Rom Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Pixel Experience - Plus [Android 11] [FBE]

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
Arkadaşlar bir redmi note 8 kullanıcısı olarak bir sürü rom attım denedim mi roomlardan tut ne varsa.Hepsinde en fazla 5 uygulama açınca pencere animasyonları açılırken kasıyordu farkediliyordu.Ama 2 gün önce bu roma geçtim ve şunu net söylüyorum ki ben hayatımda bu kadar hızlı ve seri yağ gibi akan bir rom görmedim.20 tane uygulama açtım arka planda bana mısın demiyor pencere geçişleri kasmıyor en ufak kasma bile yok ya sanki ios işletim sistemi kullanıyorum da kasmıyormuş gibi.Yav arkadaş android sen bu yazılım işlerini rom işlerini neden böyle telefon şirketlerinin eline bıraktın miui arayüzü androidi ağlatıyor ya böyle kasmalar olamaz.Bırakın miui arayüzü flyme arayüzü olsun huawei nin emui arayüzü olsun hiçbirinde böyle bir hız akışkanlık görmedim süper ötesi bir arayüz bakın net söylüyorum süper ötesi

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Resmi yuklememis e101 sistem img yuklenmedi diyor ve error 7 veriyor.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Arkadaşlar bir redmi note 8 kullanıcısı olarak bir sürü rom attım denedim mi roomlardan tut ne varsa.Hepsinde en fazla 5 uygulama açınca pencere animasyonları açılırken kasıyordu farkediliyordu.Ama 2 gün önce bu roma geçtim ve şunu net söylüyorum ki ben hayatımda bu kadar hızlı ve seri yağ gibi akan bir rom görmedim.20 tane uygulama açtım arka planda bana mısın demiyor pencere geçişleri kasmıyor en ufak kasma bile yok ya sanki ios işletim sistemi kullanıyorum da kasmıyormuş gibi.Yav arkadaş android sen bu yazılım işlerini rom işlerini neden böyle telefon şirketlerinin eline bıraktın miui arayüzü androidi ağlatıyor ya böyle kasmalar olamaz.Bırakın miui arayüzü flyme arayüzü olsun huawei nin emui arayüzü olsun hiçbirinde böyle bir hız akışkanlık görmedim süper ötesi bir arayüz bakın net söylüyorum süper ötesi
İşte benim gibi animasyon geçişleri arayüz hızı ve akiciliga önem veren birisi daha highfive~~ tamamen ayni düşüncedeyiz hocam :)
Çünkü Çinliler yazılım işinde kötüler ben böyle diyince sadece xiaomiye laf salladığımı düşünüyolar oysa miui fylme emui hepsi boş.
Google androidi kendisi parselleyip tek başına Apple ile rekabete girseydi veya üreticilerin arayüzü değiştirmesine izin vermeseydi herşey daha iyi olabilirdi tüm Android cihazlar akıcı hızlı ve stabil olabilirdi ve hepsi Google uygulamalari ile ekosistem haline gelirdi.
Örneğin Google mesajlar uygulaması ile İPhone gibi tüm Android cihazlar İnternet üzerinden mesaj resim dosya gönderip facetime gibi görüntülü görüşme yapabilirdi. Bunun gibi bi çok senaryoyu siz düşünün.
Google androidi tüm dünyaya hızlı bi şekilde yayıp veri toplamayı para kazanmayı seçti.

Malesef bizim istediğimiz olmayacak telefonlar fiyatına göre performansli çalışıcak. Kapitalist düzen ve planlı eskitme diye bişey var resmi romlarla bi süre sonra cihazı can sıkıcı hale getirirler bu düzen hiç değişmez amiral gemide alsan 2 sene sonra sapıtır cihaz.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Resmi yuklememis e101 sistem img yuklenmedi diyor ve error 7 veriyor.
Rom düzgün inmemiş olabilir hocam bence tekrar indirin romu konudaki kurulumla kurmayı deneyin. Veya telefona atarken dosya hasar almıştır.

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
İşte benim gibi animasyon geçişleri arayüz hızı ve akiciliga önem veren birisi daha highfive~~ tamamen ayni düşüncedeyiz hocam :)
Çünkü Çinliler yazılım işinde kötüler ben böyle diyince sadece xiaomiye laf salladığımı düşünüyolar oysa miui fylme emui hepsi boş.
Google androidi kendisi parselleyip tek başına Apple ile rekabete girseydi veya üreticilerin arayüzü değiştirmesine izin vermeseydi herşey daha iyi olabilirdi tüm Android cihazlar akıcı hızlı ve stabil olabilirdi ve hepsi Google uygulamalari ile ekosistem haline gelirdi.
Örneğin Google mesajlar uygulaması ile İPhone gibi tüm Android cihazlar İnternet üzerinden mesaj resim dosya gönderip facetime gibi görüntülü görüşme yapabilirdi. Bunun gibi bi çok senaryoyu siz düşünün.
Google androidi tüm dünyaya hızlı bi şekilde yayıp veri toplamayı para kazanmayı seçti.

Malesef bizim istediğimiz olmayacak telefonlar fiyatına göre performansli çalışıcak. Kapitalist düzen ve planlı eskitme diye bişey var resmi romlarla bi süre sonra cihazı can sıkıcı hale getirirler bu düzen hiç değişmez amiral gemide alsan 2 sene sonra sapıtır cihaz.
Aynen hocam birde ben pil konusunda da çok titizimdir.Mesela skype görüntülü konuşma çok şarj yer bunda bugün 1 saatten fazla görüşme yaptım mobil veri kullandım bütün uygulamaları kullanmama rağmen %20 de 9 saat aldım.İnanıyorum ki eğer sadece sosyal medya kullansaydım bu süre %20 de 11 saatten fazla olurdu.Birde google chrome kullanmanızı tavsiye etmem hocam.Via tarayıcı var onu kullanın derim sayfa çevirisi özellikleri var sizi haliyle tatmin eder

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Aynen hocam birde ben pil konusunda da çok titizimdir.Mesela skype görüntülü konuşma çok şarj yer bunda bugün 1 saatten fazla görüşme yaptım mobil veri kullandım bütün uygulamaları kullanmama rağmen %20 de 9 saat aldım.İnanıyorum ki eğer sadece sosyal medya kullansaydım bu süre %20 de 11 saatten fazla olurdu.Birde google chrome kullanmanızı tavsiye etmem hocam.Via tarayıcı var onu kullanın derim sayfa çevirisi özellikleri var sizi haliyle tatmin eder
Chrome neden tavsiye etmem dediniz?
Note 6 proda arayüzdeki akiciligi hızı chromeda devam ettiriyor çünkü :)
Pil için dediyseniz benim için önemi yok varsın bi tık fazla harcasin problem değil zaten 7 8 saat ekran süreleri alıyorum.
Görüntülü konuşma konusuna katılıyorum miui romdaki gibi pili içmiyor daha iyi çalışıyor dediğiniz gibi.

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
Chrome neden tavsiye etmem dediniz?
Note 6 proda arayüzdeki akiciligi hızı chromeda devam ettiriyor çünkü :)
Pil için dediyseniz benim için önemi yok varsın bi tık fazla harcasin problem değil zaten 7 8 saat ekran süreleri alıyorum.
Görüntülü konuşma konusuna katılıyorum miui romdaki gibi pili içmiyor daha iyi çalışıyor dediğiniz gibi.
Pil konusunda via çok ama çok az pil harcıyor ondan size onu söyledim ve akıcılık konusunda chromedan daha hızlı hele sayfa açılışları zaten akıyor.Evet görüntülü konuşma normalde de çok yemesine rağmen miui de bir tık fazla yiyor

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Aosp romların genel sorunu 3.parti uygulamalarda hep bir sorun çıkıyor mikrafon çalışmıyor uyum sorunu oluyor vb.Note 8 için bir dünya aosp denedim ama hepsinde mutlaka bir sorun vardı.Romun akıcı olduğu doğrudur sebebi de zaten defalarca kez belirtilmiş olan bir şey.Gereksiz servis yok,arka planda çalışan veri gönderen uygulama yok vs vs.Kaldı ki aosp nin güzel yanı firma cihazı silse de geliştiriciler cihazı silmiyor güncelleme vermeye devam ediyor,sırf bu yüzden bile aosp romu seviyorum.Ancak şöyle bir durum var,firma güncelleme verdiği sürece aosp daimi olarak kullanmak bana mantıklı gelmiyor,bu yüzden midir nedir uzun süre aosp romda kalamıyorum.Hem güncelleme hem de miui arayüzü için closed china kullanıyorum pazartesi-perşembe günlük güncelleme alarak günlük kullanımımı sürdürüyorum :D

MerTreX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 PRO
Meslek
Stajyer
Konular
0
Arkadaşlar birşey soracagim benim cihaz imei kayıtlı yani sonradan imei atilmis bi cihaz telefon note 6 pro asiri kasma ve donma yapmaya basladi arada bi youtubeda bile kasıyor siz düşünün cihazda twrp yok bl de kapali ben bu beladan kurtulmak istiyorum dereceli mac giriyom oyunlarda telefon kasiyo olup olmadik yerlerde mac kaybediyorum sürekli bi yardim ederseniz cok sevinirim

Üst Alt