Yardım Xiaomi Redmi Note 7 Pil Kullanımındaki DİĞER kısmı

baranlabile

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baran
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 11
Telefon Modeli
Redmi Note 7
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
ağustos 2019'da remdi ntoe 7 aldım. Bataryası bildiğiniz gibi 4000 mAh. bu süreç içerisinde en fazla 10 saat en az 6 saat ve ortalama 7.5 saat ekran süresi aldım. 3 gündür şehir değiştirdim ve o günden beri 3-4 saat ekran süresi alıyorum. Bu 3 günde telefondaki tek değişiklik şebeke durumu oldu. Yurda yerleştim ve yerleştiğim yurtta şebeke çekmiyor. wifi olduğundan dolayı sürekli Vo-WiFi kullanılıyor. bunun bu kadar şarj yeme imkanı olmadığını biliyorum. yurda yerleşmeden önceki gece şarjı fullemiştim. %55 kaldığında ekran sürem 4.5 saatti, dün ise fulle 4 saat aldım.

yatarken wifiyi açık bırakıyorum vowifi de açık kalıyor arama gelme ihtimalinden dolayı. kalktığımda %10 yemiş oluyor. hatta dün 12 saat elime almadım, aldığımda %40 şarjım gitmişti. inanabiliyor musunuz kullanmadığım elime almadığım telefonda 12 saatte %40 şarj tüketiliyor, nasıl olur bu arkadaşlar ya?

pil kullanımında bakarken ekranın %30larda olduğunu gördüm, uygulamalar da pek bir şey yemiyordu ama en alta girdiğimde diğer kısmını fark ettim. DİĞER'in pil kullanımı ekrandan fazlaydı ve %35lerdeydi. İşte %40 şarj tüketildiğinde döngü bittiğinde %36'sını diğerin kullandığını gördüm.

bu Diğer kısmı ne olabilir? durmaya zorla ve kaldır seçenekleri yok, bunu kapatırsam şarjımın düzeleceğini düşünüyorum.

not: format atmak çok zor benim için, telefonda 20bine yakın fotoğraf ve birçok uygulama var. bu fotoğrafları buluta yüklemek ya da bilgisayara atmak günlerimi alır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

oda arkadaşımda note 9 pro var ve onun da sürekli vo-wifi si açık. ve kullanılan diğer oranı %6dan daha az

Fakelifetk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
E-Ticaret
Konular
28
Bende Note 7 kullanıcısıyım. Sorunun tam kaynağından emin olamadım ama şebekeden dolayı gereğinden fazla sarj yediği doğru çekmeyen yerde şebeke aradığı için çok sarj yiyor. Uçak modunda kullanıyorum çekmeyen yerde mecbur farkda ediyor reis valla sarj konusunda

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Eğer mobil veri kullanmıyorsanız 2G yapabilirsiniz şebekeyi. Wifi var ise direk 2G yapın böylelikle sürekli 4G veya 3G çekmek için cihazı yormaz. Pil kaybıda olmaz :)

Oyla:
Üst Alt