Haber Xiaomi Redmi Note 5

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi 14 Şubat 2018 tarihinde Hindistan’da yaptığı etkinlikle Redmi Note serisinin yeni modeli Redmi Note 5 modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Xiaomi Redmi Note 5 Özellikler
  • 5.99 inç 2160x1080 piksel Full HD+ 18:9 ekran, 450 nit parlaklık, %84 NTSC, 1000:1 kontrast aralığı
  • 2Ghz 8 çekirdekli Snapdragon 625 işlemci, Adreno 506 grafik işlemci
  • 3GB RAM+32GB dahili depolama, 4GB RAM+64GB dahili depolama, MicroSD kart desteği
  • Android 7.1.2 Nougat işletim sistemi, MIUI 9.2 arayüz
  • Hibrit çift SIM kart desteği
  • 12MP arka kamera, f/2.2 diyafram açıklığı, PDAF
  • 5MP ön kamera, f/2.0 diyafram açıklığı
  • Parmak izi tarayıcı, kızılötesi sensör
  • 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2.4GHz + 5GHz), Bluetooth 4.2, GPS + GLONASS
  • 4000mAh batarya

2017 yılı içerisinde sadece Hindistan’da 9.6 milyon satarak rekor kıran ve Xiaomi’yi Hindistan’ın en çok satan telefon markası haline getiren Redmi Note 4 modelinin geliştirilmiş ve güçlendirilmiş versiyonu olarak değerlendirebileceğimiz Redmi note 5, daha önce selefi olan Redmi Note 4, Mi 5x, Mi A1 ve Mi Max 2 gibi cihazlarda başarısını kanıtlayan Snapdragon 625 işlemcisini kullanıyor.

En büyük yeniliği tasarımı ile gerçekleştiren Redmi Note 5 modelinde 2018 yılının trendi olan 2160×1080 Full HD+ ekrana geçiş yapılmış ve bu çözünürlük 5.99 inçlik oldukça büyük bir ekranla beraber sunulmuş. Ekran kasa oranının yükseltilmesi ile beraber Redmi Note 4 ile kıyaslandığında; telefonun genel boyutları dikkate alındığında oldukça az bir büyüme ile çok daha büyük bir ekran deneyimi (+%12) sunulmuş. Corning Gorilla Glass ile korunan bu ekran oldukça tatminkar.

Premium metal gövdeye sahip cihaz 8.05mm’lik inceliği ile bugüne kadar üretilen en ince Redmi Note telefon olma özelliğini taşıyor. İncelmesine rağmen batarya gücünden çok az fedakarlık yapan telefonun Snapdragon 625 işlemcisi ile birlikte oldukça tatminkar bir batarya performansı sunduğunu söyleyebiliriz.

Bir diğer önemli güncelleme ise kamera tarafında gerçekleştirilmiş. Arkada f/2.2 – 1.25μm özelliklerine sahip 12MP’lk bir kamera kullanıyor. Önde kullanılan selfie kamerası ise 8 MP çözünürlüğe sahip ve daha net özçekimler için LED Flaş desteği sunuyor.

Son düzenleme:

yanciess

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 9t
Konular
24
Cantara hocam sizce bu telefon neden oreo ile gelmedi ?

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Syan40

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
20 Ocak 2018
Konular
22
Elinizine sağlık hocam harika bir konu olmuş

kralcibildak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi5
Konular
10
Yine sd 625. Mi7 de 625 ile çıkacak diye korkmuyor değilim.

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Arkadaşlar yanılgıya düşmeyin, Redmi Note 5 olarak tanıtılan cihaz Redmi 5 Plus ile aynı cihaz. Asıl cihaz Pro ekiyle tanıtılan Redmi Note 5 Pro olan cihaz.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Özellikler redmi 5 plus ile neredeyse tamamen aynı. Sadece isim note 5

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Haber için teşekkürler hocam. Xiaomi'nin hatası ya Redmi 5 Plus'ı çıkartmasaydı, yada Redmi Note 5'i. Çok saçma bir durum oluştu; direk tüketiciler için kafa karışıklığına sebebiyet veriyor. Redmi Note 5 Pro'yu direk Redmi Note 5 diye çıkartsaydı daha mantıklıydı. 6 Gb Ramli olan versiyonuna da Pro takısını koysaydı yine.

Redmi Note 5 Pro'yu ise oldukça beğendim. 6 Gb Ramli versiyonun fiyatını fazla yüksek buldum bunda da. Bakalım 4 Gb ramli versiyonu ülkemizde hangi fiyata satılacak.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Redmi 5 Plus ve Redmi Note 5 modelleri arasında ben her hangi bir fark göremedim. Hindistan için çıkardığı modelin adını Redmi Note 5, Çin için çıkardığının adını Redmi 5 Plus vermiş gibi görünüyor. Daha önce benzer durumlarda Band 20 farklılığı, global yazılım, MIUI farkı vb. farklılıklar oluyordu ama bu modellerde bunlar bile aynı gibi duruyor. Tanıtımlarında bahsedilen tek farklılık ise gorilla glass. Note 5'te gorilla glass olduğu belirtilirken Redmi 5 Plus modelinde bahsedilmedi. Acaba benim göremediğim başka bir fark mı var... drunk~~

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Redmi 5 Plus ve Redmi Note 5 modelleri arasında ben her hangi bir fark göremedim. Hindistan için çıkardığı modelin adını Redmi Note 5, Çin için çıkardığının adını Redmi 5 Plus vermiş gibi görünüyor. Daha önce benzer durumlarda Band 20 farklılığı, global yazılım, MIUI farkı vb. farklılıklar oluyordu ama bu modellerde bunlar bile aynı gibi duruyor. Tanıtımlarında bahsedilen tek farklılık ise gorilla glass. Note 5'te gorilla glass olduğu belirtilirken Redmi 5 Plus modelinde bahsedilmedi. Acaba benim göremediğim başka bir fark mı var... drunk~~

Belki ilerleyen zamanlarda Redmi 5 Plus'ta da Gorilla Glass var denilir hocam :D

Bu arada Arka Kameraya pek dikkat etmedim ama, o da mı aynı hocam?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Belki ilerleyen zamanlarda Redmi 5 Plus'ta da Gorilla Glass var denilir hocam :D

Bu arada Arka Kameraya pek dikkat etmedim ama, o da mı aynı hocam?

Belki de demişlerdir benim dikkatimi çekmemiştir hocam. :)

Özellikleri mi.com üzerinden kontrol ettim birebir aynı görünüyor.

Üst Alt