Yardım Xiaomi Redmi Note 8 Pro 12.5.7 Güncellemesi bluetooth sorunu

slhttnsrgl42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selahattin
Cihazım
Mi Note 8 Pro
Meslek
CNC OPERATÖRÜ
Konular
1
Herkese Merhaba ;

Uzun zamandır note 8 pro modelini kullanıyorum aşırıda memnun olduğum bir cihaz lakin en son aldığım 12.5.7 güncellemesi sonrası yine uzun zamandır kullandığım bluetooth kulaklığım olan taotronics soundliberty 53 pro modeli kulaklığıma bağlanamaz oldum. Telefon kulaklığı görüyor ama eşleşmiyor '' BAĞLANILAMADI'' hatası alıyorum. telefon kendi kulaklığım hariç tüm kulaklıklara bağlanıyor kulaklıkda kendi telefonum hariç tüm telefonlara bağlanıyor. ne yaptyısam bu sorunu çözemedim bu sorun cihazlarla alakalı değil güncelleme ile ilgili bir sorundur. eşimde de aynı telefon var onda güncelleme almadan denedim bağlandı aynı güncellemeyi ona da yaptıktan sonra o da bağlanmadı. tamamen güncelleme hatası bu. ayrıca bu telefonlar MIUI 13 güncellemesi de almayacak bu sorunu nasıl çözeceğim bilmiyorum. bazı sitelerde aynı markalarla aynı sorunu dile getiren cok fazla kullanıcı var onlarda sorunu çözememişler. konuyu bilen çözen varsa yardımcı olabilir mi ?

mmsonder

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Redmi note 7
Konular
0
Herkese Merhaba ;

Uzun zamandır note 8 pro modelini kullanıyorum aşırıda memnun olduğum bir cihaz lakin en son aldığım 12.5.7 güncellemesi sonrası yine uzun zamandır kullandığım bluetooth kulaklığım olan taotronics soundliberty 53 pro modeli kulaklığıma bağlanamaz oldum. Telefon kulaklığı görüyor ama eşleşmiyor '' BAĞLANILAMADI'' hatası alıyorum. telefon kendi kulaklığım hariç tüm kulaklıklara bağlanıyor kulaklıkda kendi telefonum hariç tüm telefonlara bağlanıyor. ne yaptyısam bu sorunu çözemedim bu sorun cihazlarla alakalı değil güncelleme ile ilgili bir sorundur. eşimde de aynı telefon var onda güncelleme almadan denedim bağlandı aynı güncellemeyi ona da yaptıktan sonra o da bağlanmadı. tamamen güncelleme hatası bu. ayrıca bu telefonlar MIUI 13 güncellemesi de almayacak bu sorunu nasıl çözeceğim bilmiyorum. bazı sitelerde aynı markalarla aynı sorunu dile getiren cok fazla kullanıcı var onlarda sorunu çözememişler. konuyu bilen çözen varsa yardımcı olabilir mi ?
Merhaba, ben de Redmi Note 8 Pro kullanıyorum; ve maalesef ben de 12.5.7 güncellemesini yükledim. Sizdeki durum bende de aynı; daha önce sorunsuz kullandığım TaoTronics Tt-bh067 kulaklık bahsettiğiniz gibi artık bağlanmıyor. Aynı kulaklığı başka telefonlarda, tv'de denedim sorunsuz bağlanıyor. Ayrıca telefonumda kullandığım diğer kulalık olan Haylou T15 de de güncellemeden sonra şöyle bir bağlantı sorunu oluştu; eskiden kutunun içindeki kulaklıklardan herhangi birini çıkardığımda otomatik bağlanırdı; şimdi ise bağlanmıyor. Bağlanmak için her seferinde telefonun bluetooth kısmından ilgili kulaklığın yanındaki işarete tıklamam gerekiyor. İnternette konuyla ilgili araştırmadığım yer kalmadı; önerilerin çözümlerin hepsini denedim;
- Kulaklık eşleşmesini kaldırıp yeniden eşleştirmek
- Bluetooth'u kapatım açmak
- Uçak moduna alıp işlemleri tekrarlamak
- Bluetooth belleğini temizlemek
- Bluetooth ve kablosuz ağ ayarlarını sıfırlamak
- Telefonu resetlemek...

Hiçbiri maalesef sorunumu gidermedi. Bu işi nasıl çözeceğim bilemiyorum. Elimde iki tane çalışan bluetooth kulaklık var ikisini de kullanamıyorum.

slhttnsrgl42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selahattin
Cihazım
Mi Note 8 Pro
Meslek
CNC OPERATÖRÜ
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, ben de Redmi Note 8 Pro kullanıyorum; ve maalesef ben de 12.5.7 güncellemesini yükledim. Sizdeki durum bende de aynı; daha önce sorunsuz kullandığım TaoTronics Tt-bh067 kulaklık bahsettiğiniz gibi artık bağlanmıyor. Aynı kulaklığı başka telefonlarda, tv'de denedim sorunsuz bağlanıyor. Ayrıca telefonumda kullandığım diğer kulalık olan Haylou T15 de de güncellemeden sonra şöyle bir bağlantı sorunu oluştu; eskiden kutunun içindeki kulaklıklardan herhangi birini çıkardığımda otomatik bağlanırdı; şimdi ise bağlanmıyor. Bağlanmak için her seferinde telefonun bluetooth kısmından ilgili kulaklığın yanındaki işarete tıklamam gerekiyor. İnternette konuyla ilgili araştırmadığım yer kalmadı; önerilerin çözümlerin hepsini denedim;
- Telefonu resetlemek...

Hiçbiri maalesef sorunumu gidermedi. Bu işi nasıl çözeceğim bilemiyorum. Elimde iki tane çalışan bluetooth kulaklık var ikisini de kullanamıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bende çok uğraştım hiçbir şekilde çözemedim. En son telefonun ayarlar kısmından hizmet ve geri bildirim kısmından bu sorunla ilgili bi kayıt oluşturdum ondan yanıt bekliyor olacağım. Bence sizde böyle bir kayıt oluşturun ne kadar çok kişi kayıt oluşturursa o kadar iyi olur diye düşünüyorum. Daha önce bir kayıt oluşturdum

"Dear customer: If this issue occurs again, please follow the steps obtain valid logs for our analysis Steps: 1.Turn on "Services&feedback app"-->"Get logs" 2.Click "Bluetooth",start,Agree ; 3."Re-reproduce the issue again",Take screenshots or record videos; 4.Open Services&feedback app again,Click "Finish and upload",Then submit feedback with detailed description 5.Tell me feedback id and exact issue time Mi Phone Feedback Team"

Böyle bir cevap aldım. Burdaki adımları takip ederek sizde bir kayıt oluşturun.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-03-20-18-19-43-525_com.miui.bugreport.jpg
    Screenshot_2022-03-20-18-19-43-525_com.miui.bugreport.jpg
    423,5 KB · Görüntüleme: 14

mucahityigit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mücahit
Cihazım
redmi not 8 pro
Konular
0
Merhaba aynı sorun bende de var halledebildiniz mi acaba?

seyyar1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
xioami redmi 8
Konular
0
merhaba aynı sorun bendede varçözebilen varmı arkadaşlar.....

seyyar1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
xioami redmi 8
Konular
0
- Telefonu resetlemek...

Merhaba çözüm bulabildinizmi hocam

Üst Alt