durumu kısmından BL kilitini kontrol edebilirsiniz.

Veya bilgisayara minimal adb fastboot programını kurup telefonu bilgisayara bağlayın ses kısma ve güç tuşuna basarak cihazı fastboot moda alın cmd şu kodları yazın fastboot oem device-info komutunu verin 2. Mesajda device unlocked:true yazarsa kilit açıktır false yazarsa kilit kapalıdır.

ksk35baris

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Xiaomi note
Konular
3
Ayarlardan MIUI sürümüne 5-6 kez arka arkaya dokunun siz artık geliştiricisinlz yazınızı göreceksiniz sonra tekrar ayarlar, ek ayarlar, geliştirici seçeneklerinden MI kilit açma durumu kısmından BL kilitini kontrol edebilirsiniz.

Veya bilgisayara minimal adb fastboot programını kurup telefonu bilgisayara bağlayın ses kısma ve güç tuşuna basarak cihazı fastboot moda alın cmd şu kodları yazın fastboot oem device-info komutunu verin 2. Mesajda device unlocked:true yazarsa kilit açıktır false yazarsa kilit kapalıdır.
BT kilidi acıkmış magic in zip dosyasını da klasorun içine attım şuan recovery ile o zip dosyasini kurmak gerek ama onu nasıl yapıcam anlamadım terör ilemi? Ne yapmam gerek

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
BT kilidi acıkmış magic in zip dosyasını da klasorun içine attım şuan recovery ile o zip dosyasini kurmak gerek ama onu nasıl yapıcam anlamadım terör ilemi? Ne yapmam gerek
Magisk zip dosyasını cihazın hafızasına atıp twrp recovery girip ınstall seçeneğinden attığınız magisk dosyasını seçip oku kaydırıp kurulmasını bekleyin.

ksk35baris

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Xiaomi note
Konular
3
Magisk zip dosyasını cihazın hafızasına atıp twrp recovery girip ınstall seçeneğinden attığınız magisk dosyasını seçip oku kaydırıp kurulmasını bekleyin.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Buradan mi acaba

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-07-03-16-21-46-845_me.twrp.twrpapp.png
    Screenshot_2018-07-03-16-21-46-845_me.twrp.twrpapp.png
    69,9 KB · Görüntüleme: 99

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı