Xiaomi Redmi Note 3 Tuşları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
Amacım Redmi Note 3 cihazına hard format atmak. Lg, Samsung vs cihazlarda tuşları kullanarak bunu kolayca yapabiliyoruz. Fakat bu cihazda yapamadım.

Redmi Note 3 cihazıma nasıl hard format atarım?

İnternette şöyle bir anlatım buldum fakat bu denilenleri uygulayınca ekrana usb kablosunu pc ye takın gibi bir resim geliyor.

Telefonunuzu kapatınız.
Sesi Yükselt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basılı tutun.
Logo gözüktüğünde Açma (Power) tuşunu bırakın. Sesi Yükselt tuşuna basmaya devam edin.

Ekrana dil seçenekleri çıktığında Ses tuşları yardımıyla English seçip, Açma (Power) tuşuna basınız.

Açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe Reset'i seçip, Açma (Power) tuşuna basınız.

Açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe User Data'yi seçip, Açma (Power) tuşuna basınız.

Yes'i seçip, Açma (Power) tuşuna basınız.
İşlemin tamamlanmasını bekleyin.
Açılan ekranda Reboot seçip, Açma (Power) tuşuna basınız.

Xiaomi Redmi Note 3 Format Atma işleminiz gerçekleştirilmiştir.
Telefonunuz fabrika ayarlarına sıfırlanmış olacaktır.

mayk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hanifi
Cihazım
mi 6x
Konular
13
Stock recovery ile olmuyo o dedigin. Boot kilidin açık değil belli. Ager açıksa twrp kur kolayca wipe yapabilirsin.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Amacım Redmi Note 3 cihazına hard format atmak. Lg, Samsung vs cihazlarda tuşları kullanarak bunu kolayca yapabiliyoruz. Fakat bu cihazda yapamadım.

Redmi Note 3 cihazıma nasıl hard format atarım?

İnternette şöyle bir anlatım buldum fakat bu denilenleri uygulayınca ekrana usb kablosunu pc ye takın gibi bir resim geliyor.
Ayarlar, ek ayarlar, yedekle & sıfırla, fabrika ayarlarına sıfırla yolunu izleyerek telefonu sıfırlayabilirsiniz.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

gurhansalman

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gürhan
Cihazım
redmi not3
Konular
0
Merhaba bende bir soru sormak istiyorum bugün ikinci el redmi not 3 aldım mtk versiyonu fakat bir sıkıntım var ben cihazı sıfırlamama rağmen eski kullanıcının bilgilerinden kurtulamıyorum arama geçmişinden gmailinin karşıma çıkmasından bunun nasıl bir çözümü var cihaz rootlu supersudan rootu sildikten sonra da denedim fakat değişen birşey olmadı bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba bende bir soru sormak istiyorum bugün ikinci el redmi not 3 aldım mtk versiyonu fakat bir sıkıntım var ben cihazı sıfırlamama rağmen eski kullanıcının bilgilerinden kurtulamıyorum arama geçmişinden gmailinin karşıma çıkmasından bunun nasıl bir çözümü var cihaz rootlu supersudan rootu sildikten sonra da denedim fakat değişen birşey olmadı bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim
Sıfırlama işlemi yapılmamış demek ki. Sıfırlama olduğunda cihaz ilk açıldığında kurulum ekranı gelir ve Mi hesabınızı girersiniz. Bu şekilde cihaz yeni kullanıcı bilgileriyle açılır.
Root ile bir ilginiz yok.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bulatev

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
buğra
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
arkadaslar telefonun ayarlarından da sıfırlama denedım tus kombınasyonlarıyla da denedım iki şekildede telefonu sıfırlayamadım acil yardım alabilir miyim????

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
arkadaslar telefonun ayarlarından da sıfırlama denedım tus kombınasyonlarıyla da denedım iki şekildede telefonu sıfırlayamadım acil yardım alabilir miyim????
Tuş kombinasyonu derken twrp içinden mi? Eğer yapmadıysa hata vermiştir. Hata görüntüsünü atarsanız belki nedenini anlayabiliriz.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

bulatev

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
buğra
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
Tuş kombinasyonu derken twrp içinden mi? Eğer yapmadıysa hata vermiştir. Hata görüntüsünü atarsanız belki nedenini anlayabiliriz.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
power tusuyla ses yukseltme tusuna acılırken basılan yontemden diyorum hocam wipe a falan gırıyor fakat benım telefon hıc bır yere gırmıyor.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Yöntemleri deneyip çözüme ulaşamamak ile yöntemleri deneyememek farklı şeyler. Siz sıfırlama işlemine daha başlayamamışsınız ki.
Eğer twrp recovery yüklemediyseniz (anladığım kadarıyla yüklenmemiş) recovery üzerinden sıfırlama yapamazsınız. Çünkü yok. Yani tuş kombinasyonu dediğiniz şey recovery'ye giriş yöntemidir ve işe yaramaz. Eğer TWR yüklü olsaydı recovery'e girdiğinizde TWRP gelecekti ve Wipe menüsünden sıfırlama yapabilecektiniz.
Sizin yapmanız gereken telefondan ayarlara girip sıfırlama yapmak. Bununiçin de şu yolu izlemeniz gerekmekte:
Settings / Additional settings / Backup & reset / Factory data reset / Reset phone
Ayarlar / Ek ayarlar / Yedekle ve sıfırla / Fabrika verilerine sıfırla / Teefonu sıfırla

bulatev

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
buğra
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
Yöntemleri deneyip çözüme ulaşamamak ile yöntemleri deneyememek farklı şeyler. Siz sıfırlama işlemine daha başlayamamışsınız ki.
Eğer twrp recovery yüklemediyseniz (anladığım kadarıyla yüklenmemiş) recovery üzerinden sıfırlama yapamazsınız. Çünkü yok. Yani tuş kombinasyonu dediğiniz şey recovery'ye giriş yöntemidir ve işe yaramaz. Eğer TWR yüklü olsaydı recovery'e girdiğinizde TWRP gelecekti ve Wipe menüsünden sıfırlama yapabilecektiniz.
Sizin yapmanız gereken telefondan ayarlara girip sıfırlama yapmak. Bununiçin de şu yolu izlemeniz gerekmekte:
Settings / Additional settings / Backup & reset / Factory data reset / Reset phone
Ayarlar / Ek ayarlar / Yedekle ve sıfırla / Fabrika verilerine sıfırla / Teefonu sıfırla
Bunu ilk başta denedim hocam telefon açılıp kapanıyor herhangi bir sıfırlama yapmıyor...

Üst Alt