Yardım Xiaomi Redmi Note 3 açılmıyor.

MuvahhidGenc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Sony Xperia
Konular
21
Sabah kalktığımda telefon kapalıydı güç tuşuna bastığımda fastboot modu, şarja, pcye taktığımda vb hiç bir tepki vermiyor ölü gibi telefon neden böyle olmuş olabilir ne yapabilirim?

Şimdi pc ye tekrar taktığımda usb aygıtı tanınmıyor diye pcde bir tepkime oldu sadece telefon hala ölü gibi

telsizsaz2030

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
man
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
Güç+ ses kısma tuşuna bas fastboot moduna giriyor mu deneyebilirsin. Olaki şarjı bitmişse biraz şarjz da tutup o şekil deneyebilirsin

Oyla:

MuvahhidGenc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Sony Xperia
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güç+ ses kısma tuşuna bas fastboot moduna giriyor mu deneyebilirsin. Olaki şarjı bitmişse biraz şarjz da tutup o şekil deneyebilirsin
Hocam denedim olmuyor telefon ölü gibi tepki vermiyor yani misal düşün bataryası olmayan telefon gibi bir tepki yok

Oyla:

telsizsaz2030

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
man
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
Yani cihazı görüyor ama sürücü olmadığı için tanımıyor. Cıhazınız tam olarak şarjını bitirebilirseniz tekrardan açmayı deneyebilirsiniz.Eğer cihazınız snapdragon işlemcili ise Tuş kombinasyonunu deneyerek güç+ses artırma+ses kısma basarak edl moda almaya çalışabilirsin.Bunlardan sonuç alamazsan alternatif yolları denemek zorundasın. xiaomi için deepflash alıp o şekilde edl moda alabilirsiniz.İkinci olarak cihazı açıp anakart üzerinde belli iki noktaya dokunduğunuzda eld moda alıp rom yükleyebilirsiniz.

Bu arada cihazın bootloader kilidini kaldırmış farklı romlar yüklemiş miydiniz?

Oyla:

MuvahhidGenc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Sony Xperia
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefon ölü gibi bataryasının ne durumda olduğunu bilmemin imkanı yok kapalı biçimde. Bataryasınıda bitiremem bu yüzden bitik mi değil mi oda meçhul..edl modada alamadım telefonda tepki yok. Ben bu telefonun içini nasıl açabilirim?

telsizsaz2030

Bu arada bootloader kilidini açıp twrp den global rom yükleyip gene twrp üzerinden root yapmıştım

Oyla:

telsizsaz2030

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
man
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
Bootloader kilidini kaldırmışsanız cıhaz edl moda alabilirsiniz. Cıhazı bilgisayara bağlayıp tuş kombinasyonlarını deneyin. Deepflash aparatı alarak cihazı edl moduna almak sizin için daha basit olabilir. Öncelikle cıhaz şar da bırakıp sonuçları görüp ondan sonra diğer işlemleri yapabilirsiniz

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt