meola147

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Klavyede yazı yazarken fps düşüklüğü çok ama çok bariz. Oyunlarda da fps düşük. Pubg mobile gibi bir oyunu en düşük, en berbat ayarlarda akıcı oynayamıyorum. Gfx tool kullanıp 500x345 çözünürlükte açtım Mario gibiydi Pubg ona rağmen azıcık rahatlasa bile gelişme göstermedi.

Cihazı ilk aldığımda kesinlikle bu problemler yoktu. Yaklaşık 1 yıl kullanım ardından bu sorunlar patlak verdi. Tarayıcıda gezinirken yavaşlık, Werewolf gibi grafiksiz bir oyunu bile oynarken fps düşük. Lütfen yardım eder misiniz?

Cihazı düzeltmek için denediklerim:
-Aşırı sık sık temizleme, ram hızlandırma yapıp arkaplanda boş çalışan şeylere izin vermemek.

-Pil tasarrufu kullanmak. (Telefon hızlanıyor)

-Ayarlardan geliştirici seçeneklerini açıp kullanılan gpu/cpu değiştirmek, 2D grafikli kart kullanı açmak. (İşe yaramadı ve fark olmadı)

-En sevdiğim oyunlara veda etmek zorunda kalıp boş yer açmak: 15.46/25.16 GB. Son durum bu GB'de silebileceğim şey kalmadı...

Sorunun depolama alanında olabilmesi yüksek 1 hafta önce sıfırladım sistemi. Jet gibiydi sorun yoktu. İndirme yaptıkça mahvoluyor. Silmeme rağmen. Acaba cihazım benden habersiz saçma sapan yer kaplayan şeyleri mi depoluyor? Ya yedek alıyorsa durduk yere? Backup dosyası boştu ama...

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
Kullandiginiz rom nedir?

meola147

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Kullandiginiz rom nedir?
Kullandığım rom direk Xiaomi telefonunun orjinali. Ekstra rom yüklemedim. MIUI 11.0.2 Android 8.1 dir. Telefon rootlu değil. Rom değiştirmemi istiyorsanız göze alırım. Root yapmak için rehberiniz varsa yaparım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kullandığım rom direk Xiaomi telefonunun orjinali. Ekstra rom yüklemedim. MIUI 11.0.2 Android 8.1 dir. Telefon rootlu değil. Rom değiştirmemi istiyorsanız göze alırım. Root yapmak için rehberiniz varsa yaparım.
plaintiger :( Çok yardıma ihtiyacım var...

Son düzenleme:

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

plaintiger :( Çok yardıma ihtiyacım var...
Ayni telefonu kullanan arkadaslardan rom tavsiyesi alabilirsin.Custom romlardan havoc os deneyerek baslayabilirsin,kesinlikle telefonun arayuzde hizlanacak.oyun icin ayni seyi diyemem.o konu biraz farkli

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Cihaz Garantili Değil ise Bl kilidi açarak Eski romlara Geçiş Yapabilirsiniz Masik Miui 10 Gibi Romlar Çok Performanslıdır.

meola147

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Cihaz Garantili Değil ise Bl kilidi açarak Eski romlara Geçiş Yapabilirsiniz Masik Miui 10 Gibi Romlar Çok Performanslıdır.
Merdanstbdw Çok teşekkür ederim. :) Sizce rom ile mi alakalıdır? Batarya ile alakalı olabilir mi? Yada depolamayla? Masik Miui 10 yüklerken müziklerimin ve videolarımın gitmemesini istiyorum. Hatta mümkünse hiç silinme olmadan rom yüklensin bunun yolu var mı? Ekstra olarak Sagopayı ben de çok severim Meftun şarkısının sözünü yazmışsınız profilinize. :)

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Merdanstbdw Çok teşekkür ederim. :) Sizce rom ile mi alakalıdır? Batarya ile alakalı olabilir mi? Yada depolamayla? Masik Miui 10 yüklerken müziklerimin ve videolarımın gitmemesini istiyorum. Hatta mümkünse hiç silinme olmadan rom yüklensin bunun yolu var mı? Ekstra olarak Sagopayı ben de çok severim Meftun şarkısının sözünü yazmışsınız profilinize. :)
Rom ile batarya ve kasma problemleri giderilebilir eğer sorun yazılımsal ise
Rom atarken tüm veriler silinir. Yedek alarak bl kilidinizi açınız oda tüm verileri siler.

meola147

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Xiaom rom değiştirmeye baktım ama aşırı zor. Telefonda sanki %70 güçle bitcoin madenciliği yapılıyor çokkkk yavaş. Klavyeye yazarken bir görseniz... :( Rom değiştirmek çok zor, fazla talimat var. Başka öneriniz var mı?

Üst Alt