Xiaomi Redmi Note 4G Hakkında Herşey...

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhaba arkadaşlar.

Yakında nasip olursa elime Xiaomi Redmi Note 4G modeli geçecek, bu forumdan ve diğer kaynaklardan öğrendiklerimi paylaşmak istedim.  Bu modelin konuları ve soruları yine aynı model MTK işlemcili telefonu olduğu için ortaya karışıklık çıkabiliyor. Örneğin Xiaomi Redmi Note WCDMA versiyonu Miui 5 te kalmışken, Xiaomi Redmi Note 4G Miui 6 Kitkat 4.4.4 var. Bu cihazımız adı tam olarak; Xiaomi Redmi Note 4G  yada Xiaomi Redmi Note 4G/ LTE olarak geçiyor. Gsmarena teknik detayları için bakabilirsiniz.

Redmi Note 4G'nin boardı dior olarak geçiyor ki bunu Aida64 programı ide bakabilirsiniz.

Ayrıca cihazımızın kendi içinde Redmi Note 4G (Single-SIM) ve Redmi Note 4G (Dual-SIM) olmak üzere iki versiyonu var. Gelecek olan cihazım tek sim kartlı olanı. Bu iki versiyonlar arasındaki farkı görmek için bakabilirsiniz.

Çin'den gelen arkadaşların yanlarında getirdikleri bu telefondan elime 3 tane geçti, http://xiaomi.eu adresindeki Türkçe destekli romları yükleyip, sorunsuz olarak istediğimiz imei'de yazdırarak kullanmaya başladık. Yaklaşık 10 dakikanızı ayırarak sorunsuz imei yazdırabiliyorsunuz.

Cihazı test ettiğimde Antutu'dan 20500 yakın bir puan aldı, stock recovery girdiğimde  2.0.1 versiyonu çıktı. Batarya çıkarılabiliyor, microSD kart takılabiliyor.

Miui dünyasına adım attıığımda iki çeşit rom türü gördüm biri stabil rom diğeri geliştirici rom.
Redmi Note 4G'nin stabil rom versiyonu : Stable 21.0.0 Multilang MIUIv5
Redmi Note 4G'nin geliştirici rom versiyonu : Miui 6 Arayüzlü, Kitkat 4.4.4 versitonlu 5.3.13'dür. (Her hafta rom sürümü güncellediği için değişiyor) Miui'de en sevdiğim özellik geliştirici romlarda her cuma güncelleme alıyor ve rootlu  geliyor romlar. Rom yüklemekte çok basit cihazın içinde online update yada cihazın içinden indirdiğiniz romu seçip yüklemek...(SP Flash Tool artık hayatımda yok!) Cihaz üzerinden miui versiyonu nun 5.3.13 yazması kafa karışıklığına neden olsada, Miui 6 Arayüzlü var. 5.3.13 romun sürümü..

Çin'den gelen Redmi Note 4G cihazımız bizim ağlarda 3G, H, H+, (4G henüz çıkmadığı için test edemedim) sorunsuz çalışıyor.

Cihazım geldiğinde orijinallik kontrollerini yapacağım, TR romu ve İmei işinden sonra detaylı kurcalayıp tecrübelerimi bu konu altından paylaşacağım.

Not: Yanlış bilgiler varsa, lütfen deneyimli arkadaşlar düzeltip, uyarsın.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Güle güle kullanın.
Belki bir hatırlatma yapmak yararlı olabilir. Rom versiyonlarında bulunan rakamlar, yıl, ay, gün şeklinde romun çıktığı tarihi belirtir. Yani 5.3.13 yazması, 13 Mart 2015 tarihli rom demektir.

lyldz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Lütfi
Cihazım
RN 3 Pro
Konular
8
Sormak uygun mu bilemedim ama cihaz toplamda size kaç tl ye gelmiş oldu?iyi günlerde kullanın :)

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
lyldz' Alıntı:
Sormak uygun mu bilemedim ama cihaz toplamda size kaç tl ye gelmiş oldu?iyi günlerde kullanın :)
X_Seller arkadaştan sipariş geçtim hocam, fiyat ve detaylı açıklamarıda mevcut.

ykpumtt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
1
@ertanx Merhaba bende Haziran gibi Mi3 veya One Plus düşünüyorum sizce satıcı güvenli mi? İMEİ işi tam olarak nasıl oluyor? Bide kaç günde elinize ulaştı?

azamat61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arif
Konular
0
Sa Hocam bu cihaza İMEİ atılıyor mu ? Bi bilgin var mı?

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
azamat61' Alıntı:
Sa Hocam bu cihaza İMEİ atılıyor mu ? Bi bilgin var mı?

bu cihazdan kastınız Redmi Note 4G ise evet.

ykpumtt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
1
@ertanx Benim sorumada cevap verirseniz sevinirim. :)

ozturke

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emrah
Konular
1
merhaba,
Çinden geçen ay getirdigim Redmi NOTE 4G LTE modeli cihaz sadece Edge ile baglaniyor. Tum ayarlari karistirdim ama bir turlu bulamadim. Manuel olarak arattigimda sebekeyi sadece AVEA 2G cikiyor. Avea'da 3G yi actirdim ama telefondan bir turlu 3G olarak baglanamiyorum. Telefon pasaporta kayitli herhangi bir sıkıntı olmamasi lazim diye dusunuyorum.

Bu arada su sitede uygulayabilcegim bir sey gördüm ama bir turlu usb ayarlarini acamadim telefonda

Yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
ozturke' Alıntı:
merhaba,
Çinden geçen ay getirdigim Redmi NOTE 4G LTE modeli cihaz sadece Edge ile baglaniyor. Tum ayarlari karistirdim ama bir turlu bulamadim. Manuel olarak arattigimda sebekeyi sadece AVEA 2G cikiyor. Avea'da 3G yi actirdim ama telefondan bir turlu 3G olarak baglanamiyorum. Telefon pasaporta kayitli herhangi bir sıkıntı olmamasi lazim diye dusunuyorum.

Bu arada su sitede uygulayabilcegim bir sey gördüm ama bir turlu usb ayarlarini acamadim telefonda

Yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Yukarıdaki ayarları yapıyorsunuz değil mi? Bugün bildiğiniz gibi üklemizde elektrik kesintisi oldu. GSM 3G iletişiminde sıkıntılar oluşturdu. Bir ihtimal ondan olabilir. Bulunduğunuz bölgede Avea 3G yapısı çok zayıf yada hiç yok olabilir. Mümkünse Turkcell ve Vodafone hatları ile deneyin. 

Üst Alt