Rehber Xiaomi Redmi Note 5/Pro Bootloader Kilitli Cihaza Recovery Rom Yükleme - MI Assistant [Whyred]

qwake17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
28
Kilitli bootloader ile bootloop sorunlarını halletmek, kapanış uygulamalarını zorlamak, kötü amaçlı yazılımlar için bu yöntem kullanışlıdır.

Veriler silinecek. Kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

İndirmeler:

Cihazınızın Varyasyonuna Göre Recovery Rom İndirin:

1. MiPhoneAssistantBeta3.0 klasörünü indirin ve masaüstüne çıkartın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2. Yönetici olarak MiPhoneAssistant.exe'yi çalıştırın ve Mi Hesabınızla giriş yapın.

3. Cihazı Recovery moda alın. Mi logosu gelince kadar Ses Açma + Güç tuşunu basılı tutun. "Connect with MIAssistant" seçeneğini seçin.

4. Telefonu bilgisayara bağlayın ve algılanmasını bekleyin. MiAssistant'ta "Select ROM Package" seçeneğini seçin. FLASH (veri tutar) veya QUICK-FLASHING (tüm veriler silinecek) seçimi size bağlıdır. QUICK-FLASHING'i seçmeniz tavsiye edilir.

5. Cihazınıza uygun rom paketini seçin ve OK/OPEN'a tıklatın. Assert hataları var ancak sorun değil sadece iki kez OK'a tıkladığınızda rom paket dosyasını doğrular.

6. Cihazınızdaki tüm verileri silmek isteyip istemediğinizi soracaktır. "Upgrade" seçeneğini seçin ve romu cihazınıza flaşlamaya başlar. Bitirmek için bekleyin. Tamam.

Sametkilic61

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet
Cihazım
Red mi 5 plus
Konular
1
Hocam aynı sıkıntıyı Red Mi 5 Plus'ta yaşıyorum. Anlattıklarınızı sırasıyla yaptım. Hiç bir hata almıyorum rom yükleniyor en sonra yeşil tik işareti bile çıkıyor. Sonra telefon yeniden başlıyor ama yine recovery ekranı geliyor.

qwake17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
28
Hocam aynı sıkıntıyı Red Mi 5 Plus'ta yaşıyorum. Anlattıklarınızı sırasıyla yaptım. Hiç bir hata almıyorum rom yükleniyor en sonra yeşil tik işareti bile çıkıyor. Sonra telefon yeniden başlıyor ama yine recovery ekranı geliyor.
Redmi 5 Plus'a farklı bir şekilde yükleniyor olabilir. XDA'da ufak bir araştırma yapmak işinize yarayabilir.

Üst Alt