Rom Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Pixel Experience - Plus [Android 11] [FBE]

Emre414141

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Onu güncelledim zaten ama şuan ara sıra güncelleme mevcut diyor tıklıyorum atıyor ekrandan mesela yeni güncelleme geldi diyelim trwpden manuel olarakmi yuklucem eğer öyleyse nasil oluyor
Ya ben romu bayadır kullanıyorum 2 tane otadan güncelleme yaptım ama şimdi niye böyle yapıyor forumlara bakıyorum güncelleme yok ama güncelleme mevcut diye bildirim gelip gidiyor

muhsin42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muhsin
Konular
1
arkadaslar bunu hangi twrp ile kuracaz ben kuruyorum G yazısı açılışında uzun çubuk gidiyor geliyor bir türlü açılmıyor

RecepCan1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
RecepCan
Cihazım
Samsung a3 2017
Konular
0
arkadaslar bunu hangi twrp ile kuracaz ben kuruyorum G yazısı açılışında uzun çubuk gidiyor geliyor bir türlü açılmıyor
twrp illa bu olacak diye birşey yok fakat orangefox iyidir logoda kalıyorsa data wipe cache format yapın düzelir

Emre414141

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Son güncelleme sonrası OTA dan güncelleme yapılmıyor güncellemeyi (1.20Gb) direk indirip kurabilirmiyiz

Androsevenbiri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Note 6 pro
Konular
2
Arkadaşlar bu pixel experience rom değişmiş pixel extended olmuş. Güncelleme leri bakmadan yapıyordum demekki bi ara değiştirdiler. Şimdi de bildirime yeni günceleme geldi diyor ama güncelleme sayfasına girip geri atıyor. Başına gelen varmı acaba yeni güncellemeyi nereden indiricez

Emre414141

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Arkadaşlar bu pixel experience rom değişmiş pixel extended olmuş. Güncelleme leri bakmadan yapıyordum demekki bi ara değiştirdiler. Şimdi de bildirime yeni günceleme geldi diyor ama güncelleme sayfasına girip geri atıyor. Başına gelen varmı acaba yeni güncellemeyi nereden indiricez
Ayni sorun bendede var

maylo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bayram
Cihazım
redmi note 2
Konular
14
arama kaydı varmı

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Pixel Experience Plus Nedir ?
-Pixel Experience Plus, Google apps dahil ve tüm Pixel (başlatıcısı, duvar kağıtları, simgeler, yazı tipleri, bootanimation) ile aosp tabanlı bir ROM'DUR)

-Misyonumuz cihazın düzgün çalışması için gerekli ve kullanışlı özellikleri ile birlikte, mümkün olan maksimum istikrar ve güvenlik sunmaktır

Wifi
RIL (Çağrılar, SMS, Mobil Veri, VoLTE)
Mobile data
GPS
Camera
Flashlight
Camcorder
Bluetooth
FMRadio
Fingerprint reader
NFC
Lights
Sound / vibration

Bilinen Hatalar / Bugs
-

1) Hafıza kartı kullanıyosanız çıkartın.
2) bu linkteki twrp sürümünü indirip yükleyin.
3) Cihazı kapatın sonra ses açma + güç tuşuyla twrp recovery açın dili türkçe seçin eğer türkçe değilse.
4) Temizle menüsüne girip veriyi biçimlendir diyip yes yazın çubuğu kaydırın işlem bitince geri tuşlarına basarak ana menüye dönün tekrar.
5) Tekrar Temizle menüsüne girip gelişmiş temizliğe girin listedeki tüm seçenekleri seçin ve çubuğu kaydırın.
6) Ana menüye gelip yeniden başlat menüsünden recovery seçeneğini seçin cihaz kapanıp twrp modunda tekrar açılıcak sonra usb kabloyla bilgisayara bağlayıp indirdiğiniz romu telefonun hafızasına atıp yükleyin.
-Tebrikler artık google pixel bir cihaza sahipsiniz! :)

-Kişisel Yorumum ve Tavsiyelerim
Öncelikle bu romu deneyip test ettiğim için sizlerle paylaşıyorum romda hata ve kusur bulamadım oldukça sade ve temiz bi rom olmuş.
Note 6 Pro kullanıcılarına yeniliğe değişikliğe açık olmalarını ve bu roma bi şans vermelerini tavsiye ediyorum alışmak için 1-2 hafta sabredin
Romda Camera2api varsayılan olarak açıktır isteyen gcam yükleyebilir ve Miui Stock Kamera uygulaması içinde yüklü geliyor.
Aosp rom olduğu için bilmeyenler için söylüyorum cihaz inanılmaz hızlı ve akıcı çalışıyor mükemmel bi stabilitesi var.
Bu romu yükleyip kullanıcak arkadaşlara işi abartıp kernel yüklemek ve sistem uygulamalarını kaldırmak gibi gereksiz aksiyonlara girmemelerini tavsiye ederim aksi halde yazılım sorunları performans kaybı yaşarsınız kısaca işi abartmayalım :)
Son olarak foruma Note 6 pro hakkında konular açılıyor sık sık cihazım yavaş kasıyor gibi performans sorunlarından şikayetçiler çünkü miui arayüzünden bi cacık olmaz emin olun miui 10'da 11'de yükleseniz hatta 12 sürümü geldiğindede istediğiniz gibi olmayacak yine o hantallığıyla sorunlarıyla baş başa kalıcaksınız bu romu yükleyin aradaki hız farkını animasyonların akıcılığını cihazın tepkiselliğini sizde görün :) ben miui 12 çıkınca test etmek için bile yüklemicem çünkü senaryo hep aynı ve çıkışı 2 seneyi doldurmak üzere olan bi cihaza özene bözene güncelleme vericeklerini hiç sanmıyorum.

KAYNAK:
Hocam linke girdiğimde Android 11 yazıyor doğru mudur elinize sağlık tekrardan

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hocam linke girdiğimde Android 11 yazıyor doğru mudur elinize sağlık tekrardan
Doğrudur rom düzenli güncelleniyor Android 10 dan 11 e yükseltilmiş stabil mi bilgim yok askerdeyim şuan konu ile ilgilenemiyorum malesef.

Üst Alt