Rom Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Pixel Experience - Plus [Android 11] [FBE]

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Aosp romların genel sorunu 3.parti uygulamalarda hep bir sorun çıkıyor mikrafon çalışmıyor uyum sorunu oluyor vb.Note 8 için bir dünya aosp denedim ama hepsinde mutlaka bir sorun vardı.Romun akıcı olduğu doğrudur sebebi de zaten defalarca kez belirtilmiş olan bir şey.Gereksiz servis yok,arka planda çalışan veri gönderen uygulama yok vs vs.Kaldı ki aosp nin güzel yanı firma cihazı silse de geliştiriciler cihazı silmiyor güncelleme vermeye devam ediyor,sırf bu yüzden bile aosp romu seviyorum.Ancak şöyle bir durum var,firma güncelleme verdiği sürece aosp daimi olarak kullanmak bana mantıklı gelmiyor,bu yüzden midir nedir uzun süre aosp romda kalamıyorum.Hem güncelleme hem de miui arayüzü için closed china kullanıyorum pazartesi-perşembe günlük güncelleme alarak günlük kullanımımı sürdürüyorum :D
Ben size katılmıyorum bazı konularda hocam sırf güncelleme gelsin kendime bi uğraş edineyim diye aosp rom yüklemekte bana mantıklı gelmiyor.
Benim için Android 9 Android 10 yazması 3 5 tane hiç kullanmadığım özelliğin bana verilmesinin önemi yok stabil akıcı sorunsuz bi rom varsa elinde daha zorlamaya gerek yok bence örneğin note 6 pro ya Android 11 romlarda çıkacak ama beraberinde bi sürü sorun getirceginin farkındayım ve o romlari adam edene kadar note 6 pro müzelik olur. :D
Mi 9, Mi 10, Poco F2 Pro vb cihazlar yoksa elinizde özellikle Redmi kullanıyosaniz miuidan direk kurtulmak gerekiyo bence şuan xiaomi bu cihaza güncelleme veriyor ama cihaz ölmüş hocam ne önemi varki 1 sene sonra Redmi note 7 ve note 8 kullananlarda gelip dert yanacak mesela.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Ben size katılmıyorum bazı konularda hocam sırf güncelleme gelsin kendime bi uğraş edineyim diye aosp rom yüklemekte bana mantıklı gelmiyor.
Benim için Android 9 Android 10 yazması 3 5 tane hiç kullanmadığım özelliğin bana verilmesinin önemi yok stabil akıcı sorunsuz bi rom varsa elinde daha zorlamaya gerek yok bence örneğin note 6 pro ya Android 11 romlarda çıkacak ama beraberinde bi sürü sorun getirceginin farkındayım ve o romlari adam edene kadar note 6 pro müzelik olur. :D
Mi 9, Mi 10, Poco F2 Pro vb cihazlar yoksa elinizde özellikle Redmi kullanıyosaniz miuidan direk kurtulmak gerekiyo bence şuan xiaomi bu cihaza güncelleme veriyor ama cihaz ölmüş hocam ne önemi varki 1 sene sonra Redmi note 7 ve note 8 kullananlarda gelip dert yanacak mesela.
Öyle tabi ki hocam ancak ben biraz güncelleme yapmadan duramayan bir insanım Mi 6 cihazımı mesela güncelleme desteği durdurulacağı için sattım sırf note 8 aldım cihaz canavar gibiydi ancak güncelliğini yitirince güncelleme almayınca sanki xiaomi cihazı fişini çekmiş gibi hissettiriyor

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Öyle tabi ki hocam ancak ben biraz güncelleme yapmadan duramayan bir insanım Mi 6 cihazımı mesela güncelleme desteği durdurulacağı için sattım sırf note 8 aldım cihaz canavar gibiydi ancak güncelliğini yitirince güncelleme almayınca sanki xiaomi cihazı fişini çekmiş gibi hissettiriyor
Hee şimdi anlaşıldı sizde skorpi hocam gibisiniz :)
Sizleri bu konuda ayrı tutuyorum siz ayrıcalıklısınız hocam.:D

Kasım Akçay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kasım Akçay
Cihazım
Redmi Note6 Pro
Konular
5
Bu siteye girip Download vanced ve MicroG basıp indirin dümdüz.
Ilk MicroG.apk yükleyin normal şekilde sonra verdiğim linkteki uygulamayı marketten indirin.
Split Apks Installer uygulamasını açıp indirdiğiniz "apks" uzantılı YouTube vancedi bu uygulama üzerinden kurun.
Root sürümü yüklenmiyor hocam ama bunu yükleyebildim teşekkür ederim.

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Usta bendeki Bi sorun var anlamadım ama aex rom kuruluyken batarya daha iyi gidiyordu. Bunu kurdum 20 dk ekran süresine %10 şarj yedi.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Usta bendeki Bi sorun var anlamadım ama aex rom kuruluyken batarya daha iyi gidiyordu. Bunu kurdum 20 dk ekran süresine %10 şarj yedi.
Evet sizde bişeyler yanlış ters gidiyor bende %10 karşılığı 1 saat çünkü. tavsiyem global stock roma temiz kurulumla dönüp tekrar bu romu konuda anlatılan kurulum talimatlarına göre yükleme yapmanız.

slm.ycl02
Başka aosp romlardan geçiş yapıyor ne şekilde yükleme yapıyor bilmiyoruz bişeyi yanlış yaptığı kesin çünkü 20 dakkada %10 şarj yiyen bi rom olmaz ve 1-2 güne toparlanmaz hocam.

serdartuzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serdar
Cihazım
redmi note 6pro
Konular
9
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Pixel Experience Plus Nedir ?
-Pixel Experience Plus, Google apps dahil ve tüm Pixel (başlatıcısı, duvar kağıtları, simgeler, yazı tipleri, bootanimation) ile aosp tabanlı bir ROM'DUR)

-Misyonumuz cihazın düzgün çalışması için gerekli ve kullanışlı özellikleri ile birlikte, mümkün olan maksimum istikrar ve güvenlik sunmaktır

Wifi
RIL (Çağrılar, SMS, Mobil Veri, VoLTE)
Mobile data
GPS
Camera
Flashlight
Camcorder
Bluetooth
FMRadio
Fingerprint reader
NFC
Lights
Sound / vibration

Bilinen Hatalar / Bugs
-

1) Hafıza kartı kullanıyosanız çıkartın.
2) bu linkteki twrp sürümünü indirip yükleyin.
3) Cihazı kapatın sonra ses açma + güç tuşuyla twrp recovery açın dili türkçe seçin eğer türkçe değilse.
4) Temizle menüsüne girip veriyi biçimlendir diyip yes yazın çubuğu kaydırın işlem bitince geri tuşlarına basarak ana menüye dönün tekrar.
5) Tekrar Temizle menüsüne girip gelişmiş temizliğe girin listedeki tüm seçenekleri seçin ve çubuğu kaydırın.
6) Ana menüye gelip yeniden başlat menüsünden recovery seçeneğini seçin cihaz kapanıp twrp modunda tekrar açılıcak sonra usb kabloyla bilgisayara bağlayıp indirdiğiniz romu telefonun hafızasına atıp yükleyin.
-Tebrikler artık google pixel bir cihaza sahipsiniz! :)

-Kişisel Yorumum ve Tavsiyelerim
Öncelikle bu romu deneyip test ettiğim için sizlerle paylaşıyorum romda hata ve kusur bulamadım oldukça sade ve temiz bi rom olmuş.
Note 6 Pro kullanıcılarına yeniliğe değişikliğe açık olmalarını ve bu roma bi şans vermelerini tavsiye ediyorum alışmak için 1-2 hafta sabredin
Romda Camera2api varsayılan olarak açıktır isteyen gcam yükleyebilir ve Miui Stock Kamera uygulaması içinde yüklü geliyor.
Aosp rom olduğu için bilmeyenler için söylüyorum cihaz inanılmaz hızlı ve akıcı çalışıyor mükemmel bi stabilitesi var.
Bu romu yükleyip kullanıcak arkadaşlara işi abartıp kernel yüklemek ve sistem uygulamalarını kaldırmak gibi gereksiz aksiyonlara girmemelerini tavsiye ederim aksi halde yazılım sorunları performans kaybı yaşarsınız kısaca işi abartmayalım :)
Son olarak foruma Note 6 pro hakkında konular açılıyor sık sık cihazım yavaş kasıyor gibi performans sorunlarından şikayetçiler çünkü miui arayüzünden bi cacık olmaz emin olun miui 10'da 11'de yükleseniz hatta 12 sürümü geldiğindede istediğiniz gibi olmayacak yine o hantallığıyla sorunlarıyla baş başa kalıcaksınız bu romu yükleyin aradaki hız farkını animasyonların akıcılığını cihazın tepkiselliğini sizde görün :) ben miui 12 çıkınca test etmek için bile yüklemicem çünkü senaryo hep aynı ve çıkışı 2 seneyi doldurmak üzere olan bi cihaza özene bözene güncelleme vericeklerini hiç sanmıyorum.

KAYNAK:
depolama boş olmasına rağmen "depolama alanı sınırlı olduğundan ekran görüntüsü kaydedilemiyor" hatası alıyorum. bunu nasıl düzelte bilirim ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

depolama boş olmasına rağmen "depolama alanı sınırlı olduğundan ekran görüntüsü kaydedilemiyor" hatası alıyorum. bunu nasıl düzelte bilirim ?
internetten birşey indiremiyorum whatsappdan gelen fotoğraflar inmiyor hata veriyor ekran görüntüsü almıyor. bunun çözümü var mı? ve bu sorun bir tek ben de mi var ?

Son düzenleme:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21

internetten birşey indiremiyorum whatsappdan gelen fotoğraflar inmiyor hata veriyor ekran görüntüsü almıyor. bunun çözümü var mı? ve bu sorun bir tek ben de mi var ?
Romu yanlış yüklemişsiniz miui 11.0.4.0 global romu mi flash ile temiz kurulum yapın sonra konudaki kurulum talimatlarına göre yükleme yapın.

Bu rom aosp tabanlı bi rom custom miui romlar gibi yükleme yapmak olmaz ve konuda verdiğim twrp sürümünü kullanın.

Kasım Akçay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kasım Akçay
Cihazım
Redmi Note6 Pro
Konular
5
görüntülü konuşma yaparken ön kamera çok bulanık bu sorunu nasıl çözeceğim hakkında bilgisi olan varmı?

Üst Alt