Rehber Xiaomi Redmi Not 4X (SD 625) Fastboot Rom Yükleme Anlatım

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
hocam redmi note 4 cihazımda bootloaderi açmış bulunmaktayım en sonunda 8.5.4 sürümüne aşırı gıcık oldum hiç şarjı gitmiyor telefonun çok kötü oldu 8.2.5 sürümünü koymuşsunuz buraya diğer sürüm linklerini nereden aldıgını yazarmısınız ve daha yeni bootloader açtım direk gösterdiğiniz şekilde 8.2.5 sürümünü kurup global stabil şekilde tertemiz kullanabilirim değil mi ekstra recovery falan kurmak istemiyorum redmi note 4 global içinde aynı şeyler geçerli sanırım ek olarak miflash in yeni sürümünde clean all and lock var lockdan kastı bootloaderi mi kapatıyor ?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Miflash ile clean all yaparak romu flaş edin ve hangi sürüm numaralı romu istiyorsunuz??

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

0quz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Miflash ile clean all yaparak romu flaş edin ve hangi sürüm numaralı romu istiyorsunuz??

8.2.5 i istiyordum redmi note 4 global için olan yani sizin ilk mesajınızdaki linki onu indirdim onu kursam sıkıntı olmaz değil mi ve ne olur ne olmaz diye eski sürümler vs onlarıda indirip yedekliyim diyorum 8.1.15 ve 8.2.10 sürümlerini 8.2.5 i sevmez isem 8.1.15 i denerim diyorum açıkcası batarya süresi en iyi hangi sürüm ise onu kullanmak istiyorum

Escobar1945

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
8.2.5 i istiyordum redmi note 4 global için olan yani sizin ilk mesajınızdaki linki onu indirdim onu kursam sıkıntı olmaz değil mi ve ne olur ne olmaz diye eski sürümler vs onlarıda indirip yedekliyim diyorum 8.1.15 ve 8.2.10 sürümlerini 8.2.5 i sevmez isem 8.1.15 i denerim diyorum açıkcası batarya süresi en iyi hangi sürüm ise onu kullanmak istiyorum
8.2.5 sürümünü indirebilirsiniz sorunsuz bir rom du kullandığım kadarıyla...

0quz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 8
Konular
2
hocam 8.2.5 sürümünü global redmi note 4 sd versiyona flashla diyorum hemen flashlandı yazısı geliyor ama hiç birşey olmuyor bu sorunu nasıl çözerim yani flashlamıyor aslında

ek : en yeni mi flash toolu yükledim bu seferde dosya açılma hatası veriyor error diyor

ek2: sorunu çözdüm flashlıcağımız dosyanın klasörünün mi flash tool klasörü ile aynı yere atmak gerekiyormuş

Son düzenleme:

0quz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Escobar1945 hocam ben twrp falanda yükledim rootda yaptım(root u kaldırdım tekrar şuan sadece twrp yüklü) bazı şeyler yaptım şimdi orjinal stock 8.2.5 sürümünü kullanıyorum orjinal room ve twrp yüklü romda temiz şuan peki şimdi ben şuan twrp yi silmek istiyorum ve tekrar yine aynı 8.2.5 orjinale dönmek istiyorum ve kilitlemek istiyorum bootloaderini ne yapmam lazım direk cihazı fastboot moda alıp 8.2.5 tgz dosyasını seçip mi flash tool ile clean all and lock diyerek flashlasam herşey orjinal haline dönermi acaba ? dönmemin sebebi cihazı pc ye bağlıyorum görmüyor ve bu durumdan hiç haz etmiyorum

Son düzenleme:

Escobar1945

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Escobar1945 hocam ben twrp falanda yükledim rootda yaptım(root u kaldırdım tekrar şuan sadece twrp yüklü) bazı şeyler yaptım şimdi orjinal stock 8.2.5 sürümünü kullanıyorum orjinal room ve twrp yüklü romda temiz şuan peki şimdi ben şuan twrp yi silmek istiyorum ve tekrar yine aynı 8.2.5 orjinale dönmek istiyorum ve kilitlemek istiyorum bootloaderini ne yapmam lazım direk cihazı fastboot moda alıp 8.2.5 tgz dosyasını seçip mi flash tool ile clean all and lock diyerek flashlasam herşey orjinal haline dönermi acaba ? dönmemin sebebi cihazı pc ye bağlıyorum görmüyor ve bu durumdan hiç haz etmiyorum
Telefonu bilgisayara taktiginda telefon bellegi bilgisayarim'da gozukmuyorsa twrp ana ekraninda mount altinda mtp'nin acik olup olmadigina bak. Bu nedenle bellek gozukmuyor olabilir.
İkinci olarak kilitlemek istiyorsan cihazı aynı sürümün fastboot romunu miflash ile clean all lock ile kilitleyebilrsiniz...

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
hocam redmi note 4 cihazımda bootloaderi açmış bulunmaktayım en sonunda 8.5.4 sürümüne aşırı gıcık oldum hiç şarjı gitmiyor telefonun çok kötü oldu 8.2.5 sürümünü koymuşsunuz buraya diğer sürüm linklerini nereden aldıgını yazarmısınız ve daha yeni bootloader açtım direk gösterdiğiniz şekilde 8.2.5 sürümünü kurup global stabil şekilde tertemiz kullanabilirim değil mi ekstra recovery falan kurmak istemiyorum redmi note 4 global içinde aynı şeyler geçerli sanırım ek olarak miflash in yeni sürümünde clean all and lock var lockdan kastı bootloaderi mi kapatıyor ?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Linkler, Xiaomi'nin kendi linkleridir. Adres satırından bunu zaten görebiliyorsunuz. en.miui.com sitesinde download bölümüne girerek siz de orada görebilirsiniz.
Orjinal rom yüklerken ekstra recovery v.s. kurmak gerekmez. Direkt Fastboot ile yükleyebilirsiniz.
Evet Lock'tan kasıt cihazın bootloader'ını tekrar kilitlemektir. Ancak lütfen size verilen uygulamaları kullanınız. Diğer Mi Flash sürümlerinde sorunlar çıkabilmektedir. Bootloader'ını kilitlemek için Fastboot komutunu kullanabilirsiniz.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Ka0068

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Redmi4
Konular
0
abiler bişey sorcam ama lütfen kızmayın biraz acemiyim bu konularda şimdi global sürüm note 4x kullaniyorum 8.2.5 sürümünü fastbot ile yüklerken cihazin unlock ve botloader kilidinin acilmasi gerekiyormu orayi tam olarak anlayamadim

Escobar1945

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
abiler bişey sorcam ama lütfen kızmayın biraz acemiyim bu konularda şimdi global sürüm note 4x kullaniyorum 8.2.5 sürümünü fastbot ile yüklerken cihazin unlock ve botloader kilidinin acilmasi gerekiyormu orayi tam olarak anlayamadim
Fastboot ile rom yükleme yapabilmek için bl kilidiniz açık olmalı....Onun dışında forumda xiaomi tool ile bl açmadan rom nasıl yüklenir konulu anlatım mevcut bakın isterseniz
Rehber - Xiaomi Tool İle Bootloader Kilidini Açmadan Rom Kurma

Ka0068

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Redmi4
Konular
0
Üst Alt