Yardım Xiaomi redmi note 6 pro açılmıyor

serdartuzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serdar
Cihazım
redmi note 6pro
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
En son miui (tam hatırlamıyorum)
Telefon Modeli
Xiaomi redmi note 6 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Rootlu (gcam için) güncelleme geldi güncelledim (pıtchblack recovery den güncellendi) güncellemeden sonra gcam açılmadı recoveryden magisk(root) yükle dedim telefon böyle kaldı daha da açılmıyor ama recovery menüsğne giriyor acil yardım edermisiniz

Ekli dosyalar

• IMG_20190802_141059.jpg
    IMG_20190802_141059.jpg
    2,9 MB · Görüntüleme: 16

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Rootlu (gcam için) güncelleme geldi güncelledim (pıtchblack recovery den güncellendi) güncellemeden sonra gcam açılmadı recoveryden magisk(root) yükle dedim telefon böyle kaldı daha da açılmıyor ama recovery menüsğne giriyor acil yardım edermisiniz
Twrpden tekrar rom atın hocam. Cihazı twrp moduna alın. Vipe işlemlerini yapın cihazı pcye bağlayıp rom ve magisk zipi atıp flaşlayın. Twrp den PC cihazı görmese veya romu atamazsanız format data yes diyip recovery modda tekrar başlatın ve romu tekrar atıp flaşlayın ve ardından magisk flaşlayıp dalvic temizleyip reboot edin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Pitchblack recovery üzerindrn işlem yaptığınız gözümden kacmış Twrp recovery üzerinden anlatım yaptım ama kullanımı benzerdir herhalde

Oyla:

serdartuzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serdar
Cihazım
redmi note 6pro
Konular
9
Twrpden tekrar rom atın hocam. Cihazı twrp moduna alın. Vipe işlemlerini yapın cihazı pcye bağlayıp rom ve magisk zipi atıp flaşlayın. Twrp den PC cihazı görmese veya romu atamazsanız format data yes diyip recovery modda tekrar başlatın ve romu tekrar atıp flaşlayın ve ardından magisk flaşlayıp dalvic temizleyip reboot edin

Pitchblack recovery üzerindrn işlem yaptığınız gözümden kacmış Twrp recovery üzerinden anlatım yaptım ama kullanımı benzerdir herhalde
Fotoğraflar v.b var bunlar silinmeden nasıl olur?

Oyla:

dorukceli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Doruk
Cihazım
redmi note 6pro
Konular
5
Fotoğrafları silmeden yapamazsınız malasef. Bu durum benim de başıma gelmişti, yapılabilecek tek şey twrp den format data yapıp romu bir daha flaşlamak. Fotoğraflar, uygulamalar Google Drive yedeği aldıysanız geri yüklenebilir, aksi takdirde şansınıza küsün. Şahsen ben böyle durumlar için haftada 1 GDrive yedeği alıyorum.

Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Fotoğraflar v.b var bunlar silinmeden nasıl olur?
Recovery modda PC dosyaları görüyor ise pcye aktarın. Format data yapmadan romu cihaza atabiliyorsanız dahili hafızayı silmeden vipe işlemi yapıp romu flaşlayın

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Anlatımınıza göre sorun magisk flashladıktan sonra meydana gelmiş. Öncelikli olarak Magisk uninstaller flashlamanızı tavsiye ederim. Flashladıktan sonra reboot dediğinizde açılma ihtimali oldukça yüksek.

Resim ve videolarınızı kurtarmak için ise wipe data factory reset yapabilirsiniz. Internal storage wipe yapmadan ya da format data yapmadığınız sürece resim ve videolarınız silinmeyecektir.

Oyla:

serdartuzen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serdar
Cihazım
redmi note 6pro
Konular
9
Anlatımınıza göre sorun magisk flashladıktan sonra meydana gelmiş. Öncelikli olarak Magisk uninstaller flashlamanızı tavsiye ederim. Flashladıktan sonra reboot dediğinizde açılma ihtimali oldukça yüksek.

Resim ve videolarınızı kurtarmak için ise wipe data factory reset yapabilirsiniz. Internal storage wipe yapmadan ya da format data yapmadığınız sürece resim ve videolarınız silinmeyecektir.
Açılmadı malesef

Oyla:

Canersss

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Caner
Cihazım
Resmi not 6 pro
Konular
0

Ekli dosyalar

• 16029521607284469258099071550987.jpg
    16029521607284469258099071550987.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 2
Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
twrp üzerinden sadece format data yapmabilirmisiniz. bu durmda tüm veriler silinir.

Oyla:
Üst Alt