Rom Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Pixel Experience - Plus [Android 11] [FBE]

crazy_g

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
28
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Pixel Experience Plus Nedir ?
-Pixel Experience Plus, Google apps dahil ve tüm Pixel (başlatıcısı, duvar kağıtları, simgeler, yazı tipleri, bootanimation) ile aosp tabanlı bir ROM'DUR)

-Misyonumuz cihazın düzgün çalışması için gerekli ve kullanışlı özellikleri ile birlikte, mümkün olan maksimum istikrar ve güvenlik sunmaktır

Wifi
RIL (Çağrılar, SMS, Mobil Veri, VoLTE)
Mobile data
GPS
Camera
Flashlight
Camcorder
Bluetooth
FMRadio
Fingerprint reader
NFC
Lights
Sound / vibration

Bilinen Hatalar / Bugs
-

1) Hafıza kartı kullanıyosanız çıkartın.
2) bu linkteki twrp sürümünü indirip yükleyin.
3) Cihazı kapatın sonra ses açma + güç tuşuyla twrp recovery açın dili türkçe seçin eğer türkçe değilse.
4) Temizle menüsüne girip veriyi biçimlendir diyip yes yazın çubuğu kaydırın işlem bitince geri tuşlarına basarak ana menüye dönün tekrar.
5) Tekrar Temizle menüsüne girip gelişmiş temizliğe girin listedeki tüm seçenekleri seçin ve çubuğu kaydırın.
6) Ana menüye gelip yeniden başlat menüsünden recovery seçeneğini seçin cihaz kapanıp twrp modunda tekrar açılıcak sonra usb kabloyla bilgisayara bağlayıp indirdiğiniz romu telefonun hafızasına atıp yükleyin.
-Tebrikler artık google pixel bir cihaza sahipsiniz! :)

-Kişisel Yorumum ve Tavsiyelerim
Öncelikle bu romu deneyip test ettiğim için sizlerle paylaşıyorum romda hata ve kusur bulamadım oldukça sade ve temiz bi rom olmuş.
Note 6 Pro kullanıcılarına yeniliğe değişikliğe açık olmalarını ve bu roma bi şans vermelerini tavsiye ediyorum alışmak için 1-2 hafta sabredin
Romda Camera2api varsayılan olarak açıktır isteyen gcam yükleyebilir ve Miui Stock Kamera uygulaması içinde yüklü geliyor.
Aosp rom olduğu için bilmeyenler için söylüyorum cihaz inanılmaz hızlı ve akıcı çalışıyor mükemmel bi stabilitesi var.
Bu romu yükleyip kullanıcak arkadaşlara işi abartıp kernel yüklemek ve sistem uygulamalarını kaldırmak gibi gereksiz aksiyonlara girmemelerini tavsiye ederim aksi halde yazılım sorunları performans kaybı yaşarsınız kısaca işi abartmayalım :)
Son olarak foruma Note 6 pro hakkında konular açılıyor sık sık cihazım yavaş kasıyor gibi performans sorunlarından şikayetçiler çünkü miui arayüzünden bi cacık olmaz emin olun miui 10'da 11'de yükleseniz hatta 12 sürümü geldiğindede istediğiniz gibi olmayacak yine o hantallığıyla sorunlarıyla baş başa kalıcaksınız bu romu yükleyin aradaki hız farkını animasyonların akıcılığını cihazın tepkiselliğini sizde görün :) ben miui 12 çıkınca test etmek için bile yüklemicem çünkü senaryo hep aynı ve çıkışı 2 seneyi doldurmak üzere olan bi cihaza özene bözene güncelleme vericeklerini hiç sanmıyorum.

KAYNAK:
Hocam romu kurdum stabil hoşuma gitti ama cihazımı USB kablosu ile farklı farklı kablo denedim USB girişi denedim dosya aktarımı dediğim halde görmüyor. Diğer herşey çalışıyor USB ile internet ptp filan ama dosya aktarımı olayı yalan :) Var mi çözümün yoksa MIUI dönüş yapacağım. Aygıtlar ve yazıcılar da böyle gözüküyor ama bilgisayarım da yok.

Son düzenleme:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Hocam romu kurdum stabil hoşuma gitti ama cihazımı USB kablosu ile farklı farklı kablo denedim USB girişi denedim dosya aktarımı dediğim halde görmüyor. Diğer herşey çalışıyor USB ile internet ptp filan ama dosya aktarımı olayı yalan :) Var mi çözümün yoksa MIUI dönüş yapacağım
Bilgisayarda driver eksik olabilir mi? Bende öyle bir sorun yok. Farklı PC ye takmayı deneyin aynı şey olursa romu baştan kurun konudaki şekilde. Romda sıkıntı yok :)

crazy_g

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
28
Bilgisayarda driver eksik olabilir mi? Bende öyle bir sorun yok. Farklı PC ye takmayı deneyin aynı şey olursa romu baştan kurun konudaki şekilde. Romda sıkıntı yok :)
Biliyorum üstad tallhacker hocamla çok konuştuk rom olayını ondan öğrendim. 10dk önce görüyordu romu kurdum aygıt yöneticisinden taradım filan sıkıntı yok pcde görüyor aslında. Görüntü ekledim posta sadece dosya aktarma çıkmıyor

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Biliyorum üstad tallhacker hocamla çok konuştuk rom olayını ondan öğrendim. 10dk önce görüyordu romu kurdum aygıt yöneticisinden taradım filan sıkıntı yok pcde görüyor aslında. Görüntü ekledim posta sadece dosya aktarma çıkmıyor
Bildirim çubuğunda ince bir bildirim çıkıyor onu genişletip tıkladığınızda seçenekler çıkıyor eğer çıkmıyorsa geliştirici seçeneklerinde varsayılan USB yapılandırması var ona girip dosya aktarımı seçin öyle deneyin.

Onurmemis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur Memiş
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
10
Aynı bilgisayarda görmeme sorunu bendede var Rom çok güzel ve stabil fakat pc görmezse bu şekilde sıkıntı yani

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48

Bildirim çubuğunda ince bir bildirim çıkıyor onu genişletip tıkladığınızda seçenekler çıkıyor eğer çıkmıyorsa geliştirici seçeneklerinde varsayılan USB yapılandırması var ona girip dosya aktarımı seçin öyle deneyin.
Eğer bu da olmuyorsa driverlarınız eksik olabilir.

Onurmemis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur Memiş
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
10
Bu menü geliyor ama ne seçersem seçeyim hiç bir türlü bilgisayarımda çıkmıyor driver yüklemeyi deneyeceğim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer bu da olmuyorsa driverlarınız eksik olabilir.
Maalesef driverlar dahil güncel herşey eksiksiz gördüğüm kadarıyla fakat hiç bir türlü görmüyor saçma bir şekilde

Son düzenleme:

Mahir02

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fırat
Cihazım
General Mobi
Konular
8
Pc yeniden başlatıp tekrar deneyin. Bunun driver ile alakası yoktur otomatik yüklenir dosyalar görünür.

Üst Alt