Yardım Xiaomi Redmi Note 4x Yarım Ekran Çalışmıyor

reckoner

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
RedmiNote4x
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
10
Telefon Modeli
Redmi Note 4x
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Selamlar,
Redmi Note 4x telefonum var, sürekli şarj bordu sıkıntı veriyordu, sürekli değiştiriyordum. Bir gün değiştirdikten sonra, ekranımın sağ tarafının ufacık bir kısmı dokunmaz oldu. Sonra tekrar şarj bordundan sorun vardır deyip, takıp çıkarttım. Flex kablolarını. Sonra tekrar açtım bi baktım anah, yarısı çalışmıyor. Root atayım dedim belki düzelir, sıfırladım da root da attım, telefon yükleme eklanında kaldı. Neden olmuş olabilir nasıl çözülür, tamirciye götürdüm 2 farklı temiz ekran taktı. Sıkıntı ekrandan değilmiş, umarım anakarttan değildir, aynı sorunu bir başka adam telefon ekranın ufak bir kısmı çalışmazken dokunmatik hassasiyetini yapıyor ve çalışıyor. Aciliyeti var, ne telefon alabilirim ne yeni bir anakart. Yardımlarını muhtacım, teşekkürler.

Bursalyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Yazılım
Konular
9
Hocam ekrandan kaynaklı değilse anakarttan düşünüyorum. Zenex

Oyla:

reckoner

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
RedmiNote4x
Konular
1
Hocam ekrandan kaynaklı değilse anakarttan düşünüyorum. Zenex

ya ben sürekli şarj bordunu değiştiriyorum sürekli ağrıza veriyor, şarj borduna gelen ekran flex kablosu yıpranmış temizleyim falan filan dedim temizledikçe ekran gitmeye başladı. Flex kablodan diye düşünüyorum elime makina geçerse fotoğraf paylaşırım. İhtimali var mıdır flex kablo dan dolayı olabilir mi, çünkü anakart telefon parası..

Oyla:

Bursalyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Yazılım
Konular
9
ya ben sürekli şarj bordunu değiştiriyorum sürekli ağrıza veriyor, şarj borduna gelen ekran flex kablosu yıpranmış temizleyim falan filan dedim temizledikçe ekran gitmeye başladı. Flex kablodan diye düşünüyorum elime makina geçerse fotoğraf paylaşırım. İhtimali var mıdır flex kablo dan dolayı olabilir mi, çünkü anakart telefon parası..
Zenex hocam anlarsa anlar ama tabi her ihtimali göz önünde bulundur.

Oyla:

reckoner

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
RedmiNote4x
Konular
1
Yahu arkadaşlar fikri olan yardım edebilecek birisi yok mudur ya ?

Oyla:
Üst Alt