Yardım Xiaomi Redmi 5 Plus El ile Updater'dan güncelleme sonrası brick oldu.

Çağatay Yayla

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
2
Telefonuma el ile updater'dan MIUI 10 v10.2.3.0.OEGMIXM yükledikten sonra telefonum "This miui version can't be installed on this device" hatası vermeye başladı. Telefonum ritzy garantili ve garantisi devam etmekte. Acaba garantide ücretsiz yeni yazılım yüklerler mi? Eğer ücretsiz yüklemiyorlar ise tahmini ne kadar tutar? Şimdiden herkese teşekkürler...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Telefonuma el ile updater'dan MIUI 10 v10.2.3.0.OEGMIXM yükledikten sonra telefonum "This miui version can't be installed on this device" hatası vermeye başladı. Telefonum ritzy garantili ve garantisi devam etmekte. Acaba garanti ücretsiz yeni yazılım yüklerler mi? Eğer ücretsiz yüklemiyorlar ise tahmini ne kadar tutar? Şimdiden herkese teşekkürler...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Garanti dahilinde işlem yapılır.Wipe data dedikten sonra yine aynı ekrana mı dönüyor cihaz ?

Oyla:

Çağatay Yayla

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
2
Aynen hocam hiçbir şekilde açamıyorum tekrar aynı recovery ekranına atıyor.

Oyla:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Aynen hocam hiçbir şekilde açamıyorum tekrar aynı recovery ekranına atıyor.

Bootloader kilidiniz kapalıdır diye tahmin ediyorum.Ritzy ile iletişime geçerek cihazın onarımını sağlatabilirsiniz.Kendim yaparım elimden geliyor bu tür işler derseniz kilit kapalı ise cihazın arka kapağını açarak EDL moda alarak cihaza yeniden rom yüklenebilir( Giriş seviyesi kullanıcılar için uygun değildir.).

Yinede link bırakıyorum.

https://forum.miuiturkiye.net/konu/...oint-metodu-ile-unbrick-yapma-anlatimi.26700/

Oyla:

dr gakumba

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gakumba
Cihazım
redmi note 5
Konular
1
ben yapmıstım redmı 5 plus a bu ıslemı. mıflash tool ıle rom kurarken "clean and lock" secenegını ısaretlı bırakmıstım; sedece "clean all" ısaretlı olmalıydı halbukı,ve cıhazım brıck olmustu boylece. telefon acma kıtlerı alın(15-20 lira cıvarına satılıyor ınternette),plastık penaya benzer parcayla dıkkatlıce esneterek acın alt ya da ust kenardan; talımatları dıkkatlı uygularsanız kolayca yaparsınız. bosuna para vermeyın derım. bazen w10 da sorun olabılıyor,hata alırsanız w7 64b li bır pc de deneyın tekrar. ama çin romu kurmanız gerek bu ıslemı yaparken(kilidiniz kapalıdır su an buyuk ıhtımalle),ve kılıt acmak ıcın tekrar basvurmanız lazım sonra. kılıt acılınca global rom kurabılırsınız tekrar. (ben bu sekılde cozmustum uzun zaman once ama su an durumlar nasıldır takıp etmedım epeydır)
lınk bırakayım okumanız ıcın:

bol sans.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
ben yapmıstım redmı 5 plus a bu ıslemı. mıflash tool ıle rom kurarken "clean and lock" secenegını ısaretlı bırakmıstım; sedece "clean all" ısaretlı olmalıydı halbukı,ve cıhazım brıck olmustu boylece. telefon acma kıtlerı alın(15-20 lira cıvarına satılıyor ınternette),plastık penaya benzer parcayla dıkkatlıce esneterek acın alt ya da ust kenardan; talımatları dıkkatlı uygularsanız kolayca yaparsınız. bosuna para vermeyın derım. bazen w10 da sorun olabılıyor,hata alırsanız w7 64b li bır pc de deneyın tekrar. ama çin romu kurmanız gerek bu ıslemı yaparken(kilidiniz kapalıdır su an buyuk ıhtımalle),ve kılıt acmak ıcın tekrar basvurmanız lazım sonra. kılıt acılınca global rom kurabılırsınız tekrar. (ben bu sekılde cozmustum uzun zaman once ama su an durumlar nasıldır takıp etmedım epeydır)
lınk bırakayım okumanız ıcın:

bol sans.
https://forum.miuiturkiye.net/konu/...oint-metodu-ile-unbrick-yapma-anlatimi.26700/

Bu da Türkçe anlatımı 8=)

Oyla:

erra13

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rasim
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
Fotoğrafdaki telefon redmi 5 plus değil?

Oyla:

Çağatay Yayla

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
2
Evet internetten bulduğum bir resmi koydum temsili resim ama aynı hatayı alıyorum.

Oyla:
Üst Alt