Çözüldü Xiaomi Redmi Note2 ROOT

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bugi2528

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Buğra
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
2
Arkadaşlar haftaya elime Xiaomi Redmi Note2 16gb olan modelinden gelecek beyaz renkli. Bir tanıdık getirecek tabiki kutusu falan olmayacak ama bütün kutu içerikleri gelecek. Android den pek anlamıyorum açıkcası Xiaomi markasındaki ilk deneyimim olacak. İnşallah cihaz güzeldir beni yarıyolda bırakmaz. Sorularım şunlar;
Dediğim gibi pek bilmediğim için Türkçe dil desteği olmayak nasıl yükleyeceğim güncellemeler hep çıkıyormu Türkçe olarak? Birde root atmam gerekiyor malum imeisini değiştireceğim engineer mode dan. Root nasıl atılıyor?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Link falan atarsanız süper olur :)
Forumdaki onlarca belki yüzlerce konunun linkini nasıl atabilirim? Genel olarak forumu dolaşıp cihazınızı tanıyacaksınız. Forumlar sadece bir problemle karşılaştığınızda sadece o problemi çözmek için foruma girilip hemen bir konu açılarak şunu nasıl yapacağım diye sormak için oluşturulmuyor. Karşılaşabileceğiniz hemen her türlü problem mutlaka daha önce yaşanmıştır ve burada da dile gelmiş, üzerinde tartışılmış, bir sonuca ulaşmıştır. Birçok rehberler en çok yapacağınız işlemler hakkında size yol göstermektedir. Miui işletim sistemini ne kadar tanıyorsunuz? Yazdığınıza göre hiç. Miui hakkında açılmış konulara bir bakın ki nedir ne değildir görün. Yarın cihazınız geldiğinde ben bunun internetini nasıl açacağım diye sormayın, whatsup bildirimleri gelmiyor diye sormayın, rehberi göremiyorum diye sormayın. Nasıl Update yapacağım, nasıl Fastboot ile rom yüklerim, nasıl Root ederim diye sormayın. Yazacak şey çok.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
öncelikle

her yurt içine gelen cihazın 2 aylık bir kullanım hakkı var
acele edip imei atma yarışına gimeyin. bu arada nasılsa gerekli update ve bir sürü tecrübe yazıları olacak
misal bende note2 almayı istiyorum ama lanse fiyatı ile satış fiyatı arasında çok fark var. cihaz çıkmadan karaborsa olmuş gibi
sonuçda cihazın üreticisi önceki redmi serisinde olan hardware-kasa kalitesinde üretti ise çok uzun süre performans sorunu yaşanmadan kullanılabilecek cihaz olacak

bu arada
6795 ler beni bir miktar hayal kırıklığına uğrattı. antutu yazılımlarında mx4 ü geçen pek cihaz gözükmüyor ve 6795 ler in sıralamadaki durumları belki 1 yıl sonra daha net gözükebilir. yeni bir 64bit android yayınlandığında gerçek performans larını kullanabilir hale de gelebilir.

herşekilde bu cihaz çok uzun süre güzel hizmet edecetir diye düşünüyorum.

İlk alan arkadaşlarımızdan kaliteli resimler ile performans testlerini merakla bekliyorum

note 2 hepimize hayırlı olsun

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Çok da karaborsa gibi gözükmüyor hocam. Bu sefer stok sıkıntısı yaşanmadı sanırım. Bende Redmi Note 2 almaya niyetim var ama hem ekranın büyüklüğünden yana tereddütlerim var(Küçük ekran seviyorum. 4.7 ideal benim için.) hem de konu da açmıştım. TENAA'da Mi4C kod adlı Snapdragon 808'li bir model gözüktü. Zaten Mi4i ilk çıktığı zamanlarda da bunu yankıları vardı sanki. Biliyorsunuz Mi4i Çin'de satışa çıkmadı. Çinliler tabi tepki gösterdi. Bu yüzden büyük ihtimalle de sonundaki "C" "China"nın C si. :D Tasarımları Mi4i ile aynı olacak denmişti. Bakalım resmi bir açıklama yok ama bu cihaz çıkarsa hem 5 inç, hem Snapdragon sevdam ( :) ), hemde tasarımı beni bu cihaza çekebilir. :)

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
@Katre

günlük kullanım için bende ufak tlf seviyorum. bugün iş yerinde infocus m2 tlf um varken imalathane de bir yandan klanye tlf kulağımda çalıştım. yaklaşık 2 saat aralıklı görüşme yaptım. diceksin ki kulaklık neden kullanmadın.. işte onu ne sen sor ne de ben cevaplayım. kaçarken aklıma geldi desem ayıp olmaz heralde.
yani android tlf un boyutu yaptığın iş ve kullandığın yere göre çok farkediyor. sabah ve akşam metrobüs de ise aradığım doğrusunu söylemek gerekirse tabletimi arıyom. çünki yol çok uzun ve film/dizi seyrederken boyut çok önemli. ama teknik bir iş yaparken tlf ile görüşme yapacaksanız benim gibi ufak boylu omuza rahatca sıkışan bir tlf uygun

gelelim redmi note 2 ye

şimdi 149 dolar gibi rakam ile tanıtım yapıldı ama malum sitelerde 179 gibi bir rakam 2/16 lar.
şahsen ben 32 istiyorum. vede sarı istiyorum
zorda kalırsam 16 ve beyaz kullanırım ama şuan acelem yok. k3 -t50 de cesaret edip sarı renk alamadım yerine z7 mini aldım. ama şimdi kesin sarı renk ve note 2 düşünüyorum.
gönül isterdiki bu tlf 3/32 olsun ve safir ekran ve nfc - wireless batery gibi fantezi özellikleri de olsa idi ve antutu değeri de +55k olsa idi. tabiki batarya dahili olması da ayrı güzel olurdu. compact halde

neyse sonuç olarak aylardır sitayişte bulunduğum özelliklere yakın bir tlf üretti xiaomi firması. darısı nice güzel modellerine.

bu arada dostum

sarı - wcdma uygun fiyata bulursan haberim olsun

renk-lensin dünyamız

Oyla:

bugi2528

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Buğra
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
2
Ekran kalitesi olarak nasıldır sizce yarı yolda bırakırmı meizu marka telefon falan kullandım böyle ses açma tuşları sim slotu falan dandikti. Xiaomi bu kalite açısından nasıl ?

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt