Recovery Xiaomi Redmi 8A neden root yapılamıyor..?

Miuier19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Miuier19
Cihazım
Redmi 8A
Konular
2
Yıllardır Xiaomi telefonlarını kullanıyorum, Mi Max 2 ve Redmi 8A gibi...Yeterli bir deneyimim olmasına rağmen rağmen bu güne kadar Redmi 8A telefonu bir türlü rootlayamadım. Mi_unlock, Mi_flash, Magisks Platform_tools ve tek tıklama ile Twrp yükleme araçlarını kullanarak gerekli her şeyi yapmama rağmen olmuyor. Forumu izliyorum aynı sorun konusunda çeşitli görüş ve önerileri dikkate alıyorum, uyguluyorum ama olmuyor olmuyor ! Nedenini hala çözmüş değilim. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

cprogrammer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umit Kabuli
Cihazım
Redmi 8
Konular
11
Yıllardır Xiaomi telefonlarını kullanıyorum, Mi Max 2 ve Redmi 8A gibi...Yeterli bir deneyimim olmasına rağmen rağmen bu güne kadar Redmi 8A telefonu bir türlü rootlayamadım. Mi_unlock, Mi_flash, Magisks Platform_tools ve tek tıklama ile Twrp yükleme araçlarını kullanarak gerekli her şeyi yapmama rağmen olmuyor. Forumu izliyorum aynı sorun konusunda çeşitli görüş ve önerileri dikkate alıyorum, uyguluyorum ama olmuyor olmuyor ! Nedenini hala çözmüş değilim. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Miuier19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Miuier19
Cihazım
Redmi 8A
Konular
2
program beta aşamasında olduğu kullanmaya cesaret edemedim. Brick olayı yaşamak istemiyorum. Yine de yardımcı olmak istediğiniz için teşekkür ederim. Eski bir telefon üzerinde deneyeceğim. Çözümü ise aşağıda yazılanları uygulayarak buldum, Redmi 8A telefonumu üyemiz cağlaryk' nın aşağıda belirttiği üzere bu şekilde rootladım ;

Zor oldu biraz ama magisk yükledim. Sırasıyla aşamalarını yazacağım. TWRP ve adb sürücülerinin yüklü olduğu, usb hata ayıklama, usb üzerinden yükle, usub hata ayıklama (güvenlik ayarları) ve oem kilidinin açık olduğu durumlarda geçerlidir.

1) Cihazı TWRP moduna alın.

2) USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

3) Bilgisayarınızda C sürücüsü - adb klasörü içerisinde shift tuşan basıp sağ tıklayın ve PowerShell penceresini açın.

4) adb shell dd if=/dev/block/by-name/boot of=/sdcard/boot.img komutunu pencereye yapıştırıp çalıştırın.

5) Bütün işlemleri doğru yaptıysanız cihazınızın dahili hafızasında boot.img dosyası oluşacak. Oluşmadı ise bir yerde yanlış yaptınız veya en üste yazdığım gereksinimlerden birisi eksik.

6) boot.img dosyasını bilgisayarınızı masaüstüne atın.

7) sitesine boot.img dosyasını include magisk seçeneğini de işaretleyerek yükleyin.

8) Siteden inen patched_boot.img dosyasını cihazınızın dahili hafızasına atın.

9) TWRP install menüsünde sağ altta yer alan install img seçeneğine tıklayın.

10) patched_boot.img dosyasını dahili hafızanızdan seçin ve boot seçeneğine basarak flashlayın.

11) Cihazınızı yeniden başlatın.

12) Magisk v20.3 dosyasını indirin. Dahili hafızanıza atın.

13) TWRP moduna geçip install zip seçeneği ile Magisk v20.3 yükleyin. Yüklemeden sonra wipe cache/dalvik yapın.

14) Cihazınız açıldığında rootlanmış durumda.

cprogrammer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umit Kabuli
Cihazım
Redmi 8
Konular
11
Önemli olan hallolması. Ben lilk aldığımda Redmi 8 üzerinde bir kaç ROM atıp unlock yaptım. Bir soruna rastlamadım XioMiTool'da.

Üst Alt