Rehber Xiaomi Redmi 5 Plus Treble Kurulumu ve Treble Rom Kurulumu

Bushido43

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi 5S
Meslek
Öğrenci
Konular
8
DİPNOT
YAPACAĞINIZ İŞLEMDEN DOĞACAK SORUNLARDAN ŞAHSIM VE FORUM MIUI TÜRKİYE SORUMLU TUTULAMAZ.

Gerekli Dosyalar ve Araçlar
Usb Kablosu (Mümkünse orjinal olsun)
Bilgisayar

Ve en önemlisi Telefon yedeğimizi alalım.

Merhaba Arkadaşlar bugün sizlere Redmi 5 Plus için treble nasıl kurulur ve kurduktan sonra treble destekli romlar nasıl yüklenir onu göstereceğim :)

Öncellikle benim önerdiğim treble destekliromu indiriyoruz farklı romlarda var ama ben bunu öneriyorum indirdiken sonra treble destekli recovery kurmamız gerekiyor.

Twrp var ise zip uzantılı dosyamızı indirip twrpden flaşlıyoruz :)

Not buradaki konuda olan driverlar kurulu olması gereklidir.
Eğer twrp yoksa ve baştan kurulum yapacaksanız yine yukarıdaki dosyayı bilgisayarımıza indiriyoruz zip dosyasını herhangi bir klasöre çıkarıp klasörü açıyoruz
burada shift tuşuna basılı tutup sağ tık yapıp powershell yada komut penceresini burada aç diyoruz ve gelen yere şu komutu yazıyoruz
fastboot flash recovery recovery.img
daha sonra ise cihazımısı fastboot moda alıp (ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak ) cihazımızı bilgisayar bağlıyoruz ve bitti.

Şimdi cihazımızı recovery modda açıyoruz (ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak) daha sonra dil seçimini yapıp alttaki oku kaydırıyoruz indirdiğimiz romu bilgisayardan telefonumuzun hafızasına atıyoruz ve şu yolu takip ediyoruz Temizle oradan alttaki oku kaydırıyoruz işlem bittiğinde geri gelip Yükle butonu indirdiğimiz romu bulup seçiyoruz ve alltaki oku kaydırıyoruz işlem tamamlanınca treble destekli romumuz hazır. :) Bu romu kullanmak isterseniz cihazı açmanız yeterlidir.

Treble Desteli Rom Kurulumu
Başta belirtmek istiyorum her romun kurulumu aynı olmuyor ama genelde aosp romların kurulumu aynı diğer miui oxygen-os gibi romların kurulumu daha farklı olabiliyor ben aosp için anlatacağım.

seçtiğimiz romun konusuna giriyoruz ve indirme seçeneğine tıklıyoruz burada karşımıza farklı isimlerde romlar çıkacak içinde bu isimle geçen arm64-aonly.zip dosyasını indiriyoruz ve zipten çıkartıp sonu .img ile biten dosyamızı telefon hafızasına atıyoruz oradan recovery modda şu yolu takip ediyoruz
Yükle-İmaj Yükle buradan attığımız romu seçiyoruz karşımıza çıkan seçeneklerden sistem imajı (system) seçeneğini seçip alttaki oku kaydırıyoruz işlem bittiğinde telefonu açıp romu kullanabilirsiniz :)

Not:
Eğer rom açılırken androidi başlatmak için şifre isterse recovery moda girip Temizle veriyi temizle gelen yere yes yazıp anter tuşuna basmanız gereklidir bu işlem sonrasında tamamen verilerniz gider resim müzik uygulama vs.

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Xiaomi Promotör
Konular